Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze światłem w kabinie


emsii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , jestem świeżym forumowiczem i borykam się z małym problemem , mianowicie w mojej audi a4 b6 kombi z 2001r. po otwarciu którychkolwiek drzwi czy wyłożeniu kluczyka ze stacyjki nie świecą światła w kabinie , problem zaczął się jakiś miesiąc temu gdy raz świeciły raz nie , teraz zapalą się od wielkiego dzwona , podświetlenie nóg , w drzwiach  wszystko działa jak należy , lecz światła górne , w schowku nie działają , gdzie zacząć szukać problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w B5, dziś będę podpinał komputer. Bezpieczniki są OK, podświetlenie czerwone przycisków działa w każdej lampce, nie wiem co to może być. Dam znać gdy znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2017 o 10:36, Undisclosed napisał:

Mam ten sam problem w B5, dziś będę podpinał komputer. Bezpieczniki są OK, podświetlenie czerwone przycisków działa w każdej lampce, nie wiem co to może być. Dam znać gdy znajdę

NIe wiem jak jest w b6 ale w b5 miałem to samo. A problem polega na tym że kabelki ze wszystkich 4 drzwi są połączone razem za fotelem pasażera pod wykładziną przy progu lub pod kanapą. Nie pamietam teraz dokładnie.  Była to chyba wiązka 4 brązowo-białych przewodów zaciśniętych razem jakby mosiężną spinką . To łączenie z czasem śniedziało i dlatego nie zapala się światło w kabinie. Wystarczy łaczenie rozerwać i na nowo 4 kabelki razem polutować.  Taki przypadek miałem w b5 być może w b6 jest podobnie.

Edytowane przez gacek585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2017 o 21:56, gacek585 napisał:

NIe wiem jak jest w b6 ale w b5 miałem to samo. A problem polega na tym że kabelki ze wszystkich 4 drzwi są połączone razem za fotelem pasażera pod wykładziną przy progu lub pod kanapą. Nie pamietam teraz dokładnie.  Była to chyba wiązka 4 brązowo-białych przewodów zaciśniętych razem jakby mosiężną spinką . To łączenie z czasem śniedziało i dlatego nie zapala się światło w kabinie. Wystarczy łaczenie rozerwać i na nowo 4 kabelki razem polutować.  Taki przypadek miałem w b5 być może w b6 jest podobnie.

A to dotyczyło tylko problemu z włączeniem światła przy otwieraniu drzwi, czy światło w ogóle nie działało, nawet przy manualnym włączeniu?

9 minut temu, KoWaL_89 napisał:

Udało się? Co było przyczyną? Gdzie szukać?

Na razie nie. Kolega w dziale B5 przecierał styki bezpieczników, bo mu zaśniedziały i jest ok, ale u mnie nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w a4 b6 może być uwalony element ( NAIS/Panasonic CP1-12V ) w module komfortu jak to opisano w tym temacie http://www.audizine.com/forum/showthread.php/621974-Audi-A4-B6-interior-lights-not-working

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przepraszam za zwłokę . Posprawdzalem żarówki, kable w drzwiach , styki i wszystko jest ok . Teraz gdy zrobiło sie zimno na dworze , samochód stoi pod chmurką , to światła nagle zaczęły działać , czasem nie działają ale więcej działają niż nie działają . Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być przekaźnik który wskazałem odpowiedź wyżej. Jeśli nie będzie światła wymontuj moduł i popukaj w przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , przy najbliższej okazji to zobaczę i dam znać, dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w B6 2001r sedan mam tak, że po stronie pasażera z przodu i z tyłu raz działało po otwarciu drzwi a raz nie.  Z początku myślałem, że to mikrostyki,
ale problemem jest brak styku na wtyczce od zamka w drzwiach od pasażera z przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie a może nawet tak samo i problemem były zaśniedziałe kable w MK 

jak otwierałem auto z pilota lub obojętnie którymi drzwiami góra nie świeciła się, lampki pod nogami i w drzwiach świeciły

Ktoś mądry wyciągał obudowę kompa i przy wkładaniu przeciął uszczelkę, Woda sączyła się niezauważalnie pod dywan do MK jeden kabel był całkowicie utleniony na długości 5cm i musiałem dolutować kawałek wiązki

zajrzyj do środka puszki z MK pod dywanem z lewej strony i sprawdź wszystkie kable czy są ok 

jak jest dobrze wypnij kostki i spryskaj kontakt sprayem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem MK , wszystko wróciło do normy. Wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...