Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b6] Wymiana kolumny kierowniczej


mimi856

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rusza mi sie kierownica w pionie i poziomie o 1-2mm. Mechanik mowi ze to lozysko w kolumnie za kierownica i ze nie da sie wymienic samego lozyska tylko trzeba cala kolumne. Zatem czy jakakolwiek kolumna od a4 b6 pasuje?? Mam a4 b6 2.0 ALT 2003r avant. Czy podczas wymiany da się przelozyc moją stacyjkę? Jak to ogolnie wygląda z demontażem i montażem nowej (uzywanej)?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontaż jest bardzo prosty 

odkręcasz poduszkę póżniej zrzucasz kierownicę krzyżak na dole z mocowania magla póniej zabierasz się za osołnę manetek. Ściągasz maskownicę pod licznikiem są tam dwie śrubki które trzeba odkręcić.Następnie  potrzebujesz torksa na nie pamiętam rozmiaru ale jest on potrzebny do rozkręcenia obudowy plastikowej manetek.następnie demontujesz dzwignię regulacji położenia klumny. odpinasz kostki od manetek i stacyjki  4 śruby mocujące kolumnę do stelaża kolumnę masz zdemontowaną.:hi:pewnie że się da przełożyć stacyjkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz demontował zrób jakieś fotki,podobno można wymienić same łożysko,gdzieś czytałem ale nie mogę teraz znaleźć

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego potrzebowałem info zeby zdemontować kolumnę ale jej nie naprawiam bo jest sprawna. Jakby ktoś potrzebował to mam do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...