Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7]Avant 2.0 TDI Quattro BPW GTB2060VKLR_CNC/DP3/2??KM/??0NM/AluDTM+A5/-40/BilsteinB8/345m-330mm/vFiz ( ͡º ͜ʖ͡º)


golden87

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę o moim aucie ?

 

 

 

Fabrycznie

Poprzedni właściciel

Obecnie

Plan

Silnik

2.0 TDI BPW

Wykonano remont
(szklanki, popychacze, wałek, głowica)

Remont głowicy, śruby ARL

Może kucizna?

Moc

140 KM

Teoretycznie
240 KM/460 nm
Odczuciowo
220 KM/440 nm

Odczuciowo
~265-270 KM
500+ NM

~280-290?
Na ile wydadzą wtryski ?

Napęd

Quattro

Quattro

Quattro

-

Skrzynia

JEE z 2.0 TDI

JEE z 2.0 TDI

HXQ z 3.0 TDI

-

Dyferencjał

EUB z 2.0 TDI

EUB z 2.0 TDI

EUB z 2.0 TDI

EUB pasuje pod HQX z 3.0 TDI

Turbina

GT1749VA

GTB1756vk (kute koło)

GTB2060vklr + CNC

-

Sprzęgło

-

Kevlar na tarczy

Sachs Performance + tarcza obita LUK 8090s

-

Kolektor

-

AWX

T4

-

FMIC

-

FMIC

FMIC

Większy FMIC

Strojenie

-

VagTune.pl

Grzegorz Dawiec

-

Pompowtryski

Fabryczne BJ

BJ + Firad HF50

BJ + Firad HF50

AL+ WZM HF100

Hamulce przód

312 mm

320 mm

S4 345 mm
4 tłok Q5 345

-

Hamulce tył

255 mm

288 mm

Wpadł zestaw T5+S4B8 tarcza
330 mm

-

Wydech

-

DP 2,75 + seria

DP3 + 3 + Y +2,5 + ori wydech

-

Ekologia

-

DPF, EGR Out

DPF, EGR Out

-

Wahacze

-

Niby komp Mayle  HD

Cały set LEMFORDER

-

Koła lato

 

 

 

RS4 18 + Zeetex

A5 18 + 225/40 Hankook V12+

-

Koła zima

 

 

 

-

DTM 18 + 235/40 Kormoran

Zmiana na 17 z A5

Zawieszenie

1BV+(Eibach -30)

1BV+ Eibach -30 + Bilstein B8 przód

1BV+ Eibach -30 + Bilstein B8 przód+tył

-

Zegary

-

Boost, OilTemp

vFiz +
Zamontowana sonda EGT bezpośrednio w kolektorze

 

----------------------------------------------------------> Stary opis historycznie zostaje, dodaje nową tabelke żeby łatwiej czytać co i jak :)

Witam wszystkich kolegów ?

Dołaczam do klubu, po przesiadce z Passata http://forum.vw-passat.pl/threads/146656-Czarny-Sleeper-by-golden87-BiXenon-etap-1

 

Na początek dodam opis z otomoto z czasem uzupełnie ?

 AUDI A4 B7 S-LINE QUATTRO z niezawodnym silnikiem 2.0 TDI 8V kod silnika BPW.

