Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka NAWIGACJE posiadam ?


kiwal

Rekomendowane odpowiedzi

Konfiguruje nowe A4 i musze sie zdecydowac na wersje nawigacji. W Czechach, gdzie mieszkam, pakiety wygladaja troche inaczej niz w Polsce wiec zeby miec aktywny tempomat, musze wybrac pakiet Lifestyle ktory wymusza wybor nawigacji;-))

 

Teraz konkretne pytanie - czym te nawigacje sie roznia w praktyce? Wybierajac mniejsza jakich funkcji nie bede miec?

 

W obecnym A4 (B8 z 2014 roku)  mam ta podstawowa nawigacje, ktora sie wlasciwie do niczego nie nadaje, uzywam telefonu z googlem.... ktory chyba najlepiej dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przede wszystkim większy ekran w mmi plus. Nie wiem czy mniejsza ma googlea earth, chyba nie. Usluga connect też jest tylko w większej. I na innych rynkach do większej masz też inne zegary (w Polsce najuboższa wersja zegarów nie jest dostępna..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 21:36, kiwal napisał:

 

W obecnym A4 (B8 z 2014 roku)  mam ta podstawowa nawigacje, ktora sie wlasciwie do niczego nie nadaje, uzywam telefonu z googlem.... ktory chyba najlepiej dziala. 

Nic się nie zmienilo :) te navi to szajs nie wiem za co ludzie płaca po 10-12tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe MMI działa na jakimś FreeBSD czy podobnym linuxie... tak się głośno zastanawiam ile by to roboty było żeby dorzeźbić doń przeglądarkę internetową z maps.google.com ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowe mmi zawierają przecież przeglądarkę z google'a. Nawet głosowo to działa. Ja nie wiem co Wy chcecie od nawigacji MMI Plus z B9.. Porozumieli się z googlem i naprawdę wszystko super działa.. Korki, zamknięte trasy, street view, earth, głosowe szukanie w internecie (np. mówisz, że chcesz dojechać do jakiejś knajpy przy jakimś jeziorze i on to odczytuje i sobie adres z internetu pobiera). Nie wiem czy jest coś teraz lepszego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze aby jakiekolwiek audi miało przeglądarke www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎27‎.‎07‎.‎2017 o 13:48, Kosmita napisał:

Ale nowe mmi zawierają przecież przeglądarkę z google'a.

 

22 godziny temu, Deniro napisał:

Pierwsze słysze aby jakiekolwiek audi miało przeglądarke www

Pawłowi chodziło o wyszukiwarkę z googla :)

MMI Plus jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż google maps w telefonie, ma i korzysta z informacji o "klasie" zakrętu i modyfikuje dane w aktywnym tempomacie, wzniesieniach, rondach i skrzyżowaniach...

Dodatkowo w ConnectedDrive jest informacja o cenach paliw w okolicznych stacjach, przylotach/odlotach samolotów z każdego lotniska itp...

Edytowane przez ALIENS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ALIENS napisał:

 

Pawłowi chodziło o wyszukiwarkę z googla :)

Dokladnie - o wyszukiwarkę. Przede wszystkim to, że pobiera sobie adresy z internetu, a Ty cele wskazujesz językiem potocznym mówiąc.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owszem ale 12,000zł nie jest to warte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak do tego podchodzisz. Za 12 tysi masz duży wyświetlacz, mapy z korkami, połączone mapy ze światłami (matrixy), wyszukiwanie celów głosowe, fajnego touchpada po którym możesz pisać, wszystko kompatybilne na wysokości oczu lub nawet między zegarami, nie potrzebujesz dodatkowych urządzeń, które ciągle muszą być podłączone do zasilania.. 

Oczywiście 12 tysi za nawigacje to dużo. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie skonfigurować nowy samochód bez nawigacji (tym bardziej o wartości prawie lub jak dla niektórych ponad 300 tys. zł).

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mapy i funkcjonalnosci nawigacji w zwyklym MMI sa takie same jak w MMI Plus?

Miałbym kilka konkretnych pytań odnośnie standardowego MMI (z nawigacja), czy jest na forum ktoś kto ma takie? Napisałbym na priv

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez proarnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozczarowany nawigacją Audi. Mam MMI Plus i dokładność map jest daleka od oczekiwań. Zobacz sobie na stronie https://wego.here.com jak to wygląda w twojej miejscowości, albo pobierz sobie na telefon tą nawigację (skróty do apek też na podanej stronie) i testuj.  Jeżeli szukam optymalnej trasy zawsze w praktyce uruchamiam Google przez smatrphone interface, bo raczej nie zawodzi. Nawigacja Audi nawet na krótkich trasach prowadziła mnie pod prąd, przez ulice nieprzejezdne od lat 70tych XX wieku, skrzyżowaniami, których nie ma od kilku lat, etc. Dramat.

