Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kupieniem przegubu wew do mojej a4 podobno nie wystepuje w katalogu i dziwne bo w jednym sklepie znalezli jakis zamiennik za 350 zl w drugim mi powiedzieli ze pasuje od b5 o srednicy 100 mm wymienial ktos z was???

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz problem bo nie znajdziesz samego przegubu wewnętrznego dobrego producenta (lobro/spidan itp), występuje tylko cała nowa półoś z 2 przegubami (też trudna do zdobycia), ewentualnie dostaniesz przegub w ASO ale już z półosią, o cenie nie będę nawet wspominał

na pewno coś znajdziesz mniej znanych producentów na allegro ale jakiej to będzie jakości tego nie wiem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem ze dobrej marki poprostu nie wystepuje w aso okolo 1000 :cool1: ale wymienial ktos z was?? moze pasowac od b5??[br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 17:10_________________________________________________Chyba nie moze :kwasny: A numeru jakiejs firmy nawet tandetnej ktos z was nie posiada czasami??[br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 17:34_________________________________________________Panowie a moze wiecie jaki jest wymiar krzyzaka w tym przegubie?? tzn zewnetrzny wymiar łożysk grubosc wieloklina i ilosc trybow??

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u nich kupowałem w zeszłym roku Tylko jedna rzecz zwróć uwagę że koledzy pytali się o te przeguby 4 lata temu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Ruville i nie ma na co narzekać a od długiego czasu śmigam na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do tematu. Mam do wymiany przegub wewnetrzny z lewej poloski. Ma duzo wiekszy luz niz ten z prawej. Nie ma nic dobrego producenta a na nowa poloske nie chce mi sie wydawac bo niedawno wrzucilem nowy przegub zewnetrzny gdyz oslona pekla i wylecial caly smar. Czy wymienial ktos z was sam przegub? Znalazlem w internecie zdjecie przegubu ktory wyglada tak samo ale nie wiem czy to jest dokladnie ten sam. ne2utemy.jpg prosze o pomoc w doborze przegubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, najprosciej i najpewniej to kupic uzywke z pewnego źródła z małym przebiegiem, z jakiejs b7... wole to niz china..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zeby nie zakladac nowego wątku. Mam problem z drganiami pojawiajacymi sie od predkosci 90-100 km/h. Czuc ze drga cala buda, nie jest to typowe bicie kół, które z reszta były 2x sprawdzane i wyważane. Raz wystepuje to mocniej, raz mniej.Widac jak lewarek biegow caly drga. Drgania wzmagają się z wzrostem prędkosci tak do 150-160 km/h. Pożniej ustaja ale podejrzewam, że wtedy czestotliwość jest tak duża, zę poprostu tego tak nie czuc tak bardzo. Po wciśnieciu sprzęgła, na luzie i bez gazu, drgania nadal występuja. Z tego co sie dowiadywałem ,to problem może być w przegubach? Może ktoś miał podobny przypadek i coś więcej podpowie.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie tylko, że jak wcisne sprzęgło drgania ustaja. Na wyższych biegach odczuwalne intensywniej. Jeden mechanik mówi, ze to przegub wew inny ze zewn. Chyba wymienie cale polosie i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie po wcisnieciu sprzegla dalej drgania wystepuja, Co dziwne czasem sa silniejsze, czasem slabsze, reguly nie ma, ale jest to strasznie iryrytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem został rozwiązany, miałem pękniętą osłone, i już mało smaru.... póki co zmieniłem osłonę i nie żałowałem smaru, złożyłem narazie wygląda ok, drgania ustały. Ale powoli rozglądam się za drugą półośką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie podobnie, jadac okolo 90 slychac impulsywnie buczenie, po puszczeniu gazu lub nacidnieciu sprzegla ustaje. Terax jak zalozylem zimowki o innych wymiarach to juz od 60 intensywnie to slychc.

Nigdy nie moglem zlokalizowac tego odglosu, mechanicy rece rozkladali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie podobnie, jadac okolo 90 slychac impulsywnie buczenie, po puszczeniu gazu lub nacidnieciu sprzegla ustaje. Terax jak zalozylem zimowki o innych wymiarach to juz od 60 intensywnie to slychc.

Nigdy nie moglem zlokalizowac tego odglosu, mechanicy rece rozkladali

Udało się rozwiązać problem? Mam ten sam problem tylko "buczenie" występuje przy ok. 100km/h poniżej i powyżej nic. Auto na nowych contipremium 5 195/65 R15, jeśli to ma jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka wskazuje przegub wewnętrzny dla AVF o nr:

  • 4B0498103 

Niestety pod tym numerem słabo z zamiennikami... 

  • DENCKERMANN C120509
  • GSP 661044
  • NK 5147145
  • KAMOKA 8709
  • JP GROUP 1143501410

Można dostać dobrej firmy całą półoś z przegubami, ale ceny spore:

Lewa:

  • 8E0407271S 
  • 8E0407451GX

LÖBRO 304291

METELLI 17-0693

SPIDAN 23628

Prawa:

  • 8E0407272S
  • 8E0407452GX

LÖBRO 304292

SKF VKJC 5580

SPIDAN 23629

 

Wracając do samego przegubu wewnętrznego 4B0498103 w ASO cena ok 1300 zł :/ Zamienników Lobro / Spidan / SKF praktycznie brak na półkach sklepowych.

Oryginalnie na pierwszy montaż szły przeguby z koncernu GKN - do którego należą właśnie Lobro i Spidan. 

f0504e77cc82.jpg

Mimo, iż widnieją w katalogach, ciężko coś dostać jak np:

  • SKF VKJA 8509

Wygląda na to, że powinny pasować też przeguby z VW/SEAT o nr 7M3498103H

  • Lobro 305017
  • Spidan 24745

Bez tytułu.png

Dla przykładu

SKF VKJA 8509

  • Średnica: 123 mm
  • Długość: 84 mm
  • Wewnętrzne uzębienie: 34

LÖBRO 305017

  • Średnica: 123,5 mm
  • Długość: 83,7 mm
  • Wewnętrzne uzębienie: 34

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...