Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

W tamtym tygodniu wymieniałem przegub wewnętrzny z lewej strony
SKF VKJA 8509 Cześć praktycznie nie do zdobycia w dobrej cenie ale udało mi się kupić 172 zł plus wysyłka.
Jeśli chodzi Ci o wewnętrzny od strony skrzyni biegów :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://katalog.mroauto.pl/tecdoc-produkt/2912651-zestaw-przegubu-poloz-napedowa-skf-vkja8509/

Kupiłem u nich mają od czasu do czasu 1 szt w sklepie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz tak o te. W ogóle dziwne, że wycofali się z produkcji tych części :/ Zarówno SKF i GKN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kiedyś w ogóle nie były produkowane. Trzeba było oske kupić całą. Teraz można wyrwać czasami pojawiają się w sklepach. Z skf jestem zadowolony nic nie strzela, nie stuka. Jeździłem ok miesiąc z uszkodzoną osłoną przegubu i z krzyżaka w środku miazga była. Niestety nie widziałem tego bo wszystko robił mechanik. Objawy strzelanie przy ruszaniu, skręcaniu, luz przegubu ok 2,3 cm kręcąc nim w koło.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie strzela, ale właśnie kiedyś pękła mi też osłona na lewym i przy wymianie czułem, że względem kielicha a ośką z łożyskiem jest już lekki luz. I dlatego powoli się rozglądam za czymś... Chciałem to wymienić raczej prewencyjnie niż z przymusu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj sklepy. Ten co link dałem co jakiś czas pojawia się SKF w dobrej cenie wtedy kupisz. Te GSP nie testowałem więc nie mam zdania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten z GSP na prawej przedniej półosi bo SKFu juz nie mieli. W sklepie mowili ze ludzie to kupują wiec i ja wziąłem.

narazie jeździ, zobacze jak długo [emoji16] wymiana prosta i szybka bez wyciągania półoski z auta wiec 120zl mi nie szkoda

 

 

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć jedną sztukę SKF VKJA 8509 - już zamówiona (201 zł z wysyłką) ;) Będę kiedyś na kanale to zdemontuje przegub z flanszy skrzyni i wtedy dokładnie sobie poruszam i zobaczę jaki jest luz. Do tego będę widział jak to jest na nowym a jak na starym i będę miał porównanie. 

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, kamil-vag napisał:

Do tego będę widział jak to jest na nowym a jak na starym i będę miał porównanie. 

Nie zapomnij się tym podzielić. Ja nie znalazłem używki bez luzów, a nowe są podobno jeszcze gorsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczny problem - lewy przegub wewnętrzny do wymiany. Zastanawiam się, czy szukać całej półośki (rada mechanika), czy jednak nie znaleźć samego przegubu wewnętrznego, ale z tego co widzę - ciężki temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz. Po co półoś zmieniać i na koszty się narażać. Wyżej link do sklepu można jeszcze w autodoc szukać też mieli. Jeśli GSP Cię zadowala jest wszechobecny w każdym sklepie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też znależć przegu z GKN(lobro) o nr 305017 i cena też w granicach 220zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie najgorsze są też przeguby Pascal: https://www.czesciauto24.pl/pascal/7178781

Ale najlepiej szukać Lobro, Spidan, SKF, Metelli...

Znalazłem też sporo pochwał dla regenerowanych półosi:

http://www.motomax.pl/

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg nr OE szukałem i znalazłem taki nr ref SKF. Czy ktoś zamawiał i czy w ogóle pasuje?

 

http://allegro.pl/skf-przegub-napedowy-audi-80-avant-b4-a4-b5-a6-c4-i6883735159.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turzol napisał:

Wg nr OE szukałem i znalazłem taki nr ref SKF. Czy ktoś zamawiał i czy w ogóle pasuje?

 

http://allegro.pl/skf-przegub-napedowy-audi-80-avant-b4-a4-b5-a6-c4-i6883735159.html

to będzie wewnetrzny przegub na tylna półoś w quattro one maja właśnie 108mm/32mm/28frez

nawet jakby dało radę go zamontować to się nie da bo cały smar z niego wyleci od tyłu bo flansze półosi są wyprofilowane  jak zauważyliscie w "koronę" i przegub nie przylega całą powierzchnią po obwodzie

 

tak wogóle to sprzedawca widać wprowadza w bład bo na innych stronach ten przegub nie jest zamienny z tym nr oryginału na na stronie inetrcars

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę cierpliwości i szukać:

  • SKF VKJA 8509

Wygląda na to, że powinny pasować też przeguby z VW/SEAT o nr 7M3498103H

  • Lobro 305017
  • Spidan 24745
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się swoim zamówieniem długo nie nacieszyłem :/ 

"Informujemy, że Twoje zamówienie o numerze U00325/2017/000003 z dn. 09/07/2017 złożone w dniu 09/07/2017 obecnie posiada status Anulowane."

I zadzwonili, że niestety nie ma na magazynach - mimo, że na stronie widniał zielony ptaszek i status 1 szt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 lata temu objeździłem i obdzwoniłem chyba wszystkie duże hurtownie w poszukiwaniu zamiennika przegubu wewn do AVF i nigdzie nie były dostępne. Wszędzie mieli tylko GSP (czyli chińczyk o wątpliwej jakości).

Dlatego wg mnie te nr zamienników podane tutaj to są towary wirtualne, których nigdzie nie kupicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, kupi się ale nie za taką kasę :/ 

Dla przykładu: 

https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Spidan+24745&_sacat=0

Ale to też pewnie jakaś końcówka... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...