Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi s5 czy a7 3.0 tdi


Marcin Skóra

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od niecałego roku jeżdżę audi a5 w 190 konnym dieslu. 
Możliwe że niebawem będę zmieniał auto i zastanawiam się nad wyborem.
Mam dylemat czy chcę audi s5 w budzie którą obecnie mam bo jest zdecydowanie ładniejsza od nowej czy jednak większe audi a7 w 3 litrowym dieslu.

Spalanie pewnie będzie podobne, u mnie obecnie spalanie jest na poziomie 9-10l miasto i trasa 7-8l 

Chciałbym jakieś mocniejsze auto w końcu. 
Wydaje mi się że A7 może być droższa w serwisowaniu bo to już klasa wyżej ale z drugiej strony S5 to nie a5 w kosztach chyba więc też tanio nie będzie.
Benzyny nie miałem z 10 lat i kusi mnie to s5 a z drugiej strony a& od zawsze mi się bardzo podobały. Środek znowu w A5 zdecydowanie bardziej mi odpowiada ta zabudowa deski.

Może ktoś z Was miał okazje jeździć S5 i a7 w 3.0 diesel i może opisać swoje odczucia?

A dodam że robię rocznie około 30 tyś km. Mieszkam 20 km od Poznania i mój dojazd do pracy to 70% trasy to autostrada i obwodnica a 30% miasto, czasem wyjazdy Warszawa, Wrocław i Lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A7 3.0 tfsi.. s5 to juz staroc, diesel bez sensu bo za chwile cala europa brdzie to wyprzedawac... plus milion jeden problemow z tymi silnikami jak ktos uzywa jak auto a nie pomnik :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czemu uważasz ze S5 to staroć? Nie wspomniałem że chcę kupić auta z minimum 2014 roku więc nie takie stare poza tym buda S5 w sportbacku niesamowicie mi sie podoba. A 3.0 tdi problemowe w tych rocznikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych dwóch wybrałbym 430ix Grancoupe :decayed:

 

A5 masz, więc S5 pewnie jeszcze fajniejsze.

A7 większe. Jeździłem. Fajne, podoba mi się nietuzinkowa sylwetka, ale osobiście chyba bym nie kupił. Dla mnie jest za duże do codziennego użytkowania. Gdyby robił dużo km i tylko trasy, to może tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do BMW to bez urazy ale materiały i kokpit dopiero od serii 5 w góre jest fajny  a 3 i 4 jest tragicznej jakości bez porównania do audi a5 więc odpada.

A7 fakt wielkie ale zawsze mi się podobało a S5 to już kompromis fajny między kosztami utrzymania przyjemnością z jazdy. A7 zapewne dużo droższa w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin Skóra napisał:

Kolego czemu uważasz ze S5 to staroć? Nie wspomniałem że chcę kupić auta z minimum 2014 roku więc nie takie stare poza tym buda S5 w sportbacku niesamowicie mi sie podoba. A 3.0 tdi problemowe w tych rocznikach?

Marcin.. (tez mam tak na imie notabene ;)),

S5 to auto konstrukcyjnie z 2008 roku.. tak jak a4b8..  zeby to jakos jechalo musisz dolozyc troche $$$ na kolko i program plus odlozyc troche na zapas jak padnie s-tronic :) Jesli ci sie podoba to prosze bardzo.. dla mnie odpada bo jest glosniej niz w A4 (drzwi bez ramek) i osobiscie auta z s-tronikiem nie chce.. bede celowal w tipa 8 biegowego..

Co do 3.0 tdi.. opinie maja ze sa bezawaryjne.. ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie sa :) jak jezdzisz troche autem (ja robilem 60kkm w rok), zrobisz jakis IC/soft.. to po pewnym czasie zacznie sie powoli sypac.. DPFy i inne gowna EGR, etc... nie polecam, jesli ktos ma wybor :) ja juz sie wyleczylem z diesla i jako ze mieszkam w amsterdamie, chce miec mozliwosc wjechania do centrum bez zmiany auta, jak jakiemus swiatlemu politykowi spodoba sie pomysl z innych europejskich stolic... 

to tylko moja opinia, zrobisz jak uwazasz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mi rozj... plan :)

Wizyualnie bardoz a5 mi się podoba dlatego celowałem w to auto. rocznik 2014 da mi szanse że auto nie będzie zajechane.  Obecnie mam 190 w dieslu i mało mi. czytałem dużo dobrego o tym benzynowym tfsi 3.0 dlatego pomyślałem o s5. A7 to moje marzenie ale nie wiem czy nie za drogie auto jak dla mnie na codzień. Robie 30-35 tyś rocznie głównie trasy. Z Bmw to tylko seria 5 i 6 bo 4 to to samo gówno w środku co 3 a to szmelc. 

Ciekaw jestem jeszcze jak VW Aerton będzie się prowadził i jak wykonanie. 

Chyba musze się przejechać i 3.0 tdi i 3.0 tfsi i to będzie jakiś wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj S5. Widać, że jesteś już na niezdecydowany :D

Sportback bardzo ładnie wygląda. A7 paskudnie :decayed:

Edytowane przez granatowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 12:03, st4yKool napisał:

S5 to auto konstrukcyjnie z 2008 roku..

2007 ;)

powiem tak, miałem A5 teraz A6... i do A5tki owszem chętnie bym wrócił, ale jedynie Cabrio jako drugie auto. na co dzień A6 jest idealne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...