Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Matrix led


INFOLUDEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie czy mając światła matrix led można będzie sie poruszać na światłach drogowych ( potoczńie długich ) nie oślepiając kierowców z naprzeciwka? Czy funkcja wyłączania "rejonów" działa,tez w światłach mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest założenie działania tych świateł - jazda non stop z aktywnym asystentem. Zdarzają się jednak przypadki że ktoś mrugnie - ale to często efekt nie tego, że kogoś oślepiamy - lecz tego że ktoś widzi że długie są włączone (świecą jednak w innym kierunku).

Sekcje w światłach mijania nie miałyby sensu - przecież mijania ustawione na odpowiednią wysokość (i przy działającym samopoziomowaniu) nie mają prawa nikogo oślepiać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2017 o 11:38, INFOLUDEK napisał:

Witam Mam pytanie czy mając światła matrix led można będzie sie poruszać na światłach drogowych ( potoczńie długich ) nie oślepiając kierowców z naprzeciwka? Czy funkcja wyłączania "rejonów" działa,tez w światłach mijania?

Dokładnie. Chodzi o to, że cały czas jedziesz na drogowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 11:37, Kosmita napisał:

Dokładnie. Chodzi o to, że cały czas jedziesz na drogowych. 

Hmmm

Jeśli dobrze rozkminiłem włącza się je poprzerz pchnięcie do przodu manetki ? ( pojawia się znaczek AUTO )

 

Jeśli tak to ja nie widzę żadnej różnicy stojąc przed ścianą... dopiero widzę różnice jak włącze ręcznie drogowe poprzez pociągnięcie manetki do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INFOLUDEK napisał:

Hmmm

Jeśli dobrze rozkminiłem włącza się je poprzerz pchnięcie do przodu manetki ? ( pojawia się znaczek AUTO )

 

Jeśli tak to ja nie widzę żadnej różnicy stojąc przed ścianą... dopiero widzę różnice jak włącze ręcznie drogowe poprzez pociągnięcie manetki do siebie

:) no nie widzisz bo w trybie auto same się włączają. Samochód bierze pod uwagę jasność (jak jest za jasno to się nie włączają), prędkość samochodu oraz nawet to czy jesteś w terenie zabudowanym czy też nie albo na jakiej drodze aktualnie jedziesz. Jak stoisz to Ci nie włączy świateł. Jak chcesz je  włączyć manualnie to musisz dwa razy pchnąć wtedy masz włączone na stałe ale wtedy oślepiasz wszystkich. Tryb auto fajnie widać w nocy na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam co zauważyłem wczoraj, jadąc na drodze raczej mało uczęszczana przez kierowców MATRIX się załączył ale światło było widocznie słabsze kontrolka była na auto i nie zapaliła się na niebiesko aczkolwiek matrixy działały ewidentnie, na drodze krajowej świeciły z pełną mocą, chyba to ma związek z Navi... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...