Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana soczewek bixenon problem


djtaso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wziolem sie za wymiane soczewek na te z b8 i wszystko cacy tylko mam problem jak podpiac ten sterownik przeslony? Z lampy  wychodza 2 kolory kabli zielony i zolty jest jakies "cos" rezystor czy cos teges i wtyczka  a tu z soczewki jest wtyczka i wychodza niebieski i brazowy ktory do ktorego ma byc podpiety? i jak to ogarnac?

 

Edytowane przez djtaso
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obciąć kostkę ze starej soczewki, i połączyć przewody z nową soczewką. Nie ma znaczenia, który przewód do którego. Pamiętaj tylko żeby to dobrze zalutować i zabezpieczyć. Najlepiej załóż na nie osłonkę termokurczliwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, KomandorKondor napisał:

Musisz obciąć kostkę ze starej soczewki, i połączyć przewody z nową soczewką. Nie ma znaczenia, który przewód do którego. Pamiętaj tylko żeby to dobrze zalutować i zabezpieczyć. Najlepiej załóż na nie osłonkę termokurczliwą.

W starej soczewce mam taka szeroka kostke co idzie do tego silniczka a w nowej soczewce mam taka malutka. Czyli musze zdemontowac sama kostke i polaczyc kabelki? Czy odciac kostke (ta co z lampy idzie ) i zlutowac z kablami z soczewki?? Myslalem zeby dorobic piny w nowej soczewce i polaczyc ja z kostka lampy tylko nie wiem czy ma byc ten ryzystor czy go wywalic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor wywal. Ja to zrobiłem tak, że kable uciąłem przy samej kostce ( w starej soczewce ) i przylutowałem do kostki w nowej soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli wtyczke i ten rezystor out i zlutowac obojetnie jak? DObrze zrozumialem? :D Jestem noga z elektryki i nie chce czego zepsoc. Z nowej soczewce mam wtyczke i kable uciete

 

Edytowane przez djtaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rezystor tylko dioda, która ma za zadanie zabezpieczyć elektronikę auta przed przepieciem przy wyłaczaniu cewki. 
Jak ktoś chce niech wywala - ale nie tędy droga... W skrajnym przypadku można uszkodzić MCE...
Bezpieczniki też sobie powywalajcie i gwoździe wstawcie... :facepalm: Jak czytam niektóre porady na forum to mi się słabo robi...

Żeby poprawnie podłączyć, musisz wiedzieć który kabelek w lampie to PLUS a który to MASA.
Potem zidentyfikuj który kabelek w soczewce łączy się po tej stronie, gdzie dioda ma pasek - i tu podłączasz PLUS z lampy.
Niestety kolorów nie pamiętam...

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 09:37, pawelosinski83 napisał:

To nie jest rezystor tylko dioda, która ma za zadanie zabezpieczyć elektronikę auta przed przepieciem przy wyłaczaniu cewki. 
Jak ktoś chce niech wywala - ale nie tędy droga... W skrajnym przypadku można uszkodzić MCE...
Bezpieczniki też sobie powywalajcie i gwoździe wstawcie... :facepalm: Jak czytam niektóre porady na forum to mi się słabo robi...

Żeby poprawnie podłączyć, musisz wiedzieć który kabelek w lampie to PLUS a który to MASA.
Potem zidentyfikuj który kabelek w soczewce łączy się po tej stronie, gdzie dioda ma pasek - i tu podłączasz PLUS z lampy.
Niestety kolorów nie pamiętam...

Ok dzieki wielkie. Juz zrobione ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Szaczek napisał:

Podziękował, już zrobione.

Jak będziesz miał zamontowane dodaj foty do mojego wątku

6 tematów niżej jak ten

Edytowane przez lasic89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2017 o 17:23, lasic89 napisał:

Żółty z brązowym. I doda zostaje jak już wyżej pisali

A co mam zrobić jak obydwa kable od soczewki B8 mam jednego koloru - ciemno szare?

I czy jest jakas różnica między tymi soczewkami - prawy czy lewy?

Edytowane przez johnnythebest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...