Fajną sprawą jest touchpad, większy ekran, ale sama nawigacja stała się dla mnie dodatkiem, z którego raczej nie będę korzystał. Następnym razem wziąłbym tylko smartphone interface, bo to jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, ja mam zdecydowanie przeciwne odczucia;)

MMI Plus, jest zdecydowanie "na plus", zwłaszcza w porównaniu do systemów iDrive czy Command.

Nawigacja na smartphonie jest całkiem niezła, ale u mnie trasy wybierane w google maps i MMI+ są w 90% takie same...

Nie lubię i nie używam Smartphone Interface, po pierwsze: wymaga kabelka (tu BMW ma przewagę), którego po premierze iPhone X nie używam, po drugie: nie działa z Audi Voice Recognition, po trzecie: nie działa z HUD itp. itd...

W jakim miejscu miałeś tak złe dane nawigacyjne? Przejechałem pół Europy i nie miałem takich problemów :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ALIENS napisał:

po drugie: nie działa z Audi Voice Recognition, po trzecie: nie działa z HUD itp. itd...

Zgadzam się, że tracę sporą część funkcjonalności, ale przy nawigacji ważniejsze jest abym dojechał najszybciej i bez wprowadzania w ślepe uliczki, kierowania na nieistniejące skrzyżowania, jeżdżenia po chodnikach.

Godzinę temu, ALIENS napisał:

W jakim miejscu miałeś tak złe dane nawigacyjne? Przejechałem pół Europy i nie miałem takich problemów

Proszę. Dwa przykłady na bardzo krótkich odcinkach. Kierując się wskazówkami Audi złamię przepisy, albo/i nie dojadę do celu.

https://zapodaj.net/images/1484eb9b81f0b.png

https://zapodaj.net/images/383dd0789f20c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Dwa przykłady na bardzo krótkich odcinkach. Kierując się wskazówkami Audi złamię przepisy, albo/i nie dojadę do celu.
https://zapodaj.net/images/1484eb9b81f0b.png
https://zapodaj.net/images/383dd0789f20c.png
 
A czy ta roznica w odczuciach nie jest przypadkiem spowodowana tym ze Audi zmienilo mapy? Z tego co rozumiem to mapy sa/byly oparte wlasnie na google maps i czytalem wiele pozytywnych opinii o nawigacji Audi. Ale widzialem tez gdzies informacje ze maja przechdzic na Here - Fio podaje wlasnie linki do Here i ma nowe auto.

Czy wie ktos cos wiecej na ten temat? Jesli juz to zrobili to zla wiadomosc.

Fio, a jak dzialaja np. informacje o natezeniu ruchu/korkach? Wczesniej tez to bylo z google maps i podobno dzialalo bardzo dobrze

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, proarnes napisał:

A czy ta roznica w odczuciach nie jest przypadkiem spowodowana tym ze Audi zmienilo mapy? Z tego co rozumiem to mapy sa/byly oparte wlasnie na google maps i czytalem wiele pozytywnych opinii o nawigacji Audi. Ale widzialem tez gdzies informacje ze maja przechdzic na Here - Fio podaje wlasnie linki do Here i ma nowe auto.

Czy wie ktos cos wiecej na ten temat? Jesli juz to zrobili to zla wiadomosc.

Fio, a jak dzialaja np. informacje o natezeniu ruchu/korkach? Wczesniej tez to bylo z google maps i podobno dzialalo bardzo dobrze

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Audi jako jedyne z trójki ma podpisaną umowę z google. Ja cały czas aktualizuje mapy i nie mam takich problemów. Czasami przy rovotach drogowych się gubi ale rzadko. Praktycznie poza nielicznymi przypadkami trasa jest spójna z google. Nie wyobrażam sobie nie mieć nawigacji. A z kolei Smartphone interface z uwagi na kabel o czym pisał Artur jest bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kosmita napisał:

Audi jako jedyne z trójki ma podpisaną umowę z google. Ja cały czas aktualizuje mapy i nie mam takich problemów. Czasami przy rovotach drogowych się gubi ale rzadko. Praktycznie poza nielicznymi przypadkami trasa jest spójna z google. Nie wyobrażam sobie nie mieć nawigacji. A z kolei Smartphone interface z uwagi na kabel o czym pisał Artur jest bez sensu. 

