Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niepokojące "bicie" tarczy zabierakowej i koła dwumasowego- 3.0TDI/CCWA/2008r


Ktosik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie tarczy zabierakowej ( 059105323BG ) i koła dwumasowego w silnik 3.0TDI, oznaczenie CCWA, rocznik 20008, skrzynia KMU.
Po wymianie kompletnego koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem ( firma LUK ) zauważyłem niepokojące "bicie" tarczy zabierakowej i koła dwumasowego. Prócz tego "bicia" brak innych niepokojących objawów, auto pali normalnie, nie trzęsie nim a nie drga, czy to na wolnych czy zwiększonych obrotach. Wszystko wydaję sie ok, tak jak przed wymianą. Pytanie czy takie "bicie" może wystepować? Bo przyznam szczerze że zwrociło to moją uwage, wydaję mi się ze nie powinno tak byc i trochę mam obawy wyjeżdżać samochodem z kanału. 
Dla lepszego zobrazowania sprawy przesylam link do filmiku. 

https://youtu.be/QOhXrXMzXVM

I teraz rodzą sie pytania:
-czy to jest normalne zjawisko? tarcza ma bicie na około 4mm-wydaje mi się że to dosyc sporo
- jeśli nie, to gdzie leży przyczyna tego bicia?
* źle ściagnieta/zalożona skrzynia biegów przez co pokrzywiło tarcze zabierakowa? o ile to w ogole możliwe
* źle wyważone nowe koło dwumasowe?

Najgorsze jest to, że nie zwróciłem uwagi czy to "bicie" miało miejsce przy starym kole dwumasowym. Mógłby ktoś zerknąć czy w jego samochodzie to "bicie" też występuje? Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...