Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjka z LIDLa


A4CCH

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Tomi_81 napisał:

Cudów się nie spodziewajcie patrząc po parametrach mam starą k2.02 i parametry są zbliżone ;)

I co tam dawała radę coś zmywać :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, afroo. napisał:

Ten bęben na wąż to tylko bajer bo ani to praktyczne ani przydatne. Spróbuj na tak mały bęben nawinąć wąż ciśnieniowy bez załamania to raz, dwa, trzeba wąż odłączyć od myki żeby w ogóle dało się go zwinąć na to coś przypominające bęben.

 

Afro odniosłem się tylko do posta Marcina, że to niby ta sama myjka, a co do bębna nie miałem styczności z tym będę gdzieś w sklepie to sobie to sprawdzę jak to się spisuje.

1 godzinę temu, A4CCH napisał:

I co tam dawała radę coś zmywać :) ?

Użytkowałem ją tylko, żeby opłukać auto i po myciu spłukać więc do takich celów jak najbardziej wystarczy. Natomiast chce teraz kupić jednak coś mocniejszego i do użytku z pianownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi_81,faktycznie,dane techniczne ma troszkę slabsze,ale nie wiem czy na tyle że da się to odczuć :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na tej pianownica nie da rady ? Mi głównie chodzi aby błoto i ten cały osad, brud wstępnie spłukać przed myciem gąbką. Czyli do tego w zupełności styknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że czy kupisz tą z lidla czy Nilfisk,to do mycia auta się sprawdzi,ponieważ zapewne masz do tego warunki to i tak wstępnie będziesz mył ręcznie a później dopiero pod ciśnieniem ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej się tym interesuje i czytam po różnych forach tym bardziej mnie głowa boli :D Myślę że każdy musi sobie sam odpowiedzieć ile tego będzie używał i ile chce wydać.

 

Miałem okazję myć auto używając myjki Karcher K5  i to już przyznam jest fajny sprzęt, ale znów tysiaka trza dać a gdzie pianownica PA i jakaś fajna chemia do tego.

 

Nie mogę znaleźć tego filmiku co chciałem pokazać, ale coś innego znalazłem i jak widać nawet 110 daje radę z PA 

 

Sam się zastanawiam czy jest sens dopłacać te 70 zł do modelu 125 albo brać to co wkleił Marcin z Jula za 349zł dokupić pianownice Pa ok 135zł i jakąś fajną pianę np ADBL Yeti 1l ok 35zł i za 500 stówek mieć już zestaw który pewnie na własny użytek wystarczy.

Edytowane przez Tomi_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A inna pianiownica się nie nada? ja mam taką z  sterwinsa za 20 pln i jakoś tam się pieni;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomi_81 napisał:

Afro odniosłem się tylko do posta Marcina, że to niby ta sama myjka, a co do bębna nie miałem styczności z tym będę gdzieś w sklepie to sobie to sprawdzę jak to się spisuje.

:thumbup1:

Bęben w tych budżetowych myjkach jak już pisałem nie spisuje się wcale. Chyba, że jest sprzężony z myjką tak, jak ma to w standardzie Karcher K5 i wyższe modele to wtedy jak najbardziej.

 

Co do ciśnienia myjki to kiedyś ktoś mądry powiedział mi, że jeśli trzymasz lancę w jednej ręce i po zwolnieniu spustu nie wyrywa Ci jej z ręki to znaczy, że ciśnienie i przepływ jest słaby. Mam u siebie myjkę Lavor z katalogowym ciśnieniem 120bar i przepływem 420l/h i szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka kupiona dzisiaj w carrefour Nilfisk  C120.7-6 za 309zł  :D darowałem sobie ten model wyższy z bębnem,a co to warte okaże się w użytkowaniu trza tylko pianownice dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać najlepiej przed 15 lipca jak sie spisuje  :)

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nilfiska juz pare lat z pianownica,daje rade nawet lecz d*py nie urywa,do domu wystarczy,zepsul sie wlacznik po nacisnieciu spustu i musi byc wcisniety na stale,myjka dziala juz spokojnie 7 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Onyks napisał:

Daj znać najlepiej przed 15 lipca jak sie spisuje  :)

Dam dam jutro ma być kurier z pianownicą i filtrem wody :wink:

 

ja mam nilfiska juz pare lat z pianownica,daje rade nawet lecz d*py nie urywa,do domu wystarczy,zepsul sie wlacznik po nacisnieciu spustu i musi byc wcisniety na stale,myjka dziala juz spokojnie 7 rok.

Jaki kolego masz model ?? 

Edytowane przez Tomi_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie mówiąc jestem zadowolony za te 300 stówki nic lepszego bym nie kupił z alu pompą następny sensowny model to  Nilfisk C 130 1-6 albo karcher k5, ale to już prawie 900 zł trzeba dać. Co do samej myjki wygląda przyzwoicie jest miejsce na akcesoria tylko sam wąż mógłby  być o te 2m dłuższy, żeby całe auto obejść no dobra i te ciśnienie mogło być większe :grin::grin:.

 

Tak to wygląda u mnie myjka Nilfisk c120.7-6 z pianownicą PA i pianą Shiny Garage Fruit Snow Foam

IMG_20170713_171259.jpg

Edytowane przez Tomi_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt rewelacyjny :D Możesz podrzucić link do pianownicy która kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Onyks napisał:

Efekt rewelacyjny :D Możesz podrzucić link do pianownicy która kupiłeś? 

Pewnie :)

 

http://allegro.pl/pianownica-pa-shiny-garage-do-karcher-lavor-nilfis-i5810236515.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomi_81 napisał:

 

Ogólnie mówiąc jestem zadowolony za te 300 stówki nic lepszego bym nie kupił z alu pompą następny sensowny model to  Nilfisk C 130 1-6 albo karcher k5, ale to już prawie 900 zł trzeba dać. Co do samej myjki wygląda przyzwoicie jest miejsce na akcesoria tylko sam wąż mógłby  być o te 2m dłuższy, żeby całe auto obejść no dobra i te ciśnienie mogło być większe :grin::grin:.

 

Tak to wygląda u mnie myjka Nilfisk c120.7-6 z pianownicą PA i pianą Shiny Garage Fruit Snow Foam

IMG_20170713_171259.jpg

Jak to wygląda po płukaniu, auto czyste ? Czy i tak lecisz z gąbką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, A4CCH napisał:

Jak to wygląda po płukaniu, auto czyste ? Czy i tak lecisz z gąbką ?

Jak łza :D a tak poważnie to gąbka i jazda akurat w moim przypadku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje zakupu Tomi, od siebie mogę Ci napisać że lepiej kupić ADBL Yeti - przeskok pomiędzy shiny garage jest duży, a cena bardzo podobna, a odnośnie myjki, od jakiś 5 lat mam karchera k2 i daje rade do mycia auta, sam miałem kupować nilfiska c130 tyle że ciągle mi brakuje luźnej kasy:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Nilfisk P 160.2-15 X-TRA i nie narzekam do tego nie ma specjalnie problemu z nawijaniem na bęben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...