Kurczę chyba pojadę do serwisu, bo coś z moją nawigacją jest nie tak. Mam mapy z HERE łącznie z satelitą (HERE to mapy Nokii kupione przez Audi BMW i Mercedesa http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2015/10/mapy-here.aspx) i natężenie ruchu z TomTom'a (http://corporate.tomtom.com/releasedetail.cfm?releaseid=895925). Samochód wyprodukowany w trzecim tygodniu 2018, mapy sygnowane symbolem 2018, MMI nie znajduje nowszych. Dla mnie dramat. Kabel jest baz sensu -zgadzam się.

Kupiłem samochód w Gliwicach, odebrałem i ustawiłem nawigację do domu ze stacji benzynowej - ta mi zaproponowała drogę do Sosnowca przez Bytom, nie autostradą ani średnicówką (ludzie ze aglomeracji śląskiej rozumieją). Może województwo śląskie jest na tych mapach upośledzone, nie wiem - dla mnie nawigacja Audi jest bardziej bez sensu niż kabel do smatrphone interface.

Po przygodach z nawigacją w woj. śląskim nigdy więcej nie użyłem nawigacji Audi na dalszych wyjazdach dlatego moja opinia może nie być obiektywna.

Edytowane przez fio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fio napisał:

Kurczę chyba pojadę do serwisu, bo coś z moją nawigacją jest nie tak. Mam mapy z HERE łącznie z satelitą (HERE to mapy Nokii kupione przez Audi BMW i Mercedesa http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2015/10/mapy-here.aspx) i natężenie ruchu z TomTom'a (http://corporate.tomtom.com/releasedetail.cfm?releaseid=895925). Samochód wyprodukowany w trzecim tygodniu 2018, mapy sygnowane symbolem 2018, MMI nie znajduje nowszych. Dla mnie dramat. Kabel jest baz sensu -zgadzam się.

Kupiłem samochód w Gliwicach, odebrałem i ustawiłem nawigację do domu ze stacji benzynowej - ta mi zaproponowała drogę do Sosnowca przez Bytom, nie autostradą ani średnicówką (ludzie ze aglomeracji śląskiej rozumieją). Może województwo śląskie jest na tych mapach upośledzone, nie wiem - dla mnie nawigacja Audi jest bardziej bez sensu niż kabel do smatrphone interface.

Po przygodach z nawigacją w woj. śląskim nigdy więcej nie użyłem nawigacji Audi na dalszych wyjazdach dlatego moja opinia może nie być obiektywna.

Sprawdź ustawienia nawigacji jeszcze, może masz zaznaczone omijanie autostrad czy coś takiego. Mnie wręcz zawsze prowadzi na około ale autostradą chyba, że widzi korki. Ja mam ustawione proponowanie 3 rodzajów dróg i często to wystarcza aby wybrać tą, którą chce jechać. A jak nie to czasem ustawię jeden punkt pośredni i też jest ok wtedy. 

Przed dalszą trasą analizuję zawsze jak chce jechać w googlu, a potem ustawiam taką drogę w mmi. Naprawdę jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Te nawigacje fabryczne są bardzo kiepskie za cenę którą oferuje producent - poprzeczka idzie do góry

 

A6 A7 A8 - Navigacje High Plus to koszt już dopłaty 18,000zł sory ale wg mnie za te pieniądze to jakaś kompletna porażka , owszem doprowadzi do celu , fajnie ze jest itp itd ale za 18,000zł ?

Ja osobiście pracuje na tych nawigacjach dziennie i mam jakieś rozeznanie w śród klientów  generalnie każdy narzeka i interesuje się jedynie funkcja ASI - Audi smartphone która ratuje całą sytuacje 

 

Audi voice recodnize jak najbardziej działa w trybie Carplay wystarczy przytrzymać dłużej przycisk na kierownicy - jest dużo lepszy niż standardowy AUDI - do standardowego AVR trzeba czasmi mówić jak do UFO żeby zrozumiał , pomijajać systemy bez SIM wyszukiwanie punktów po adresie miejscowości dramat , ok jest toucth itp lecz należy się zatrzymać , wpisywać itp itd , w Carplay nie ma czegoś takiego - nawet nie trzeba nic naciskać - wystarczy ładnie powiedzieć "ok google" lub "Hi Siri". możemy zapytać o wszystko , o korki , o pogode , o wiadomości jedzenie itp itd.

Nie wiem w czym kabel przeszkadza ? podpinasz telefon chowasz do podłokietnika i tyle , wszystkie informacje zostaną wyświetlone na ekranie , połączenia , smsy , Messenger z FB , powiadomienia. może w przyszłości będzie można bez kabla kto wie.

