Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynnie zapalające się światła mijania - problem


Kary

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Wymieniłem plastiki przy przełączniku świateł, bo były obdarte (sam plastik w koło i plastik na gałce, którą się przekręca),  po wpięciu z powrotem przełącznika do kostki zauważyłem, że w pozycji 0 po włączeniu zapłonu zapalają się światła mijania + pozycyjne + oświetlenie deski rozdzielczej. Po włączeniu świateł pozycyjnych , wyłączają się światła mijania, po przełączeniu dalej na światła mijania włączają się z powrotem. Nie wiem czy przypadkiem włączyłem jakiś tryb skandynawski czy doszło do jakiejś usterki. Wie ktoś o co może chodzić i jak to naprawić aby w pozycji 0 po włączeniu zapłonu światła się nie świeciły żadne światła? 

Sprawdzałem kabelki w kostce i wszystkie są tak jak były po podłączane. Nie wiem czy to ma znaczenie ale podczas wymiany plastików wysuwałem przełącznik tak jakbym włączał halogeny przeciwmgielne. Dodatkowo wymieniałem też przełączniki od szyb.  Mam VAGa także mogę jeszcze posprawdzać co w komputerze jest poustawiane. 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrać jeszcze raz przełącznik i złożyć go ponownie. Czasami się tak dzieje jak rozbierałeś przełącznik i coś teraz nie kontaktuje. To tak jabyś w ogóle nie podpiął włącznika - też po przekręceniu stacyjki odpalą ci się światła.

Jak będziesz rozbierał go ponownie to zwróć uwagę czy wszystko jest dobrze dociśnięte i ma dobry styk. Ja u siebie dopiero za 3 razem złożyłem go poprawnie i działał.

Cierpliwości i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to choć wypinałem już z kostki kilka razy go. Rozebrać w sensie tego pokrętła się nie da bo to trzeba było niestety rozpiłować aby wymienić. Mam nadzieję, że nie uszkodziłem tego przełącznika. A czy może ktoś potwierdzić że opisane przezmnie objawy to tryb skandynawski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze przekaźnik. Jak jest uwalony to światła świeca w pozycji na 0 a jak włączysz światła to one gasną, chociaż nie wiem jak mógł by się zepsuć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajdę te przekaźniki - nigdy nie potrzebowałem tam grzebać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźnika, zmontuj ponownie włącznik

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przekaźnika wszystkim steruje MCE. Jeśli natomiast MCE nie wykryje któryś styków z włącznika świateł to wtedy od razu je odpala.

Czy pozostałe funkcje przełącznika ci działają, halogeny i p/mgielne tylne sie załączają noramalnie?

Dnia 3.07.2017 o 20:28, Kary napisał:

A czy może ktoś potwierdzić że opisane przezmnie objawy to tryb skandynawski?

Owszem tryb skandynawski charakteryzuje się że zapalają się światła od razu po przekręceniu zapłonu ale powinny zgasnąć po przełączenia przełącznika w pozycję świateł postojowych. Jeśli masz kabel z vagiem  to sprawdź sobie kodowanie w module centralnej elektryki.

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła
0 – brak
1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory
0 – Halogenowe
1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj
1 – Reszta Świata
2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)
3 – USA
4 – Canada (zapalają się halogeny, światła pozycyjne tylne i postojówki po zapłonie)

Edytowane przez hugo911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana sprawdzę. Światła mijania gasną jak przełącznik jest na światłach pozycyjnych. Jak wrócę na 0 to po kilku sekundach znów się zapalają.  Pozostałe funkcje przełącznika działają prawidłowo ale obawiam się, że może faktycznie coś być z przełącznikiem bo jak piłowałem ten czarny środek aby go zdemontować to może faktycznie coś się tam powyginało/pokrzywiło i nie ma jakiegoś styku... sprawdzę kodowanie i najwyżej rozbiorę ten przełącznik jeszcze raz. 

Jeśli zrobiłbym adaptację na Reszta świata to będzie w pozycji 0 gasić światła mijania?

 

Edytowane przez Kary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kary napisał:

Jeśli zrobiłbym adaptację na Reszta świata to będzie w pozycji 0 gasić światła mijania?

Tak w pozycji 0 wszystko powinno być zgaszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie 00001 czyli wychodzi na to, że jest reszta świata i światła mijania nie powinny się świecić w pozycji 0. Wniosek pewnie nasuwa się jeden - uszkodzony włącznik albo jakiś kabelek nie przewodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do momentu jak nie zacząłeś grzebać wszystko działało to nasuwa się jedno że coś w wyłączniku nie styka. Rozbierz go i złóż jeszcze raz. Musisz to robić bardzo uważnie bo tak jak pisałem wcześniej ten włącznik jest złośliwy i lubi nie zagrać za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo911 miałeś rację - jakiś styk w przełączniku nie zwierał prawidłowo - problem właściwie rozwiązał się sam jak kilkukrotnie nieco ostrzej poprzełączałem światła.  Dzięki Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...