Jump to content

Przeguby wewnętrzne

Recommended Posts

10 minut temu, Sokurx napisał:

Kolego SKF 8046 czy SKF 8509? :kox:

ale serio?

sprawdziłeś numery OE pasujące do jednego i drugiego?

Numer który podałem pasuje tylko do jednego.

Ułatwię Ci życie, oba są do tego samego napędu z tym że jeden jest pod ośkę, a drugi pod quattro.

8509 - ośka

8046 - quattro

Edited by MaTeo85
12 minut temu, MaTeo85 napisał:

ale serio?

sprawdziłeś numery OE pasujące do jednego i drugiego?

Numer który podałem pasuje tylko do jednego.

Ułatwię Ci życie, oba są do tego samego napędu z tym że jeden jest pod ośkę, a drugi pod quattro.

8509 - ośka

8046 - quattro

Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc :a4fan:

Witam, pacjent 1.9avf 2002r, ośka   ten przegub  bedzie pasował?

ALLEGRO.PL

Kup teraz Zestaw przegubu SKF VKJA 8509 z Olsztyn na Allegro.pl, za 179,99 zł w kategorii Układ napędowy - Półosie, przeguby, wały. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9525961882? Radość zakupów i...

Panowie,

szukałem półosi do swojej B7 (BRE 2.0 16V, 2006 r. AVANT). Zgodnie z ETKA nr OEM 8E0 407 271 BK i 8E0 407 451 SX. Problem z tym, że pokazuje mi wałki różnej długości. Od 524 mm do 527 mm. Na przykładzie SKF np. jeden ma 526 mm (VKJC 5513) a drugi tańszy prawie o połowę 524 mm (VKJC 5519). Nie wiem, który zamówić. Proszę Was o pomoc.

VIN WAUZZZ8E87A076018

Edited by Sebulo

Jak szukasz całej półosi to najprościej będzie, jak zdejmiesz na chwilę koronę i spojrzysz na naklejke na półosi, która masz na samochodzie. To będzie najpewniejsze. Według mojej 'etki' powinieneś mieć

Lewa :8E0407271AT

Prawa : 8E0407272AT

Tam gdzie powinien być nr już nie ma naklejki. Teraz mam wątpliwości czy zamontowano dobrą półoś z prawej strony. Auto dostało kiedyś strzała z prawej strony i być może poprzedni właściciel wsadził pierwszą lepszą ze szrotu. Jutro sprawdzę jak wygląda lewa. Tam nikt nie grzebał. Jeśli będzie 8E0407271AT tzn. że szukałem po złym nr. Jak sprawdzałem na ETKA online to zgadzała się końcówka BK.  Dodam, że auto w automacie. 

DSC_0029.JPG

Edited by Sebulo

Sprawdziłem jeszcze raz ETKE i rzeczywiście nr:

Lewa :8E0407271AT

Prawa : 8E0407272AT

występują w silniku BRE przy manualnej skrzyni.  Auto jest w automacie więc zamontowane półosie są prawidłowe. Kwestia tego jaka jest różnica w osiach,  o których mowa powyżej? Długość 524 mm i 526 mm. Czy mogę założyć dowolną długość skoro nr OEM się zgadzają? Zresztą trochę to dla mnie dziwne, że osie różnej długości mają ten sam nr OEM.

Edited by Sebulo

Nie ten sam, bo końcówka się różni. Ja w sumie dla manualnej sprawdzałem, nie wiedziałem, że masz automat.

A właśnie ten sam. Półoś SKF VKJC 5513 ma 526 mm a druga tańsza prawie o połowę półoś SKF VKJC 5519 ma 524 mm. Jedna i druga ma nr OEM 8E0 407 271 BK. Nie różnią się niczym poza długością. I dlatego nie wiem jaką powinienem kupić. Najprościej chyba będzie zmierzyć własną, ale trzeba zwalić przeguby.

A mnie znajduje wał dla automatu taki: 8E0407271BK, ten sam po obu stronach.

Dokładnie. Ale pytanie brzmi czy mogę założyć te krótsze półosie. To są tylko 2 mm. Jedne i drugie wg ETKI pasują do mojego modelu. Mają nr 8E0407271BK. Skąd więc taka różnica w cenie i po co producent robi osie różniące się od siebie 2 mm. 

To może być rozbieżność na samych przegubach, w końcu to części zamienne. Masz dwie opcje, zapytać się w ASO, oni powiedzą jaką część dokładnie potrzebujesz po vinie, lub kolega @MaTeo85 ma możliwość takiego sprawdzenia.

Panowie jak nie macie pewności co do waszego auta pasuje to sprawdzajcie bezpośrednio katalogi producentów części bo sklepy często coś przekłamują.

tu katalog marki GKN Automotive (Spidan, Lobro i inne) 

WEB.TECALLIANCE.NET

TecDoc Catalogue by TecAlliance - one of the world's leading global vehicle and spare parts catalogues for the automotive aftermarket based on the TecDoc standard.

tu katalog SKF (z przesuwnej listy obrazkowej szukamy półosi napędowych i mamy dostęp do szukania)

WWW.VSM.SKF.COM

11 godzin temu, Sebulo napisał:

A właśnie ten sam. Półoś SKF VKJC 5513 ma 526 mm a druga tańsza prawie o połowę półoś SKF VKJC 5519 ma 524 mm. Jedna i druga ma nr OEM 8E0 407 271 BK. Nie różnią się niczym poza długością. I dlatego nie wiem jaką powinienem kupić. Najprościej chyba będzie zmierzyć własną, ale trzeba zwalić przeguby.

dla innych napiszę też tutaj, ma być SKF VKJC 5513 lub Spidan 24814 lub Lobro 305073 pod skrzynię multitronic i silnik BRE

Ten model Spidan 24814 i Lobro 305073 mają po 525 mm długości to o 1 mm mniej niż SKF 5513 i 1 więcej od SKF 5519. Na stronie SKF jest informacja, że zapasy 5513 wyczerpane.  

Edited by Sebulo

Czesc. Poszukuje przegubu wewnetrznego do audi a4b7 2.0tfsi bwe 2006r quattro tiptronic 6hp19 na 24 zeby.

Po vin nie pasuja zadne 😅 (wyszukane maja 34 zeby a fizycznie mam 24)

Edited by karol3390

chyba, ze ktos wie na co moge zamienic poloske 8E0 407 272 BN ?  tak, zeby pasowala i miala 34 zeby ?^^ 

Edited by karol3390

A masz jakiś numer tej Ori półośki? Bo może ktoś już coś kombinował i stąd jest problem z doborem

4 godziny temu, MaTeo85 napisał:

A masz jakiś numer tej Ori półośki? Bo może ktoś już coś kombinował i stąd jest problem z doborem

8E0 407 272 BN to jest numer poloski, ktora sciagnalem z auta

wedle numerów powinien być przegub 8E0 498 103 B z tym że z zamiennikami jest słabo, a raczej ich nie ma...

możesz spróbować tu: 

kiedyś @kamil-vag pisał o tym przegubie w tym wątku

10 godzin temu, MaTeo85 napisał:

wedle numerów powinien być przegub 8E0 498 103 B z tym że z zamiennikami jest słabo, a raczej ich nie ma...

możesz spróbować tu: 

kiedyś @kamil-vag pisał o tym przegubie w tym wątku

a orientujesz sie czy jest jakis zamiennik do tej polosi, zeby miala 34 zeby i byla tej samej dlugosci co 8E0 407 272 BN ? zebym mogl sobie wrzucic przeguby zew wew lobro czy tam skf?

jak z zywotnoscia tych z euro drivershaft ?
znalazlem jeszcze gsp 661070.

Ktos na nich jezdzi ? wytrzymuja czy za moment znowu do wymiany?

Edited by karol3390