Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły spadek poziomu płynu chłodniczego.


marcin_9505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o podpowiedz.

Dzisiaj w swojej B6 zaobserwowałem nagły spadek poziomu płynu chłodniczego. Na pierwszy rzut oka nie widać żeby był jakiś wyciek. Z resztą auto niedawno było na wymianie rozrządu, oleju, filtrów i mechanik który to robił powiedział że z silnikiem wszystko ok. Oprócz tego przy ustawionej temp. 19 stopni leci ciepłe powietrze a przy wyzszych 20, 21 stopni bardzo ciepłe. Dopiero przy zmianie na LO zaczyna lecieć chłodne powietrze. Dodałem płynu do stanu i zobaczymy czy będzie dalej ubywało.  Ale co może być tego przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś płyn po odbiorze auta od mechanika? Może nie dolał na stan przy wymianie pompy wody wraz z rozrządem? Co do ciepłego powietrza to wychodzi na to, że klima nie działa więc zacznij od sprawdzenia czynnika w układzie/nieszczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odebraniu auta od mechanika był stan płynu. Kilka dni wcześniej delkiatnie spadł poniżej minimum a dzisiaj gwałtownie ubyło, zostało trochę na dnie zbiorniczka. Dolałem około 1 max 1,5 litra. A co do klimy to jeszcze nie sprawdzałem szczelności układu ani nie dopełniałem czynnika. Wybieram się do serwisu w najbliższych dniach. Ale może być tak jak mówisz że jest jakaś nieszczelność klimy bo jak zgaszę samochód to przez chwile po zgaszeniu zapłonu jest delikatne syczenie w okolicach rurek od klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marcin_9505 napisał:

Oprócz tego przy ustawionej temp. 19 stopni leci ciepłe powietrze a przy wyzszych 20, 21 stopni bardzo ciepłe. Dopiero przy zmianie na LO zaczyna lecieć chłodne powietrze. 

U mnie tak samo jak jadę rano to przy ustawieniu na 16 stopni bez klimy to lekko grzeje dopiero jak ustawie na LO to czuć zimno. Pewnie tak widocznie ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HouseNight: Widocznie masz niższą temperaturę w samochodzie niż 16st - klimatronic dogrzewa wyrównując temperaturę.

marcin_9509: być może mechanik nie odpowietrzył dobrze układu po zalaniu płynu. Pojeździłeś trochę i wciągnęło płyn. Dolej do stanu max i zobacza za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...