Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek - prośba o opinie


Unf

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z wyciekiem plynu chlodzacego:

Mokra jest skrzynia biegow i rozrusznik, potem plyn splywa na sanki co widac na zdjeciu:
 
 
Widok od gory (zdjecie robione z downpipe'a) na ten bok skrzyni biegow:
 
 
Wezy tam nie ma, krociec z tylu jest suchy wiec juz sam nie wiem... czy plyn moze uciekac przez uszczelke pod glowica na zewnatrz zamiast do srodka? Bagnet jest czysty i w zbiorniczku plynu tez nie ma ani sadzy ani oleju, auto nie dymi.
Dodam, ze uszczelka pod glowica byla wymieniana rok temu przy okazji remontu silnika, dokrecana zgodnie z momentami i kolejnoscia...
 
Trubina tez jest po pelnej regeneracji, a sama w sobie jest sucha i pod nia tez jest sucho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych - jednak to co zawsze, cudow nie ma - krociec z tylu silnika, widac ze mokry od spodu:

https://drive.google.com/file/d/0ByGRyxiBwlQuLUpuOE5Xb2UySzA/view?usp=sharing

Bede go wymienial drugi raz w ciagu 1,5 roku, jak widac obecny juz byl traktowany sylikonem z drugiej strony. Tym razem nowy zostanie potraktowany sylikonem wszedzie gdzie sie tylko da. Ze tez nikt nie robi tego szajsu z czegos trwalszego niz plastik... (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem niestety zamiennik nie zdał egzaminu (znowu wyciek) polecam tylko oryginalny i masz spokój gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy

No właśnie mi cieknie z pod tego plastikowego króćca gdzie znajduje się miedzianymi czujnik temperatury i z tyłu silnika tez jakby coś ciekło czy tam też znajduje się podobny króciec z o ringiem który może ciec jesli tak ja wygląda wymiana ile tam jest śrub itp ? jak to zrobić oba wycieki jedni piszą że orginał drudzy że silikon załatwi sprawę, za wszelkie info bede wdzieczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortat napisał:

Witam jestem tu nowy

No właśnie mi cieknie z pod tego plastikowego króćca gdzie znajduje się miedzianymi czujnik temperatury i z tyłu silnika tez jakby coś ciekło czy tam też znajduje się podobny króciec z o ringiem który może ciec jesli tak ja wygląda wymiana ile tam jest śrub itp ? jak to zrobić oba wycieki jedni piszą że orginał drudzy że silikon załatwi sprawę, za wszelkie info bede wdzieczny 

Tu masz wizualnie jak to wyglada  i oringi odpowiadające za wycieki...Czasem króćce plastikowe po odkręceniu nadają sie do wymiany....Lata-temperatura robi swoje 

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony króciec "lewy" z czujnikiem temperatury powierzchnia ładnie spolerowana miałem dac ale jednak bez silikonu króciec firmy febi no czas pokaże co z tym bedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji problemem nie jest sama obudowa-plastik tylko oring. Jak sie splaszczy to zaczyna ciec i juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też przerabiałem, oring spłaszczony jak naleśnik. Przy ostatniej wymianie oring nie wyglądał źle, za to sam króciec tragicznie, jakby płyn wymył w nim dziurę, właśnie w miejscu styku z blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy za jakiś czas nie dokrecałem mocno wrecz na lajta wiec oring trochu wytrzyma lub jeszcze szybciej rozszczelni duzo roboty nie ma a najważniejsze że nie ubywa już płynu i to było przyczyną 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to ostatnio mechanik wymieniał. Tyle co sie z tym naszarpal, wszystko musiał odpinac. Kupa czasu mu sie z tym zeszła. Ciekawy jestem jakiej firmy mi założył ten krociec zeby sie nie okazało ze za pol roku znowu mnie to czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No minął rok nic nie cieknie, powiem ze dokręcałem naprawdę leciutko zęby nie sprasować tego oringu... może się komuś to przyda 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2018 o 18:29, Mortat napisał:

No minął rok nic nie cieknie, powiem ze dokręcałem naprawdę leciutko zęby nie sprasować tego oringu... może się komuś to przyda 

Przyda się bo w sobotę się biorę za ten sam wyciek. Tak więc wielkie dzięki za cenną informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mayonez666 napisał:

 Przyda się bo w sobotę się biorę za ten sam wyciek. Tak więc wielkie dzięki za cenną informacje.

Widzę, że mamy podobne plany weekend :) 

Próbował ktoś dodać sylikon na to połączenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciucha512 napisał:

Widzę, że mamy podobne plany weekend :) 

Próbował ktoś dodać sylikon na to połączenie?

 

Ja myślę że i tak zastosuję masę uszczelniającą od VR bo jest naprawdę dobra,a w tym miejscu nic nie stoi na przeszkodzie aby ją użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Ja mam za sobą już 4 wymiany tego króćca w ciągu 2 lat i powiem tylko, że sylikon to za którymś razem tylko wk***wia, bo trudne zdrapać stare warstwy ^^

Ostatnie 2 razy ciekło mi nie od strony wejścia w głowicę tylko od prawej, tam gdzie wchodzi rura.

Ostatnim razem odpiąłem tę rurę z prawej strony, dokładnie oczyściłem, zamówiłem chyba z 30 oringów żeby dopasować idealnie żeby był gruby i ciasno wchodził (niestety - nie zapisałem jaki to był rozmiar... chyba 32x5mm), a na głowicę pod łączeniem tylko cienką warstwę jakiegoś czarnego kleju. I obgryzając palce czekam na efekty... jak będę go musiał wymieniać 5 raz to chyba skoczę do Wisły :D

Z drugiej strony... mam już taką wprawę, że za 4 razem uwinąłem się w jakieś 30-40min razem z odpowietrzeniem lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wytrzymałem do weekendu - wymieniłem wczoraj :)

15 godzin temu, Unf napisał:

Ostatnim razem odpiąłem tę rurę z prawej strony, dokładnie oczyściłem, zamówiłem chyba z 30 oringów żeby dopasować idealnie żeby był gruby i ciasno wchodził (niestety - nie zapisałem jaki to był rozmiar... chyba 32x5mm

Ja zamówiłem po kodzie z etki i pasuje ideolo.

Stara w przekroju kwadrat (może już się sprasowała) nowa okrągła. 

15 godzin temu, Unf napisał:

sylikon to za którymś razem tylko wk***wia, bo trudne zdrapać stare warstwy ^^

ktoś kiedyś go wcisnął, ale łatwo zszedł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...