Jump to content

Przeguby wewnętrzne

Recommended Posts

W dniu 2.11.2020 o 22:28, Szymi wzl napisał:

Cześć

Szukam bezskutecznie przegubu wewnętrznego tylnego do A4 b6 1.8t quattro 5bieg. Półośka ma nr : 8e0501203j. Średnica przegubu ok 100mm.

chyba bedzie najszybciej jak cały przegub zdemontujesz i zmierzysz oraz policzysz wieloklin, a może ktoś już na forum to robił?

Panowie, mam problem, bo część, która teoretycznie jest 'aktualna', nie występuje : 8E0498103E - wewnętrzny przegub, a raczej cały zestaw z osłoną, opaskami i smarem, zewnętrzne są bezproblemowo. Jak szukam po numerach to nawet całych półosi nie ma, te numery się zmieniły jakoś, czy zostało mi w ASO połowę wartości auta za dwie półosie zapłacić?

Bez tytułu.jpg

Jak coś, to kod skrzyni mam : FRE 

Rod modelowy : 2003

VIN : WAUZZZ8EX3A011116

37 minut temu, Langista napisał:

Panowie, mam problem, bo część, która teoretycznie jest 'aktualna', nie występuje : 8E0498103E - wewnętrzny przegub, a raczej cały zestaw z osłoną, opaskami i smarem, zewnętrzne są bezproblemowo. Jak szukam po numerach to nawet całych półosi nie ma, te numery się zmieniły jakoś, czy zostało mi w ASO połowę wartości auta za dwie półosie zapłacić?

Bez tytułu.jpg

Jak coś, to kod skrzyni mam : FRE 

Rod modelowy : 2003

VIN : WAUZZZ8EX3A011116

Jutro Ci sprawdzę historię numerów i wrzucę w wątek. Bo pewnie zamienniki są po starych numerach.

8E0498103A ---> 8E0498103E jak poszukasz jako A to jest sporo zamienników.

1 godzinę temu, MaTeo85 napisał:

8E0498103A ---> 8E0498103E jak poszukasz jako A to jest sporo zamienników.

Jak nie ma Spidana ani Löbro, kolejne z jakością w kolejce jest SKF?

Edited by Langista
34 minuty temu, Langista napisał:

Jak nie ma Spidana ani Löbro, kolejne z jakością w kolejce jest SKF?

Zaloz cokolwiek, wewnetrzne przeguby nawet niskiej jakosci wytrzymują ponad 10 lat, wiec bez stresu. 

Spidan i Lobro to jedno i to samo, należace do grupy GKN. Wolałbym już kupować SKF bo Spidan i Lobro strasznie polecieli z jakością w dół, np.takie osłony przegubów nie wytrzymują nawet roku! co kiedyś było nie do pomyślenia przy tych firmach a cenią sobie za części niemało pieniędzy. Czego ale oczekiwać skoro cała grupa GKN poszła w ręce chinczyków....

4 godziny temu, pawlo_SL napisał:

Spidan i Lobro to jedno i to samo, należace do grupy GKN. Wolałbym już kupować SKF bo Spidan i Lobro strasznie polecieli z jakością w dół, np.takie osłony przegubów nie wytrzymują nawet roku! co kiedyś było nie do pomyślenia przy tych firmach a cenią sobie za części niemało pieniędzy. Czego ale oczekiwać skoro cała grupa GKN poszła w ręce chinczyków....

Dzięki za radę 😁

Może głupie pytanie ale.. zamawiam teraz te przeguby i pomyślałem, że raczej ząb czasu obie osie nadszarpnął, to i tył warto by było wymienić, czy z tyłu sa takie same? Dziwi mnie też rozbieżność w wymiarach, każdy producent ma inną długość od 85 do 100 mm, o co tu chodzi? Niby ten sam numer części a sie różnią między sobą..

Może ktoś sprawdzić, czy te części podejdą bez zonka przy składaniu?

