Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Proszę o pomoc w dopasowaniu przegubów wewnętrznych przednich do Audi S4 B6 4.2 BBK 2003r. Skrzynia Tiptronic ozn. GUR. VIN: WAUZZZ8E04A092015.
Czy w przypadku takiej konfiguracji można wyjąć półosie po obydwu stronach bez rozpinania zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2021 o 11:00, rpd napisał:

Witam,
Proszę o pomoc w dopasowaniu przegubów wewnętrznych przednich do Audi S4 B6 4.2 BBK 2003r. Skrzynia Tiptronic ozn. GUR. VIN: WAUZZZ8E04A092015.
Czy w przypadku takiej konfiguracji można wyjąć półosie po obydwu stronach bez rozpinania zawieszenia?

Wydaje mi się że GSP robi całą półoś w dobrych pieniądzach... 

 

Panowie z innej beczki .... W sobotę w moim ASN na prostej drodze wysypał się przegub przy skrzyni przy zmianie biegu z 2 na 3.

Rzecz mało mi dziwna ... szybki demontaż i sprawa dziwna ... okazało się nie nie wymieliło wieloklinu. Nie pękną koszyk.... po prostu wysypały się kulki. Przegub miał całą osłonę nie maił wody i było dobrze zasmarowany.... Pierwszy raz mam taki przypadek i to na swoim aucie. Od razu sprawdziłem czy w ostatnim natłoku obowiązków przy składaniu nie założyłem półosi przód na tył ale było wszystko OK. Dziwna sprawa. Dzisiaj wymieniam na nowy ale tak wysypany przegub pasowałby np na zbyt mocne rozciągnięcie przegubu. Ale to akurat jest słabo wykonalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Jestem po wymianie wahaczy (cały zestaw- jakies 1,5miesiaca SKV) oraz po geometrii i wywazaniu kół. Auto wibruje mi podczas przyspieszania w graniach 90-100km/h oraz podczas jazdy pod gore. Wywazenie kol dosyc zniwelowalo ten problem, ale dalej wystepuje. Moj zaufany mechanik twierdzi, ze przeguby wew. sa spoko, opony rowniez (NOKIAN z 2k18- chociaz rozne sa opinie na temat tych opon) Na drazku skrzyni nie wystepuja zadne wibracje (multitronic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wyważarka z testem drogowym...

Jeśli są wibracje pod górę, przy obciążeniu,  to może to też być oznaka padającego dwumasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie znajomy na takiej wyważarce robił, a dwuwas nowy z lutego tego roku ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam info, ze jednak w trakcie jechania w dol to rowniez wibruje i to sa takie cykliczne wibracje co 1sek. Czy jest mozliwe, ze jakas felga jest krzywa? Mechanik jak mial na wywazarce z testem, to mowil, ze jedna felga zbytnio nie taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wibracji w multitronicu to temat rzeka, borykam się z nim już od  roku, zostały mi do wymiany tuleje w sankach przednich,  jak to nie pomoże to tylko zostaje mechazm różnicowy w skrzyni, który sobie raczej odpuszczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 10:20, kamil-vag napisał:

 

Jeśli są wibracje pod górę, przy obciążeniu,  to może to też być oznaka padającego dwumasu...

 Wyeksploatowany dwumas będzie hałasował przy zapalaniu i gaszeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Walczę z problemem drgań całego auta przy prędkościach 140-160km/h. Drgania są tylko gdy dodaje gazu. Odpuszczam gaz lub wyrzucam na luz słabną.

Wymieniłem całe półosie lewa i prawa, niestety w pobliskiej hurtowni mieli tylko najtańsze zamienniki gsp.

Przy okazji wymieniona poduszka skrzyni biegów.

Poduszki silnika zmieniane na przełomie roku. 

Chciałbym pozbyć się tego problemu. Na co kolejne zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bambr97 napisał:

Witam. 

Walczę z problemem drgań całego auta przy prędkościach 140-160km/h. Drgania są tylko gdy dodaje gazu. Odpuszczam gaz lub wyrzucam na luz słabną.

Wymieniłem całe półosie lewa i prawa, niestety w pobliskiej hurtowni mieli tylko najtańsze zamienniki gsp.

Przy okazji wymieniona poduszka skrzyni biegów.

Poduszki silnika zmieniane na przełomie roku. 

Chciałbym pozbyć się tego problemu. Na co kolejne zwrócić uwagę?

Koła wyważone? Łączniki stabilizatora albo może inne elementy zawieszenia? Dwumasa?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Remilo7 napisał:

Koła wyważone? Łączniki stabilizatora albo może inne elementy zawieszenia? Dwumasa?

Koła nawet zakladalem z drugiego auta gdzie mam pewność że nie było bicia. 

Zawiecha robiona w tamtym roku na częściach lemfordera, dwumas i sprzęgło w marcu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmagam się z szarpnięciem przy odejmowaniu oraz dodawaniu gazu. Mocne szarpnięcie nawet delikatnie dodając gazu, podobnie jest kiedy puszczam sprzęgło nieco gwaltowniej. Półosie mają lekki luz obrotowy, około 1-2mm na obwodzie przegubu, taki sam luz na wszystkich czterech półosiach. Wszystkie poduszki nowe, dwumasa sprawdzona, pomysłów brak a jazda jest okropnie irytująca, czepiam sie juz półosi ale nie jestem pewien czy to moze byc przyczyna a nie sztuka wydac mase kasy na cos co nie pomoże. B6 1.8t quattro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora jest sprezysta i niepopękana, torsen ma luz ale ciężko mi określić czy jest on w normie czy nie, w kazdym razie mam drugi torsen z drugiej skrzyni (kupilem uszkodzoną wlasnie dla samego torsena) podmieniałem go ale nie ma różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze o ile gwałtownie operując sprzęgłem slychac ewidentnie walenie po napędach kiedy to wszystkie luzy sie kasują, o tyle to najbardziej uciazliwe szarpanie jest w zasadzie bezdźwięczne, czuc tylko szarpniecie na calym aucie, czujniki sprzegla i hamulca takze sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarny napęd quattro który ma już swoje lata/przebieg kolego i tyle w temacie. Jeden stuka/szarpie mniej, drugi więcej. Do wymiany trochę masz, jak chcesz to wymieniaj po kolei bądź naucz się z tym żyć. Umiejętne operowanie sprzęgłem i gazem i nic/prawie nic nie stuka/szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...