Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryka siada? :(


Madley

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam pomóżcie, bo to auto doprowadza mnie już do nerwicy. Miało być pięknie, cieszyłam się jak małe dziecko przy zakupie, a teraz ciągle jakieś niespodzianki i wydatki z nim związane, no ale do rzeczy...
Zaczęło się od prawej przedniej lampy. Są założone jakieś "ksenony" (żarówka z kablami), niedawno zauważyłam, że słabiej świeci, chciałam ją wymienić, ale dla pewności wykręciłam tą z lewej strony i wkręciłam w miejsce prawej i to samo... chwilę później przestała w ogóle świecić, przy włączaniu świateł się zapala i od razu gaśnie :(
Dodatkowo zaobserwowane zjawiska: przy włączonych długich światłach PRAWY kierunkowskaz szybciej miga, dodatkowo elektryka w prawej szybie zaczyna szwankować, szyba opuszcza się do końca, jednak przy zamykaniu podnosi się jedynie troszkę i stopuje. Przy mocniejszym przy gazowaniu ten problem odpuszcza. Jeszcze w tym samym czasie zaczął się z problem z centralnym zamkiem. Od zakupu działa zamknięcie z kluczyka jedynie po stronie pasażera, a od wczoraj zauważyłam, że przy zamykaniu zamykają się wszystkie drzwi, jednak przy otwarciu otwierają się jedynie te od strony pasażera. 
Szlag mnie trafia.
Z racji ciąży nie powinnam się denerwować, ale tu nie da rady inaczej!!
Boję się zajeżdżać z tym do mechanika, żeby nie wku***ć się jeszcze bardziej jak wypali mi cenę.

Proszę podsuńcie pomysł, gdzie szukać problemu.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Usterki wyglądają na słaby styk masy. Prawa strona (pasażera) ma punkt masy przy prawej nodze pasażera pod plastikową osłoną. Z karoserii wystaje śrubka do której są przymocowane brązowe kable. Może wystarczy dokręcić nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję. Jeszcze dziś to sprawdzę. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!!
Nie było co dokręcać, jedynie pomogło przeczyszczenie zaśniedziałych części, ale jak jedno się naprawiło tak teraz przy zamknięciu auta od czasu do czasu otwierają się obydwie przednie szyby. Dziwne zjawisko :-)

no i przy okazji zapytam, może jakiś pomysł dlaczego nie działa zamknięcie auta od strony kierowcy, jedynie po stronie pasażera?

 

Więcej pytań mam nadzieję, że już nie będzie. Przepraszam, ale naprawdę nie mam do kogo zwrócić się o pomoc :-(

Z góry bardzo dziękuję! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Madley napisał:

Nie było co dokręcać, jedynie pomogło przeczyszczenie zaśniedziałych części, ale jak jedno się naprawiło tak teraz przy zamknięciu auta od czasu do czasu otwierają się obydwie przednie szyby. Dziwne zjawisko :-)

Z tym "dokręcaniem" to tak żeby Cię nie zniechęcać. Trochę mało informacji podajesz, ale szybami sterują przyciski na drzwiach i przytrzymanie kluczyka w zamku a to wszystko jest w nie działających drzwiach kierowcy. Na początek zobacz co się dzieje z kablami pod harmonijką gumową między drzwiami a karoserią (czy nie są połamane). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable po stronie kierowcy wydają się być w porządku. 
Non stop wychodzi coś nowego, teraz z kolei wszystkie światła działają bez zarzutów za wyjątkiem świateł "STOP". Ruszałam wszelkimi kabelkami i kostkami, które były po prawej stronie od pasażera. Niestety nie pomogło, tak jak i wymiana żarówki.

Przepraszam, że ciągle jakieś pytania, ale naprawdę nie mam gdzie się udać o pomoc
:-(


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby i centralny zamek mogą mieć związek z uszkodzoną pompką centralnego zamka który znajduje się w boczku bagażnika. Auto zamykasz ori scyzorykiem, czy z kluczyka w drzwiach, czy jakimś nieoryginalnym pilotem?
Co do stopu, to wszystkie trzy światła nie świecą? Jeśli tak to może czujnik, albo bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stop masz na bezpieczniku 13. Potem wyłącznik nad pedałem hamulca i złącze niebieskie 6-stykowe przy lewej nodze kierowcy a kabel czerwony z czarnym paskiem. Nie było zalane to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_franz - auto jest zamykane z kluczyka w drzwiach. Nie świeci żadne z 3 świateł. 

badyl666 - dzisiaj spojrzę na ten wyłącznik.


Nie wiem czy auto było zalane, ale z pewnością nieźle było grzebane z elektroniką, bo jest multum tych kabli, niektóre są po odłączane, inne poklejone i sztukowane.
W miejsce świateł dziennych są założone pseudo ksenony ( coś takiego http://allegro.pl/zarnik-h1-xenon-hid-ksenon-4300k-5000k-6000k-8000k-i6438055118.html ), zegary również jakieś takie przekombinowane...
Zrobię też zdjęcie bezpieczników, bo sporo jest powyjmowanych i może to też jest powodem "fisiowania" auta.
Auto było kupione na szybko, tak na już i teraz mam tylko popsute nerwy... :-(

Ahh i zapomniała bym dodać, do listy usterek dołączyła kontrolka od świec żarowych. 

Nie wiem czy śmiać się czy płakać :kox:

Edytowane przez Madley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka świec żarowych może sygnalizować problem ze światłami stop o ile nie masz komputera (FIS) w samochodzie i nie naprawiłaś jeszcze usterki z tymi światłami stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki prezentują się tak jak na zdjęciu, nie wiem co do czego... :huh:
Nad pedałem hamulca niczego nie dostrzegam, niestety.
Również złącza niebieskiego nie zauważyłam.

Jedynie przy lewej nodze po stronie kierowcy jest jakiś czerwony kabel, hmm..

20632390_867134920119132_1873217190_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...