Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dać znać, jak się mają nowe przeguby do starych: 

  • Luz na starych na pewno miałem większy niż na nowych.  Na nowych łapiąc za kielich i trzymając półoś próbując ją skręcać, ruchy są max ok 1 - 2mm - także nie jest to robione całkiem na sztywno. Ale luz jest naprawdę delikatny, ledwo wyczuwalny.
  • Nowe przeguby miałem ORI, nie żadne chińczyki z GKN ze zeszlifowanym logiem audi. 
  • Głównym objawem u mnie na starych przegubach było szarpanie / drżenie przy bardzo mocnym przyśpieszaniu na 1 i 2 biegu (coś jak niewyważone koła, czuć na pedale gazu, lewarek zaczynał latać jak głupi) 
  • SPIDAN 24745 pasuje w 100% do naszych aut :thumbup1: czyli ten z Alhambry / Sharana
  • Jakie są objawy zużycia starych ? Lekkie luzy na samych łożyskach, powycieranie bieżnie w kielichach, powycierane rolki na łożyskach, powycierane same palce w miejscu mocowania łożyska - także nic innego jak normalne zużycie eksploatacyjne... 

Opisałem coś więcej w moim temacie: 

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat stary, ale może ktoś wniesie coś nowego?

na allegro widziałem nowe przeguby po około 200zł - jest coś warte? szczególnie jeśli mam sporo niutonów w aucie

bo też chyba nie długo będę musiał wymienić przegub wewnętrzny. miłem rozwaloną gumę, została założona nowa z naciśniętym smarem, ale przy ostrym przyśpieszaniu czuć przez chwilę takie dziwne drżenie.

wymiana przegubu wewnętrznego jest problematyczna czy wystarczy po prostu przekręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.9 tdi AVF oska z 2003 r.  Padły mi przeguby wewnętrzne, wymieniłem półosie na wersje od q z 2004 r. Chce kupić nowe przeguby wewnętrzne SKF. Czy ośka i q ma identyczne przeguby wewnętrzne? Bo jak zamawiałem zewnętrzne różniły się liczbą zębów. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ETKI wychodzi, że tak - 4B0498103

A półosie które kupiłeś jaki miały nr ? 

Bez tytułu.png

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ETKI wychodzi, że tak - 4B0498103
A półosie które kupiłeś jaki miały nr ? 
59ede83bc3ff0_Beztytuu.thumb.png.7e54086524368e82d45c8f7523ab67ef.png
 
Były od q z 2004 r. z końcówką AH

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma SkF robi juz teraz przeguby wewnetrzne, ostatnio zmienialem u siebie, do montazu.. odkrecasz śrubę centralna przegubu zewnętrznego, odkrecasz 6 srub od skrzyni i wyciagasz cala półoś, na stole wyciagasz przegub i zakladasz nowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4B0498103 - czyli szukaj:

  • SKF VKJA 8509
  • Lobro 305017
  • Spidan 24745

Ogólnie ten przegub "trójrolkowy" idzie i do PB i TDI i automatów i quattro:

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidan idzie na pierwszy montaż, ale zarówno Lobro jak i Spidan jest częścią grupy GKN. SKV tez już kilka osób założyło i jak na razie nikt nie negował... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o. dzięki

SkF znaczy dobre przeguby?

a można wewnętrzny zmienić nie demontować od strony zewnętrznego, czy za dużo zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Quatro7 napisał:

a można wewnętrzny zmienić nie demontować od strony zewnętrznego, czy za dużo zachodu?

Można i się da, ale demontując całą półoś masz lepszy dostęp i można to zrobić dokładniej... Wbrew pozorom, demontaż półosi to nie jest taki wielki problem i czasami szybciej schodzi z wymianą przegubu demontując półoś, niż męczyć się w kanale :P Ale są i zwolennicy takiej roboty z rękoma w powietrzu... Decyzja należy do Ciebie jak tam chcesz to ugryźć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dwa pytania, czy możliwe jest że są różne średnice przegubów zewnętrznych w a4 b6? Przeciez wszystkie zwrotnice są takie same więc teoretycznie przeguby też.

I drugie pytanie przy okazji czy zwrotnica przód a6 c5 c6 alu podchodzi do a4 b6 b7 alu

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cocoo24 napisał:

czy możliwe jest że są różne średnice przegubów zewnętrznych w a4 b6?

tak, do słabszych wersji silnikowych wychodziły mniejsze przeguby chyba jak dobrze pamiętam 88mm np w ALT badź niektóre AVJ a w mocniejszych 98mm np ASN, AVF

trzeba zerknąć w ETKE który przegub gdzie wystepuje żeby być pewniejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany temat dotyczy PRZEGUBÓW WEWNĘTRZNYCH więc proszę nie zaśmiecać go zewnętrznymi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko wymienialem przegub wew. na urzywany i tak to wychodzi jak robi sie szybciej jak mysli. Panowie czy na takiej rzeźbie można jeździć?

 Bo nie mogę dojść czy ma ten dekiel to działa jakas siła czy tylko przed utratą smaru zabezpiecza 

20171116_181923-3096x1742.jpg

20171116_185216-1741x3095.jpg

Edytowane przez kijaszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...