Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CIŚNIENIE OLEJU 2.6 V6


patrykaudi94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wziąłem się ostatnio za wymiane uszczelki pod miską olejową,tej drugiej oczywiście, po zdemontowaniu sanek i wszystkiego co przeszkadzało zdjąłem ową miskę wyczyściłem, po wielu próbach dokupienia uszczelki stwierdziłem że zamontuje na silikonie, tak zresztą też było zamontowane pierwotnie, wydaje mi sie ze orginał(biały) wyglądało na elringa. Pompy oleju nie demontowałem, jedynie rurki doprowadzające olej do filtra oleju i potem z filtra do reszty silnika. Po zalaniu wszystkiego olejem odpaliłem, dolałem oleju odpowietrzyłem układ chłodzenia etc. Po wyjechaniu na drogę powyżej ok 3krpm zaświeca się ciśnienie oleju, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu ciśnienie gaśnie lecz po przegazowaniu  do w/w wartośći znów sie zaświeca, czy w owej misce jest jakiś spływ czy coś co mogłem przytkać np silikonem? Filtr oleju podmieniony więc odpada, dodam że w momencie podmiany jak odkręciłem filtr to z króćca do którego dokręcamy filtr zaczął wypływać olej powiedzmy że pod ''ciśnieniem'' w większej ilości niz zwykle przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik tylko ze manual sprawdz czujnik oleju ja miałem to samo ale podczas trasy zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie i było ok gaz do 3000 i juz lipa smarowanko sie pali czujnik był wymieniany i cos z podstawą filtra oleju jezeli dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...