Dodam że jest to praktycznie identyczny silnik jak 1.9 TDI PD – ASZ, ARL, AVF itd.Został przez producenta po prostu unowocześniony i posiada filtr cząstek stałych, zmodyfikowany układa smarowania silnika który niestety jest awaryjny. Również producent zakładał do tych silników bardzo mocne pompowtryskiwacze o oznaczeniu BJ co dla znawców tematu oznacza ze jest to samo co pompki AL. Audi stoi na 18 calowych aluminiowych oryginalnych felgach z AUDI RS4. Stan blacharski idealny, nigdy nie widziało najmniejszej stłuczki oraz nie było szpachlowane, zapraszam z miernikami lakieru. Jestem pierwszym właścicielem w Polsce, sprowadziłem je dwa lata temu- zakupione w niemieckim serwisie Audi. Posiadam pełne Sline wyposażenie zewnętrzne jak i wewnętrzne.
Audi przeszło szereg modyfikacji, z racji tego ze jestem pasjonatem marki bez znaczenia były koszty jakie ponoszę po to aby audi jeździło jak nowe mimo swojego wieku.
Silnik o oznaczenia BPW został zmodyfikowany od podstaw i przeprowadzono szereg napraw – tak aby auto było jak nowe i nigdy nie zawodziło.
W aucie przeprowadzono następujące modyfikacje:
- Zmiana pompy Olejowej ( ASO)
- Usunięcie filtra DPF (mechanicznie i elektronicznie- VAGTUNE)
- Usunięcie zaworu EGR i wszystkich jego komponentów
- Zmiana wałka rozrządu na 1.9tdi (ASO) + szklanki+ popychacze
- głowica po sprawdzeniu i kapitalnym remoncie + szpilki ARP
- Pompki BJ wysłane do Nadarzyna na sprawdzenia + zmiana końcówek na FIRAD HF+50%
- Zmieniono oryginalną skrzynie JEE na tą z 3.0 TDI HXQ razem z wałem z 3.0 TDI dyfer EUB pozostał, w obu skrzyniach ten sam :D
- Nowa Turbosprężarka GTB 1749VK z mocniejszym kołem ( TOPTUNE) GTB2060VKLR+CNC by TurboSpaw + DP 3 Cale + Kolektor T4 2.5
- FMIC + orurowanie + silikony (FMIC.PL)
- wydech do połowy 3 cale reszta bez zmian DP3 cale, 3 cale -> Y pipe ->2x2,5->Redukcje ori tłumiki wszystko na V-Bandach
- Olej w moście + skrzyni ( MOTUL)
- silnik zalany Olejem MILERS i zmieniany co 8tys
- Sprzęgło: Dumas mocniejszy nowy LUKA z Sharna + tarcza kevlar i docisk wzmocniony Docisk Sachs Performance + tarcza AVF/BPW obita Kevlar Luk 8090s.
- Poduszki silnika + skrzyni ( lenforder)
- zestaw wahaczy (MAHLE HD) Założony komplet Lemforder, część wahaczy była fabryczna ?
- amortyzatory BLISTEIN na grubym tłoku + Bilestein B8 tył.
- sprężyny EIBACH -40mm
- hamulce przód: zamontowany cały zestaw z s4b7 345mm- tarcza nacinana i nawiercana Zimmermann+ klocki ZIMERMANN, to jednak było 320 mm, Wymieniono przód na Rottinnger, nacinany nawieracany, razem z zaciskami na prawdziwe 345 mm.
- hamulce tył: Zamontowany cał zestaw z s4 288mm – tarcza nacinana i nawiercana Zimerman+ klocki EBC Zaciski T5, Jarzma A6C6, Tarcza S4B8 330 mm Zimmermann Sport.
Pewnie jeszcze wiele innych podzespołów zostało zmienionych o których tu zapomniałem napisać.
Cała relacja fotograficzna z zakupu auta dwa lata temu jak i z przeprowadzonych modyfikacji.
Modyfikacja silnikowa wykonana przez Mirassa w firmie Vagtune- moc jaka Audi się klaruje to 248Km i 480NM – jest zrobiona z zachowaniem granicy bezpieczeństwa aby silnik nie dostawał nie potrzebnych obciążeń.
Auto w trakcie logowanie i finalnych korekt softu, wynik jeszcze nieznany, strojenie Grzegorz Dawiec.

 

 

848496335_21_1080x720_20tdi-bpw-jak-19tdi-pelny-sline-quattro-248km-idealne-.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

4.jpg

Edytowane przez golden87
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pierwszy :D

Co mogę powiedzieć... Oglądaliśmy z bratem ogłoszenie- no było godne uwagi, widać ze tutaj w autku sporo było zrobione :)

Ogólnie kolorek mega  :wink: można przyjemnie tutaj podziałać ;)

nie pozostaje nic tylko życzyć bezawaryjności !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra zmiana. Piękny samochód na tym forum Audi A4 :)

 

 

---------------------------------------

Webmaster of rencontre femme russe

Edytowane przez Pasqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, moze podpowiecie mi,

Wczoraj dość okazyjnie nabyłem zestaw alu 17 (przewidziane na zime ) , oryginały z A6 C6

Dokładnie te 4f0601025r8z8-1.jpg

 

Niestety, niezbyt dokladnie przyjzałem sie oponą są to 225/50 (liczyłem że 225/45....)

