Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BWE] 2.0 TFSI spada cisnienie oleju p rozgrzaniu silnika


baloquattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracając do domu zapaliła mi się kontrolka niskiego ciśnienia oleju. Auto podstawiłem pod dom i od razu do mechanika. Jeden mechanik sprawdził ciśnienie oleju i stwierdził, że było książkowe. Ponadto wymieniłem czujnik ciśnienia oleju na oryginalny. Pojechałem do kolejnego mechanika aby ściągnął miskę i sprawdził czy nie jest zapchany smok/ przepłukał silnik. Mechanik powiedział iż auto nie trzyma ciśnienia oleju po rozgrzaniu silnika i trzeba wyciągać silnik aby rozebrać i sprawdzić co jest nie tak . Co robić ? Może jednak w pierwszej kolejności ściągnąć miskę wyczyścić smoka i cały nagar oraz przepłukać płukanką i pomierzyć wyniki. Proszę o pomoc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co targać cały motor? :huh: Miska w dół, czyszczenie smoka i ocena stanu pompy. Wszystko do zrobienia na podnośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomoglo czyszczenie smoka i miski z calego syfu ... plukanka tez nie zaszkodzi no i zalej dobrym olejem - motul / millers . pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miska ściągniętą, smok był totalnie zasyfiony. Czyszczenie i zalany olej Motula. Wszystko już ok, gdy zapaliła się kontrolka przejechałem 200 m oraz 500 m do mechanika, więc nic się nie "przytarło" w silniku . Mechanik powiedział, ze pompa daje dobre ciśnienie. Czy macie może wzorcowe parametry jakie powinna mieć pompa ? Zastanawiam się ponadto nad dołożeniem dodatkowego wskaźnika ciśnienia oleju, gdyż ten fabryczny działa tylko w dwóch zakresach. Po przekroczeniu granicznej wartości niskiego i za wysokiego ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto to wymienić ta pompę od niej zaczynają się problemy w tym silniku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Temat rozwiązany pomogło zrzucenie miski olejowej i wyczyszczenie smoka olejowego. Według książki serwisowej w Nimeczech lany był long Life i wymiana co 30 kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...