Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki subwoofer??


Rekomendowane odpowiedzi

ja tam nieśmiało wskażę drugi (Hertz) - jeśli z tych co podałeś należy wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podales to tylko hertz, czym to masz zamiar zasilić ? Hertz potrzebuje troszke "pieca" bez 200 w rms nie masz co podchodzic..

Wybór rozszerze do :

Jl Audio 10w3v2

Cerwin Vega 104

Poleciłbym Ci jeszcze rockforda HE2 lub Hx2 ale.. Jest kilka ale..

po pierwsze cena, po drugie zasilenie

Lub opcja intertechnik 08 2 sztuki, moze być milutko..

Jesli wybór ma być z tych, które wymienileś to moim skromym zdaniem popiweram kolegów .. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sadzisz że 2 kanały wystarczą ?? ale mając 4 kanały można podłączyć jeszcze głośniki z przodu :wink:

[ Dodano: 02-03-2007, 17:33 ]

jeszcze wróce do subwoofera a co myślicie o tym hertz tylko 30 cm zamiast 25cm będzie duża różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dwoma kanałami w mostku z blaupunkta nie zasilisz tego suba a o 30 cm już nie wspomne.. Także jeśli ma to być , Hertz zaopatrz się w w dwukanalowy piec lub jeszcze lepiej mono.. Najmniejszy sub hertz'a 16 cm potrzebuje okolo 150 w rms. Po drodze do es250 i es300 jest jeszcze es200.. Myśle, że 25 cm (es250) bedzie lepiej się spisywał, będzie szybszy a tego rodzaju muzyki, którą słuchasz zagra wdzięcznie- pod warunkiem godziwego zasilenia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kup sobie dwu-kanalowy taniej Cie wyjdzie, ja mam dwu kanalowy i nie narzekam, wczesniej mialem monoblocka ale tamten juz swoje przeszedl :P jezeli oczywiscie chcesz taniej, bo monoblocki sa stosunkowo drozsze a jezeli Ci sie znudzi sub to zawsze mozesz te dwa kanaly wykorzystac na zwykle glosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz Hertza ES 250. Mam takiego u siebie zasilanego wzmacniaczem DLS 2x50 + 1x170W w sinusie i gra przyzwoicie. Poprzednio miałem Pioneera 30 cm i ten gra zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilkakrotnie Pioneera z linii: TS-W303F taki jak

TU

Koniecznie z literką F (free) co oznacza, że jest do zabudowy wolnej - nie wymaga skrzyni, pudła, tuby. Można go przykręcić do siedzenia i już bardzo dobrze gra. W dobrze wyliczonej skrzyni gra rewelacyjnie.

U siebie mam ciutkę inny model (inny stylistycznie, ale reszta ta sama)

Mam zrobioną dziurę w badażniku w dywaniku na wysokości koła zapasowego, pod dywanikiem płytę MDF i do niej przykręcony ten głośnik. (na to oczywiście maskownica, żeby membramy nie uszkodzić). Zasilany wzmacniaczem 70W w RMS (innego nie mam) i już gra ładnie. (dodam, że tn głośnik wymaga ok 140W). Rozwiązanie to pozwala na nieograniczenie przestrzeni bagażnika, bo nie zajmuje NIC miejsca.

Jak wrócę do kraju, a temat będzie nadal aktulany, to pstryknę fotki.

Ewentualnie na wiosnę, jak już wrzucę swoją niunie na letnie kapcie, to zrobię trochę fotek i wszystko opiszę - również sprzęt.

Zaletą Pioneera jest to, że jest bardzo miękki i nie wymaga dużej mocy, żeby ładnie grać. A juz przy odpowiedniej mocy gra baaardzo głęboko i soczyście - bardziej go czuć niż słychać.

Za tą cenę, to chyb najciekawsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z literką F (free) co oznacza, że jest do zabudowy wolnej - nie wymaga skrzyni, pudła, tuby. Można go przykręcić do siedzenia i już bardzo dobrze gra. W dobrze wyliczonej skrzyni gra rewelacyjnie.

Sorry, że sie czepiam, ale to co napisaleś wzajemnie się wyklucza.. Głośnik free air, jak sam zaznaczyles, przeznaczony jest do "wolnej zbudowy (przystosowany do litrażu bagażnika) a twierdzisz, ze wsadzając go do skrzyni bedzie gral lepiej .. Bagażnik "+" "-" 400 litrów, obudpowa pod 12" suba to okolo 30 litrow :) takze, cos tu jest nie tak..

Jak dla mnie najniższe rejestry maja uzupelniać caly system, ma być je sluchac a nie czuć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z literką F (free) co oznacza, że jest do zabudowy wolnej - nie wymaga skrzyni, pudła, tuby. Można go przykręcić do siedzenia i już bardzo dobrze gra. W dobrze wyliczonej skrzyni gra rewelacyjnie.

Sorry, że sie czepiam, ale to co napisaleś wzajemnie się wyklucza.. Głośnik free air, jak sam zaznaczyles, przeznaczony jest do "wolnej zbudowy (przystosowany do litrażu bagażnika) a twierdzisz, ze wsadzając go do skrzyni bedzie gral lepiej .. Bagażnik "+" "-" 400 litrów, obudpowa pod 12" suba to okolo 30 litrow :) takze, cos tu jest nie tak..

Jak dla mnie najniższe rejestry maja uzupelniać caly system, ma być je sluchac a nie czuć !

Uwierz mi, wiem co piszę...

Przetestowane jest z obudową około 160-170l i gra na prawdę niewiarygodnie...

Miałem taką i kilku moich znajomych ode mnie z miasta, gdy się parę lat temu bawiliśmy w nagłaśnianie aut i połączenie TEGO głośnika z obudową robi niesamowity efekt.

Dodam, że testowaliśmy w tej samej obudowie ten sam głośnik z indeksem "C" i nie było co porównywać - nie chcesz wierzyć - nie wierz... Ja to przetestowałem osobiście.

Dodam, że jeśli ktoś ma ochotę na test, a mieszka niedaleko Płocka, możemy się umówić, wymontuję swój głośnik (2 min roboty z wkrętarką w ręku) i możemy go wsadzić w obudowę z dziurą pod głośnik 30cm i pokażę, co on potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hertz'a es250 i gra rewelacyjnie do tego mam 4 kanalowy wzmacniacz Carpowera

http://allegro.pl/item170344116_wamacniacz_carpower_hpb_604_700w_zestaw_gratis.html Polecam taki zestaw gra super i do tego mam jeszcze wolne dwa kanaly!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tukan2000 przechodził wybór suba na AKP, jak widać, nie żałuje..

Co do pionka.. ;) nię będę się sprzęczał, mam swoje zdanie i nie zmieni się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...