 

Teraz moje pytanie, czy jest szansa, żeby to weszło do mojej B7 bez obcierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi ci o obcieranie gdzie? Bo o nadkole nie powinno nic obdzierać :)

Ja bym tylko sprawdził czy zacisk się w nie zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chodzi ci o obcieranie gdzie? Bo o nadkole nie powinno nic obdzierać [emoji4]
Ja bym tylko sprawdził czy zacisk się w nie zmieści


Napewno? Przy tak wysokim profilu opony i tej szerokości...? Całkiem duże opony się wydają, :)

Zaciski i tarcze się zmieszczą :) najwyżej opony trzeba będzie zmienić

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zawias masz 1BV to napewno wejdzie :)

Gumiak może być większy ale auto automatycznie będzie wyższe więc nie masz się o co martwic ;)

Chyba ze się mylę niech ktoś mnie poprawi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Auto :D Świetny wygląd :D przyciąga wzrok :D powiem szczerze miło widzieć ze ktoś będzie miał czas prowadzić historię auta na forum :):D  szkoda ze nie znalazłem jeszcze godnego następcy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Auto [emoji3] Świetny wygląd [emoji3] przyciąga wzrok [emoji3] powiem szczerze miło widzieć ze ktoś będzie miał czas prowadzić historię auta na forum [emoji4][emoji3]  szkoda ze nie znalazłem jeszcze godnego następcy ;/

Pozdrawiam poprzedniego właściciela i dziękuję za utrzymanie audi w tak znakomitej formie i tuningu że smakiem :)

Jak wiesz trzymam kciuki za kolejne auto :-) może tutaj forumowy allroad, choć pewnie dla Ciebie za stary :)

Postaram się utrzymać ten poziom tuningu, czyli dopasazanie auta wb ori akcesoria lub tuning mechaniczny z głową :)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tropie i w trakcje licytacji s4b8 na aukcjach w DE wiec jak sie uda to bedę często odwiedzał to forum :D a szczególnie kibicował w ulepszaniu już Twojej A4 :D  pozdro

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Jesteście mi wstanie powiedziec, czy posiadając lusterko/szybe z sensorem desczu i zmierzchu taki rejestrator będzie pasować?

Ten wydaje mi się najmniej inzwazyjny, jesli chodzi o psucie designu w srodku :P

https://pl.aliexpress.com/item/Car-DVR-Registrator-Dash-Camera-Video-Recorder-1080P-Novatek-96658-IMX-323-JOOY-A1-WiFi-for/32763294239.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 13:54, golden87 napisał:

hamulce tył: Zamontowany cał zestaw z s4 288mm – tarcza nacinana i nawiercana Zimerman+ klocki EBC

288 to nie zestaw z S4, a tarcza OZ nie jest nawiercana tylko wiercona. ; )

6 godzin temu, golden87 napisał:

Koledzy,

Jesteście mi wstanie powiedziec, czy posiadając lusterko/szybe z sensorem desczu i zmierzchu taki rejestrator będzie pasować?

Ten wydaje mi się najmniej inzwazyjny, jesli chodzi o psucie designu w srodku :P

https://pl.aliexpress.com/item/Car-DVR-Registrator-Dash-Camera-Video-Recorder-1080P-Novatek-96658-IMX-323-JOOY-A1-WiFi-for/32763294239.html

 

Lepiej poszukaj coś w stylu Mini 0806 lub BlackVue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to weekend zaczął sie tak :)

Potem doczytałem że, nie przyjemny zapach wydobywajacy się z klimy może być spowodowany zasyfionym parownikiem, zdecydowalem się na metode tunaup. Problem ustąpił, polecono mi odświeżyć teraz tapicerkę para i ozonowac, niby dzięki temu ma być jak nowka :)
09de65b6833add698c27039389dee1f9.jpg5303749903df67cf4be0a8f4586c9210.jpgc5052374b3c46dba79ca614ae3178df3.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis przed wakacyjny, olej filtry, klima oraz dokupienie dojazdowki... 18 ;)

W najbliższym czasie coś jeszcze wpadnie ;)a42d3f1f3e78043e53489e13a2277605.jpg29e96b16fe88aac12ef9ba2ee1a38934.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz a cieszy... :)492645763daa6ed4692de5bfd933bb08.jpgcdd260c4157846b51ae76c6467f05bbb.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne małe mody, konsekwentnie do przodu :)

ac959a6a90a2a648e71e248d60512689.jpgf6b18854f90686094ef7a71cc198c4c7.jpgeb595243db2a351da6e8325809d2a968.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufladki i galka są Twoja robota i się z tym nie kryje :) ogólnie polecam Tuning Center u Maniuta [emoji3]

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały modzik, wymiana lekko wytartej kierownicy na igłę

 

Było 5c4ff01b2748da32be1bad161d266170.jpg

d9a8fca0151b7344c87461d87db1d6be.jpg

 

Jest :)

 

4dec022033b2cb7b1b6e38bf594a5f64.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...