Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

dla roku 2002 z motorem ASN w Q i manualu:

przegub zewnętrzny z przodu to: 8E0498099G tu z zamienników masz Spidan 24860

przegub wewnętrzny z przodu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie VKJA 8008

przegub wewnętrzny z tyłu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie ten VKJA 8008

przegub zewnętrzny z tyłu to: 8E0598099A z zamienników LPR KAD518

 

Wklejony przez Ciebie VKJA 5244 jest dla napędu na przód dla skrzyni manualnej AYM, BFC, FRF

co do spidana to zależy jaki masz rok produkcji ale jeśli 2002 to numer podany przeze mnie, jeśli od 05.2003 to numer który Ty wklejałeś

image.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Langista napisał:

Osłony osłonami, to tylko kawałek gumy, ja całe przeguby wymienić muszę..

To ci gadam że skoro gumy kupował na przednie przeguby i tylne te same to logiczne że same przeguby też są te same przód<->tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

dla roku 2002 z motorem ASN w Q i manualu:

przegub zewnętrzny z przodu to: 8E0498099G tu z zamienników masz Spidan 24860

przegub wewnętrzny z przodu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie VKJA 8008

przegub wewnętrzny z tyłu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie ten VKJA 8008

przegub zewnętrzny z tyłu to: 8E0598099A z zamienników LPR KAD518

 

Wklejony przez Ciebie VKJA 5244 jest dla napędu na przód dla skrzyni manualnej AYM, BFC, FRF

co do spidana to zależy jaki masz rok produkcji ale jeśli 2002 to numer podany przeze mnie, jeśli od 05.2003 to numer który Ty wklejałeś

image.png

Ok, to teraz mam pewność, rok produkcji 2002 chociaż widzę, że poza numerem różnicy nie ma. Jedynie ciekawe dlaczego na stronie, gdzie kupuję te przeguby mam w opisie, że ten numer, co go podałeś pasuje na przednią oś tylko, SKF o numerach VKJA 5279 ma w opisie, że jest na tylną oś i ma zupełnie inne parametry.

SKF

Zewnętrzne uzębienie 38

Wewnętrzne uzębienie 33

Uzębienie pierścieńa ABS 45

Średnica uszczelki 59.5

Spidan i Löbro różnią się wewnętrznym uzębieniem bo mają ich 27 :co:

Tak czy inaczej biorę to, co podałeś, dzięki wielkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :decayed:

Proszę o pomoc w doborze przegubu wewnętrznego przedniego.

Pacjent b6 1.8t silnik: bex skrzynia: her napęd quattro rok 04

Dzięki za pomoc :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MaTeo85 napisał:

4B0498103

Dzięki piękne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten:

ALLEGRO.PL

Kup teraz Przegub napędowy Spidan 0.024745 z skarzysko-kamienna na Allegro.pl, za 251,67 zł w kategorii Układ...

jest zamienny z SKF VKJA 8509, jest dostępny również w Inter carsie ale jest na pewno droższy niż ten na allegro bjak ktoś nie ma zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukas84j napisał:

Polecam ten:

ALLEGRO.PL

Kup teraz Przegub napędowy Spidan 0.024745 z skarzysko-kamienna na Allegro.pl, za 251,67...

jest zamienny z SKF VKJA 8509, jest dostępny również w Inter carsie ale jest na pewno droższy niż ten na allegro bjak ktoś nie ma zniżek.

Kolego już zamówiłem SKF VKJA 8046 myślisz że będzie pasował? Czy wymienić na ten co podałeś?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sokurx napisał:

Kolego już zamówiłem SKF VKJA 8046 myślisz że będzie pasował? Czy wymienić na ten co podałeś?!

Pozdrawiam

ten spidan nie jest do tego samochodu w ogóle.

SKF jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

ten spidan nie jest do tego samochodu w ogóle.

SKF jest ok.

Kolego SKF 8046 czy SKF 8509? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sokurx napisał:

Kolego SKF 8046 czy SKF 8509? :kox:

ale serio?

sprawdziłeś numery OE pasujące do jednego i drugiego?

Numer który podałem pasuje tylko do jednego.

Ułatwię Ci życie, oba są do tego samego napędu z tym że jeden jest pod ośkę, a drugi pod quattro.

8509 - ośka

8046 - quattro

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaTeo85 napisał:

ale serio?

sprawdziłeś numery OE pasujące do jednego i drugiego?

Numer który podałem pasuje tylko do jednego.

Ułatwię Ci życie, oba są do tego samego napędu z tym że jeden jest pod ośkę, a drugi pod quattro.

8509 - ośka

8046 - quattro

Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent 1.9avf 2002r, ośka   ten przegub  bedzie pasował?

ALLEGRO.PL

Kup teraz Zestaw przegubu SKF VKJA 8509 z Olsztyn na Allegro.pl, za 179,99 zł w kategorii Układ napędowy - Półosie, przeguby, wały. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9525961882? Radość zakupów i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

szukałem półosi do swojej B7 (BRE 2.0 16V, 2006 r. AVANT). Zgodnie z ETKA nr OEM 8E0 407 271 BK i 8E0 407 451 SX. Problem z tym, że pokazuje mi wałki różnej długości. Od 524 mm do 527 mm. Na przykładzie SKF np. jeden ma 526 mm (VKJC 5513) a drugi tańszy prawie o połowę 524 mm (VKJC 5519). Nie wiem, który zamówić. Proszę Was o pomoc.

VIN WAUZZZ8E87A076018

Edytowane przez Sebulo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz całej półosi to najprościej będzie, jak zdejmiesz na chwilę koronę i spojrzysz na naklejke na półosi, która masz na samochodzie. To będzie najpewniejsze. Według mojej 'etki' powinieneś mieć

Lewa :8E0407271AT

Prawa : 8E0407272AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie powinien być nr już nie ma naklejki. Teraz mam wątpliwości czy zamontowano dobrą półoś z prawej strony. Auto dostało kiedyś strzała z prawej strony i być może poprzedni właściciel wsadził pierwszą lepszą ze szrotu. Jutro sprawdzę jak wygląda lewa. Tam nikt nie grzebał. Jeśli będzie 8E0407271AT tzn. że szukałem po złym nr. Jak sprawdzałem na ETKA online to zgadzała się końcówka BK.  Dodam, że auto w automacie. 

DSC_0029.JPG

Edytowane przez Sebulo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz ETKE i rzeczywiście nr:

Lewa :8E0407271AT

Prawa : 8E0407272AT

występują w silniku BRE przy manualnej skrzyni.  Auto jest w automacie więc zamontowane półosie są prawidłowe. Kwestia tego jaka jest różnica w osiach,  o których mowa powyżej? Długość 524 mm i 526 mm. Czy mogę założyć dowolną długość skoro nr OEM się zgadzają? Zresztą trochę to dla mnie dziwne, że osie różnej długości mają ten sam nr OEM.

Edytowane przez Sebulo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten sam, bo końcówka się różni. Ja w sumie dla manualnej sprawdzałem, nie wiedziałem, że masz automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie ten sam. Półoś SKF VKJC 5513 ma 526 mm a druga tańsza prawie o połowę półoś SKF VKJC 5519 ma 524 mm. Jedna i druga ma nr OEM 8E0 407 271 BK. Nie różnią się niczym poza długością. I dlatego nie wiem jaką powinienem kupić. Najprościej chyba będzie zmierzyć własną, ale trzeba zwalić przeguby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...