VKJA 8008

SPIDAN 23697 \ VKJA 5244

Przeguby chyba te same bo jak kupowałem i wymieniałem osłony przegubów wewnętrznych to na przód i tył wlatywały te same

Osłony osłonami, to tylko kawałek gumy, ja całe przeguby wymienić muszę..

dla roku 2002 z motorem ASN w Q i manualu:

przegub zewnętrzny z przodu to: 8E0498099G tu z zamienników masz Spidan 24860

przegub wewnętrzny z przodu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie VKJA 8008

przegub wewnętrzny z tyłu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie ten VKJA 8008

przegub zewnętrzny z tyłu to: 8E0598099A z zamienników LPR KAD518

Wklejony przez Ciebie VKJA 5244 jest dla napędu na przód dla skrzyni manualnej AYM, BFC, FRF

co do spidana to zależy jaki masz rok produkcji ale jeśli 2002 to numer podany przeze mnie, jeśli od 05.2003 to numer który Ty wklejałeś

image.png

57 minut temu, Langista napisał:

Osłony osłonami, to tylko kawałek gumy, ja całe przeguby wymienić muszę..

To ci gadam że skoro gumy kupował na przednie przeguby i tylne te same to logiczne że same przeguby też są te same przód<->tył

dla roku 2002 z motorem ASN w Q i manualu:

przegub zewnętrzny z przodu to: 8E0498099G tu z zamienników masz Spidan 24860

przegub wewnętrzny z przodu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie VKJA 8008

przegub wewnętrzny z tyłu to: 8E0498103A ---> 8E0498103E czyli zamiennikiem będzie ten VKJA 8008

przegub zewnętrzny z tyłu to: 8E0598099A z zamienników LPR KAD518

Wklejony przez Ciebie VKJA 5244 jest dla napędu na przód dla skrzyni manualnej AYM, BFC, FRF

co do spidana to zależy jaki masz rok produkcji ale jeśli 2002 to numer podany przeze mnie, jeśli od 05.2003 to numer który Ty wklejałeś

image.png

Ok, to teraz mam pewność, rok produkcji 2002 chociaż widzę, że poza numerem różnicy nie ma. Jedynie ciekawe dlaczego na stronie, gdzie kupuję te przeguby mam w opisie, że ten numer, co go podałeś pasuje na przednią oś tylko, SKF o numerach VKJA 5279 ma w opisie, że jest na tylną oś i ma zupełnie inne parametry.

SKF

Zewnętrzne uzębienie 38

Wewnętrzne uzębienie 33

Uzębienie pierścieńa ABS 45

Średnica uszczelki 59.5

Spidan i Löbro różnią się wewnętrznym uzębieniem bo mają ich 27 :co:

Tak czy inaczej biorę to, co podałeś, dzięki wielkie :D

Witam serdecznie :decayed:

Proszę o pomoc w doborze przegubu wewnętrznego przedniego.

Pacjent b6 1.8t silnik: bex skrzynia: her napęd quattro rok 04

Dzięki za pomoc :a4fan:

20 minut temu, MaTeo85 napisał:

4B0498103

Dzięki piękne 

Polecam ten:

ALLEGRO.PL

Kup teraz Przegub napędowy Spidan 0.024745 z skarzysko-kamienna na Allegro.pl, za 251,67 zł w kategorii Układ...

jest zamienny z SKF VKJA 8509, jest dostępny również w Inter carsie ale jest na pewno droższy niż ten na allegro bjak ktoś nie ma zniżek.

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j

...

Edited by Lukas84j
Godzinę temu, Lukas84j napisał:

Polecam ten:

ALLEGRO.PL

Kup teraz Przegub napędowy Spidan 0.024745 z skarzysko-kamienna na Allegro.pl, za 251,67...

jest zamienny z SKF VKJA 8509, jest dostępny również w Inter carsie ale jest na pewno droższy niż ten na allegro bjak ktoś nie ma zniżek.

Kolego już zamówiłem SKF VKJA 8046 myślisz że będzie pasował? Czy wymienić na ten co podałeś?!

Pozdrawiam

6 minut temu, Sokurx napisał:

Kolego już zamówiłem SKF VKJA 8046 myślisz że będzie pasował? Czy wymienić na ten co podałeś?!

Pozdrawiam

ten spidan nie jest do tego samochodu w ogóle.

SKF jest ok.

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

ten spidan nie jest do tego samochodu w ogóle.

SKF jest ok.

Kolego SKF 8046 czy SKF 8509? :kox: