Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE


Patryk14

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Piękne autko!

Mody mechaniczne i stylistyczne ?

Jak się hybryda sprawuje ?

Jakie parametry udało się wystroić ?

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o strojenie soft jest lajtowy bardzo - wyjdzie może z 195-205KM a NM to nie wiem nawet, odpycha się już teraz średnio ? (przyzwyczajenie). Może do zimy uda się mocno podziałać pod 260-280KM (zobaczymy co będzie).

Tak wstępnie siadło koło na aucie ;). Według mnie jest naprawdę spoko i przede wszystkim praktycznie.
Na dniach będę montował 345mm heble żeby to hamowało i jakoś wyglądało za tą felgę bo teraz to mizernie ;(
47f265.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po tak długim czasie bo prawie 1.5 roku wleciały hamulce S4 345mm + przewody HEL w stalowym oplocie.
Po pierwszych próbach hamuje to nieporównywalnie lepiej. Ciężko w ogóle porównywać te dwie wielkości bo jest ogromna przepaść między jednymi i drugimi.

7pvOx8P.jpg
iKMtskx.jpg
OJTDzBM.jpg
2qrj6Tv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 345 km inna bajka. Top hebel w rozsądnych pieniądzach. Powyżej 250+ PS podstawa,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, chcsz ten silnik żyłować pod 260-280 koni w obecnym stanie czy robisz remont? Mam wrażenie że nawet 240 nie przekroczy w tym stanie.

Edytowane przez blazej25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blazej25 napisał:

Siemka, chcsz ten silnik żyłować pod 260-280 koni w obecnym stanie czy robisz remont? Mam wrażenie że nawet 240 nie przekroczy w tym stanie.

Nieee, coś Ty. Z silnikami 1.8T nie mam do czynienia od wczoraj. Silnik do końca roku przejdzie remoncik i to nie mały. Może wpadnie mocniejszy środek od razu. Zobaczymy jak czas i przede wszystkim fundusze pozwolą. Narazie rzeczy najważniejsze czyli bezpieczeństwo, nowe Pilot Sport 4 wpadły, heble siedzą. Teraz będzie czas na przygotowanie silnika a na koniec dodatki które zostały czyli wtryski i fmic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko się zapowiada, daj znać jak przebiegają prace i koszty :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blazej25 napisał:

To spoko się zapowiada, daj znać jak przebiegają prace i koszty :) Pozdro

Prace pewnie by przebiegły szybko, sprawnie i przyjemnie gdyby nie ostatnia cześć czyli koszta ;(. One najbardziej zawsze komplikują sprawy. Napewno będę wrzucał aktualności jak będzie się działo coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update z tych ciekawszych ;)
Jeden z ostatnich elementów układanki potrzebny do grubszego podnoszenia mocy, czyli montaż intercoolera od FMIC.
Jako że ostatnio brak czasu to całością zajął się Fiodor z FMotors. Cooler wpasowany idealnie, bez żadnego cięcia, bez zbędnych przeróbek. Cały zestaw P&P (już teraz ;) ). Naprawdę mogę polecić bo montaż i obsługa naprawdę na mega wysokim poziomie.
W piwnicy czeka też obudowa przepływki 3 cale i obudowa filtra powietrza z 2.0 tdi (taka pasuje pod 3 cale). Zostało tylko dobrać wtryski i stroić na tyle ile pozwoli pompa paliwa.
Kilka fotek:

Y3IFPw9.jpg
QfIhPoH.jpg
FBucmzI.jpg
ktWtYXq.jpg
IA4umPz.jpg
t4mrXvt.jpg
W2fIfKH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Patryk14 napisał:

 
W2fIfKH.jpg

To na zamówienie czy taki zestaw tez na odległość robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarcinL napisał:

To na zamówienie czy taki zestaw tez na odległość robią?

Moje auto było "dawcą" pod zwymiarowanie wszystkiego. Ja robiłem na miejscu ale dzięki temu Fiodor ma już gotowe zestawy pod wysyłkę. Pasuje pod każdy zderzak i silnika 1.8t. Na FB jest pod nazwą Fmotors

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Patryk14 napisał:

Moje auto było "dawcą" pod zwymiarowanie wszystkiego. Ja robiłem na miejscu ale dzięki temu Fiodor ma już gotowe zestawy pod wysyłkę. Pasuje pod każdy zderzak i silnika 1.8t. Na FB jest pod nazwą Fmotors

Ciekawe czy do b7 tez tak ładnie wejdzie bez cięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinL napisał:

Ciekawe czy do b7 tez tak ładnie wejdzie bez cięcia. 

W B7 będzie więcej miejsca. Zwykły zderzak z b6 ma najmniej miejsca ze wszystkich. Dodatkowo u mnie spryskiwacze lamp i dało radę upchać. Fmic jest 230x450 bo ten 550 za długi jest i już trzeba rzeźbić a nie o to chodziło. Po za tym większego nie ma sensu montować do 350-400KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może zdjęcie jak belkę podcinaną miałeś? Bo u nich w galerii nie ma tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcinL napisał:

A masz może zdjęcie jak belkę podcinaną miałeś? Bo u nich w galerii nie ma tego zdjęcia.

Belka nie była podcinana. Nic przy aucie nie było zmieniane, belka cała, zderzak cały. Wszystko idealnie poprowadzone, taki był plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

@Patryk14, bardzo mi się spodobał FMIC i to, jak został zrobiony. :hi:Nawet zadzwoniłem przed chwilą, pogadać z Fmotors, zapytać o ofertę. Brzmi ciekawie, jeszcze tylko muszę zasięgnąć języka, do jakiej mocy będzie wystarczający ten Set. Możesz wrzucić foty, jak to wygląda na gotowo, jak widać ten FMIC na aucie? Bo na tym zdjęciu, co wrzuciłeś jest dość ciemno i nie widać. Kolejna sprawa, to interesuje mnie, jak wysoko sięga FMIC za belkę, jakbyś mógł dorzucić kilka fotek. No i jak wrażenia na ten moment?

P.S. Z tym braniem oleju - nie zgodzę się, że zdrowe 1.8T, przy normalnym dynamicznym jeżdżeniu i przy dobrym oleju, będzie coś zużywało.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dayd_4 napisał:

Hej.

@Patryk14, bardzo mi się spodobał FMIC i to, jak został zrobiony. :hi:Nawet zadzwoniłem przed chwilą, pogadać z Fmotors, zapytać o ofertę. Brzmi ciekawie, jeszcze tylko muszę zasięgnąć języka, do jakiej mocy będzie wystarczający ten Set. Możesz wrzucić foty, jak to wygląda na gotowo, jak widać ten FMIC na aucie? Bo na tym zdjęciu, co wrzuciłeś jest dość ciemno i nie widać. Kolejna sprawa, to interesuje mnie, jak wysoko sięga FMIC za belkę, jakbyś mógł dorzucić kilka fotek. No i jak wrażenia na ten moment?

P.S. Z tym braniem oleju - nie zgodzę się, że zdrowe 1.8T, przy normalnym dynamicznym jeżdżeniu i przy dobrym oleju, będzie coś zużywało.

Pozdr!

i co ci powiedzieli odnośnie belki? Mi napisali, że delikatnie do podcięcia będzie, a @Patryk14 wspomniał, że bez cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam "liznąć" trzeba zawsze, nie ma cudów. Ale delikatnie. Bardzo rzeczowa rozmowa, no i zestaw wygląda solidnie, minimum silkonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...