Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeguby A4 B6/B7


Lukaszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko wymienialem przegub wew. na urzywany i tak to wychodzi jak robi sie szybciej jak mysli. Panowie czy na takiej rzeźbie można jeździć?
 Bo nie mogę dojść czy ma ten dekiel to działa jakas siła czy tylko przed utratą smaru zabezpiecza 
20171116_181923-3096x1742.thumb.jpg.3fc0809c74aceb1421177f3fd88f1ff0.jpg
20171116_185216-1741x3095.thumb.jpg.734f0c9320a6d946802dc7536e0ebded.jpg
Z taką dziurą parę kilometrów może zrobisz. Na ten zaspawany dekiel nie działa siła ze strony skrzyni biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dziura zaspawana chodziło o to czy na spawy w tym deklu będą działać jakieś siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dziura zaspawana chodziło o to czy na spawy w tym deklu będą działać jakieś siły.
Nie. Byle by były zeszlifowane na równo żeby przegub na płasko ładnie trzymały śruby. Nie rozumiem dlaczego zakładasz używki skoro nowe można wyrwać za niewielkie pieniądze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luki19862121 napisał:
1 godzinę temu, kijaszi napisał:
Nie no dziura zaspawana chodziło o to czy na spawy w tym deklu będą działać jakieś siły.

Nie. Byle by były zeszlifowane na równo żeby przegub na płasko ładnie trzymały śruby. Nie rozumiem dlaczego zakładasz używki skoro nowe można wyrwać za niewielkie pieniądze

Bo byl dobry pod ręką a czas gonil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: Brak słów na takie rzeźbienie - serio... ja rozumiem, że czasem można coś poprawić itd :P Ale to już jest mistrzostwo kolego haha :grin:

Bez obrazy, ale nadaje się nawet tu: https://www.facebook.com/MechanikProwizorki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie przegubów wewnętrznych na SKF VKJA 8509. Pasowały bez problemu do moich półosi od q z 2004 r. Wrażenia po wymianie bardzo pozytywne. Co zauważyłem:

- brak wibracji przy ostrym bucie na 5 i 6 biegu (okolice 2000 obrotów),

-brak szarpania przy ruszaniu po rozgrzaniu (już się bałem, że nowy zestaw sprzęgła LUK  ma dość)

-brak szarpnięć przy zmianie biegów (zwłaszcza na 2 i 3 biegu, na wyższych nie było odczuwalne)

-ogólnie czuć, że napęd zrobił się sztywniejszy, nie czuć luzów

Z własnego doświadczenia dodam, iż nie opłaca się kupować używanych półosi, moje wytrzymały raptem 12 tyś przebiegu (soft na 170km i 380 Nm), a koszt taki sam jak nowych wewnętrznych od SKF.

Wielkie podziękowania dla kolegi @kamil-vag za pomoc w sprawdzeniu czy przeguby podejdą do półosiek od quatrro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że wyeliminowałeś wibracje przy ruszaniu i przyspieszaniu :thumbup1: Przy takich objawach warto też sprawdzić luzy zawieszenia - szczególnie dolne wahacze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Który nie weźmiesz, to będzie OK. 

no muszę bo jeden mi popukuje 

a półoś w używce raczej odpada bo nie wiadomo co kupisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie z ebaya, ale to jest na szczęście cena za 2szt. także myślę, że warto było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za lobro dałem 190 zł/szt tu na forum. Popytaj kolegów w dziale sponsorowanym czy mają i po ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie z ebaya, ale to jest na szczęście cena za 2szt. także myślę, że warto było...
Kamil za pół ceny wziął bez wysyłki. Tzw. Łowca promocji :) :)
Na forum ktoś tam miał przeguby. Może do "dzik" napisz coś pomoże doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 20:29, kamil-vag napisał:

Ja kupiłem właśnie z ebaya, ale to jest na szczęście cena za 2szt. także myślę, że warto było...

Kamil który to dokładnie link z ebay z ceną za 2sztuki.

Zastanawiam się żeby kupić z tej stronki

https://esamochodoweczesci.pl/czesci-samochodowe/vkja-8509-skf-przegub,11-vkja~18509-0050-00005-000012396-vkja8509.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę teraz w 2 paku... tylko pojedyncze oferty... ja brałem od tego gościa:

1.png

Z tej strony co podałeś Łukasz chyba brał i jest zadowolony z SKV :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...