 

Aplikacje Carplay są zadowalające - oczywiście jak ktoś niema to będzie negował i krytykował bo niema jak to polak. ci co mają bardzo chwalą. 

 

Aplikacje typu Youtube to rewelacja , WAZE , Google Mapy , gdzie mamy traffic na żywo dużo lepszy niż standardowy ONLINE audi który jest do tyłu 15min wzgledem GOOGLE , oczywiście jakość map - dramat nawigacja często prowadzi pod prąd , objazdem , dane o ograniczeniach prędkości również często się nie pokrywają.

 

Wg mnie Carplay bije na łeb na szyje standardowe nawigacje - Nie wspomnę już o takich gadzetach jak informacje o patrolach policji , suszarek , robotów drogowych czy innych.

 

Reasumujac  - Nawigacja Audi MMI PLUS - bardzo OK , ale za 12-18tyś zł ? bez przesady

 

pozdrawiam

Navitronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Deniro napisał:

Generalnie Te nawigacje fabryczne są bardzo kiepskie za cenę którą oferuje producent - poprzeczka idzie do góry

 

A6 A7 A8 - Navigacje High Plus to koszt już dopłaty 18,000zł sory ale wg mnie za te pieniądze to jakaś kompletna porażka , owszem doprowadzi do celu , fajnie ze jest itp itd ale za 18,000zł ?

Ja osobiście pracuje na tych nawigacjach dziennie i mam jakieś rozeznanie w śród klientów  generalnie każdy narzeka i interesuje się jedynie funkcja ASI - Audi smartphone która ratuje całą sytuacje 

 

Audi voice recodnize jak najbardziej działa w trybie Carplay wystarczy przytrzymać dłużej przycisk na kierownicy - jest dużo lepszy niż standardowy AUDI - do standardowego AVR trzeba czasmi mówić jak do UFO żeby zrozumiał , pomijajać systemy bez SIM wyszukiwanie punktów po adresie miejscowości dramat , ok jest toucth itp lecz należy się zatrzymać , wpisywać itp itd , w Carplay nie ma czegoś takiego - nawet nie trzeba nic naciskać - wystarczy ładnie powiedzieć "ok google" lub "Hi Siri". możemy zapytać o wszystko , o korki , o pogode , o wiadomości jedzenie itp itd.

Nie wiem w czym kabel przeszkadza ? podpinasz telefon chowasz do podłokietnika i tyle , wszystkie informacje zostaną wyświetlone na ekranie , połączenia , smsy , Messenger z FB , powiadomienia. może w przyszłości będzie można bez kabla kto wie.

 

Aplikacje Carplay są zadowalające - oczywiście jak ktoś niema to będzie negował i krytykował bo niema jak to polak. ci co mają bardzo chwalą. 

 

Aplikacje typu Youtube to rewelacja , WAZE , Google Mapy , gdzie mamy traffic na żywo dużo lepszy niż standardowy ONLINE audi który jest do tyłu 15min wzgledem GOOGLE , oczywiście jakość map - dramat nawigacja często prowadzi pod prąd , objazdem , dane o ograniczeniach prędkości również często się nie pokrywają.

 

Wg mnie Carplay bije na łeb na szyje standardowe nawigacje - Nie wspomnę już o takich gadzetach jak informacje o patrolach policji , suszarek , robotów drogowych czy innych.

 

Reasumujac  - Nawigacja Audi MMI PLUS - bardzo OK , ale za 12-18tyś zł ? bez przesady

 

pozdrawiam

Navitronic

Trochę przesadzasz.. mam wrażenie, że masz do czynienia z nawigacjami nowymi ale nie jako użytkownik. nie trzeba się zatrzymywać żeby korzystać z touchpada. Nie trzeba gadać jk do ufo. Naciskasz i mówisz adres językiem potocznym lub nawet nie adres (szukaj online, galeria mokotów lub cokolwiek innego co ma adres w googlu czyli praktycznie wszystko). Ograniczenia prędkości masz z kamery więc zawsze jest to lepsze niż jakakolwiek baza danych. Youtube nie działa przez mmi nawet przez ASI. Nawigacja Ma aktualne korki i mapy. Jak masz funcje żeby proponował Ci 3 drogi to prawie zawsze trafiaz na tą, którą chcesz jechać, a jak nawet nie to wystarczy cel pośredni wrzucić i jest ok. Wszystko to wygoda. Masz też mapę między zegarami lub w VC. A siri, wyszukiwanie głosowe, połączenia czy smsy, i tak działają po BT więc nie potrzebujesz do tego kabla i carplay. 

Ja rozumiem, że chcesz się zareklamować ale nie wprowadzajmy innych w błąd.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...