Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik dpf g450/kontrolka silnika


A4205hp

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy! Czytałem juz podobne watki ale nie pomoglo, od dluzszego czasu swieci mi sie kontrolka silnika, podlaczylem komputer i wyszlo ze czujnik emisji spalin dpfu, zmienilem czujnik, zrobilem kalibracje i ok, pojezdzilo autko jakies 40 km, kilka 3/4 razy odpalone i znowu sie świeci...sprawdzilem czy rurki maja przelot i zapchane nie sa, podpialem czujnik zrobiłem jeszcze raz kalibracje, wypalilem troche dpfa, 40/50 km przejechane, odpalilem kilka razy auto i znowu tak samo, auto mocy nie stracilo. Czy moze byc czujnik walniety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup oryginalny czujnik roznicy cisnien z aso za ok 250 zł - miałem podobna sytuacje na zamienniku a na oryginale wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginal jest z boscha, kupielem tez boschowski ale bez logo audi/vw...

Ok spróbuje w tym tygodniu jeszcze to ogarnac z mechanikiem, bo niestety póki co jestem jeszcze zdany na jego kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup oryginał ,wykasuj błedy i czesz sie jazda :)  sprawdziłem to organoleptycznie na własnej skorze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko oryginał ja ten czujnik w mercedesie boscha zmieniałem co 3-6 miesięcy  dopiero ori załatwił sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony oryginal w aso, wszystko bangla?, wydawalo mi się ze mocy nie straciło autko ale jednak sie mylilem?...zapierd...a stanowczo lepiej...

Mam nadzieje ze uda mi sie dogadac ze sprzedawca za tamten czujnik, jak nie to 150zl psu w d...

Dzięki panowie?

Edytowane przez A4205hp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4025hp napisz jak możesz bo czy bardzo zamulony był samochód? Ja mam tak że jest zamulony i wydaje mi się że nie jedzie .Dałem koledze się przejechać to powiedział że jego toyota 120KM lepiej ciągnie a u mnie tak jak i u ciebie CAHA 170 KM. tylko jeden myk u mnie żadna kontrolka się nie świeci a wydaje mi się że nie jedzie. Podpowiedzcie coś /ktoś  jak możecie na co uwagę  zwrócić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze chociaż to głupio zabrzmi bo do końca nie wiem co to za komunikat ale jedyny jaki ostatnio na wyświetlaczu się pojawił to coś po niemiecku o obrotach silnika 1300 mpr czy coś takiego. Może ktoś kojarzy o co chodzi??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ELA7V30 napisał:

A4025hp napisz jak możesz bo czy bardzo zamulony był samochód? Ja mam tak że jest zamulony i wydaje mi się że nie jedzie .Dałem koledze się przejechać to powiedział że jego toyota 120KM lepiej ciągnie a u mnie tak jak i u ciebie CAHA 170 KM. tylko jeden myk u mnie żadna kontrolka się nie świeci a wydaje mi się że nie jedzie. Podpowiedzcie coś /ktoś  jak możecie na co uwagę  zwrócić? 

Zamulony może jest? Jesli jezdzisz duzo po miescie to moze byc...

Drugie co mi przychodzi do glowy to czy czasem nie jest uszkodzony potencjometr pedaly gazu?

A czujesz albo słyszysz moze turbo czy sie zalacza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno pod kompem pokazać błąd potencjometru a jest czysto.

turbo w regeneracji!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz nabite km? Zmieniales przepustnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 niecałe nie ale teraz przy demontarzu turbo mech. wyczyscił cały dolot egr oraz klapkę przepustnicy.

juz jestem w domu wiec szybciej bede pisał odpowiedzi jeśli tylko masz czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz jak by się  ten potencjometr objawiał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...