Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.05.2021 o 11:40, HatefulEvil napisał:

SKF VKJC 5580

SKF VKJC 5525

według tej strony jedyna różnica to średnice przegubów i jakiejś uszczelki. Chyba odpuszczę se teraz przed urlopem, bo ciężko mi będzie zebrać wszystkie części, żeby je wymienić przed urlopem, zrobię to nieszczęsne łożysko i zobaczę co się będzie działo w trasie.

co do przegubu wewnetrznego to polecam sciagnac, rozebrac i samemu policzyc  a pozniej dopiero szukac. mi wszedzie pokazywalo ze 34 zęby a okazalo sie po sciagnieciu ze jednak 24 i lipa. tylko 2 przeguby od GSP znalazlem na tyle zębów

Edytowane przez karol3390
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zmagałem się z dość mocnym poszarpywaniem kierownicy w czasie jazdy. Winowajcą okazał się uszkodzony przegub zewnętrzny który wymieniłem na nowy od Spidana. Profilaktycznie wymieniłem też z drugiej strony auta. Poszarpywanie ustało ale nadal czuje delikatne wibracje na pedale gazu, kierownicy i podłodze (z przodu auta) które nasila się wraz ze wzrostem prędkości. Tarcze i klocki wymienione na nowe. Dziś postanowiłem wymienić przeguby wewnętrze ale okazuje się że do A4 B7 1.8T quattro nie ma dostępnych Lobro czy Spidan... Są tylko dostępne kompletne półosie z przegubami tych marek. Lewa półoś o symbolu 8e0407271ar a przegub 8e0407341. Polecacie coś? Może można coś dobrać albo zamówić gdzieś za granicami naszego kraju? Ewentualnie jakiś dobry i sprawdzony zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mag_Quattro napisał:

Od jakiegoś czasu zmagałem się z dość mocnym poszarpywaniem kierownicy w czasie jazdy. Winowajcą okazał się uszkodzony przegub zewnętrzny który wymieniłem na nowy od Spidana. Profilaktycznie wymieniłem też z drugiej strony auta. Poszarpywanie ustało ale nadal czuje delikatne wibracje na pedale gazu, kierownicy i podłodze (z przodu auta) które nasila się wraz ze wzrostem prędkości. Tarcze i klocki wymienione na nowe. Dziś postanowiłem wymienić przeguby wewnętrze ale okazuje się że do A4 B7 1.8T quattro nie ma dostępnych Lobro czy Spidan... Są tylko dostępne kompletne półosie z przegubami tych marek. Lewa półoś o symbolu 8e0407271ar a przegub 8e0407341. Polecacie coś? Może można coś dobrać albo zamówić gdzieś za granicami naszego kraju? Ewentualnie jakiś dobry i sprawdzony zamiennik?

WWW.OEMVWSHOP.COM

Important notesouter inner tripodicFitmentThis part fits into 4 vehicle models. Check the section 'Fit these cars'Additional informationsPR-CODE&nbsp&nbsp Informations&nbsp&nbspMW84-cylinder SI engine...

 

8E0498103B / 8E0498103BX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidan, Löbro, SKF, chociaż podobno nawet te chińczyki wytrzymują lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod marką Spidan i Lobro nie ma przegubów wewnętrznych do tego modelu. Musisz kupić całą półoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc w doborze półosi prawy przód A4 B6 1.8t bex quattro.

Czytając poprzednie wpisy wydaje mi się, że 8e0407272ar powinien pasować jednak przeglądając oferty znalazłem półosie o innych oznaczeniach. Nie mam możliwości sprawdzenia na swoich półosiach - pojazd po zabezpieczeniu antykorozyjnym podwozia  w Szwecji wszystko zamalowane. 
Vin: WAUZZZ8E95A069236

 

Dzięki za pomoc :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sokurx napisał:

Witam, proszę o pomoc w doborze półosi prawy przód A4 B6 1.8t bex quattro.

Czytając poprzednie wpisy wydaje mi się, że 8e0407272ar powinien pasować jednak przeglądając oferty znalazłem półosie o innych oznaczeniach. Nie mam możliwości sprawdzenia na swoich półosiach - pojazd po zabezpieczeniu antykorozyjnym podwozia  w Szwecji wszystko zamalowane. 
Vin: WAUZZZ8E95A069236

 

Dzięki za pomoc :a4fan:

jest jeszcze 8E0 407 451 QX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję przegub wewnętrzy tył A4B6 1.8t Avj Quattro. Pomoże jakaś dobra dusza? Będę bardzo wdzięczny :)

 

Edytowane przez DaNaKk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DaNaKk napisał:

Witam, potrzebuję przegub wewnętrzy tył A4B6 1.8t Avj Quattro. Pomoże jakaś dobra dusza? Będę bardzo wdzięczny :)

Daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DaNaKk napisał:

WAUZZZ8E02A160889

8E0 598 103

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2021 o 22:13, Dev napisał:

8E0 598 103

Nie idzie znaleźć żadnego zamiennika nawet po numerze ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Znalazłem tylko jeden wewnętrzny ale czy na tył czy na przód, nie wiem.

VKJA 8046

Na przód niestety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie. Trzęsie autem przy szybkim dodaniu gazu. Mechanik stwierdził że przeguby wewnętrzne. Zawieszenie zostało sprawdzone. Poduszki na silniku i skrzyni też ok. Więc padło na przeguby. Czy wyciągnę półoś bez rozpinania zawieszenia. Pacjent b7 2.0 Brd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dać radę wyciągnąć półosie bez rozpinania zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukas84j napisał:

Powinieneś dać radę wyciągnąć półosie bez rozpinania zawieszenia.

Też mi się tak wydaje ale nie jestem do końca pewny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przeguby wewnętrzne bez problemu wyciągniesz, zewnętrzne trudniejsze ale też się da bez rozpinania dolnych wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...