Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kompresor/ sprężarka do garażu?


Zymek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie.

Zamierzam kupić kompresor do garażu. Na 230V, v2,  przynajmniej 50L. im wydajniejszy tym lepiej

Zastosowanie pompowanie kół, przedmuchiwanie, może jakąś polerkę podłączyć z czasem, coś pomalować małego.

Czasami zabrać na budowę pomalować ścianę lub gładź natryskowo nałożyć - lub chociaż spróbować.

Wymagania nie są małe dlatego na budowę nie będzie zabierany jeśli nie podoła zadaniu.

Warty uwagi chinol ? : http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-tagred-50l-v2-8w1-separat-gw-i6023474227.html

Jakie firmy polecacie?

Budżet do około 800 zł, wiem że to mało ale co w tej kasie mogę kupić najlepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem Ojcu takie coś http://allegro.pl/kompresor-dwutlokowy-50l-jn-30v-ripper-i6864299481.html 

Mogę go śmiało polecić, daje rady przy malowaniu, przedmuchiwaniu i takich podstawowych pracach, bardzo szybko się napełnia i dopełnia.

Szukałem dużo na temat kompresorów i właśnie tego polecali na forum lakierniczym z tego przedziału cenowego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pucek dzięki [emoji6]
myślałem że będzie większe zainteresowanie tematem a tymczasem lipa...

chudineze - wpisałem w szukajce kompresor/ sprężarka i nic nie pokazywało dlatego założyłem własny temat zdziwiony, że na forum nie ma takiego już rozpoczętego... 

btw. Na tel nie widziałem linków, które umieściłeś tylko: itd.
Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Zymek1989
nie wyświetla linków na telefonie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zymek1989 napisał:

chudineze - wpisałem w szukajce kompresor/ sprężarka i nic nie pokazywało dlatego założyłem własny temat zdziwiony, że na forum nie ma takiego już rozpoczętego... 

btw. Na tel nie widziałem linków, które umieściłeś tylko: itd.

Ja wpisałem sam kompresor zresztą pamiętałem, że taki był temat i nie używam na telefonie tapatalka, bo właśnie dzieją się różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie doczytałeś czy nie zrozumiałeś napisał min 50 l  a nie 6    takim to możesz....

Tym bardziej cena  netto za takie maleństwo :thumbdown:

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo czytania internetów i już 100l oglądam ale do garażu się nie zmieści [emoji20]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz widział coś fajnego to wklejaj linki treż szuka czegoś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości można kompresor zostawić na zewnątrz garażu przewiercic tylko dziurę i sam przewód wprowadzić do garażu? Kompresor mały nie jest a tak nie będzie przeszkadzał. Pytanie tylko czy nic mu nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można. Ja nie mam takiej możliwości bo mam garaż w mieście daleko od bloku/miejsca zamieszkania i nie jest strzeżony więc zaraz ktoś pożyczyłby na wieczność [emoji6]
Btw. Kupiłem ten post wcześniej 100 litrowy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kompresor pod chmurką to głupi pomysł, chyba że pod zadaszeniem to tak. Najlepiej jest zrobić sobie sztywną instalację na ścianach z przykładowo 4 przyłączami. Kolejna sprawa to podział instalacji na instalację do urządzeń ogólnych i do lakierowania. Ta pierwsza wymaga osuszacza i smarowania ( są zestawy combo osuszacz i naolejacz zespolone). Druga wymaga tylko osuszacza, w żadnym wypadku oleju! Ostatnia sprawa to kompresor. Kupno 50 litrowego to pomyłka!!! Tym się nie da nic zrobić z uwagi na małą pojemność zbiornika z powierzem. Pistolet lakierniczy wymaga takiego ok. 150 litrów. Polerki zużywają również sporo powietrza z uwagi na długi cykl pracy. Kompresor po prostu cały czas będzie pompował bez odpoczynku, a w praktyce to wy będziecie czekać z pracą aż dobije wam trochę powietrza. W tak długich cyklach pracy długo nie pociągnie, albo wy z racji oczekiwania na powietrze, tak więc pozostaje jedynie pompowanie kół. wydawanie 800 zł by oponkę pompnąć od wielkiego dzwonu to ....., wiecie co.  Podsumowanie: Najlepsze rozwiązanie to taki 150 litrów. ja posiadałem nowego ABAC-a. Koszt kilka lat temu 1800 zł. Sprzęt nie do zabicia nawet dla profesjonalnych warsztatów, a cena jak na sprzęt mała. Wiem jednak że to sporo kasy. Rozwiązaniem tego może być prosty patent. Kupujecie takiego szczeniaka jak chcecie, a na złomie kupujecie zbiornik ciśnieniowy( np od starego duzego kompresora). Zbiornik wpinacie pod kompresor który będzie go traktował jak własny, oczywiście wyłącznik ciśnieniowy montujecie na zbiorniku dodatkowym lub wpinacie zbiornik w przewód sztywny idący od sprężarki do zbiornika originalnego. To rozwiązanie pozwoli mieć dużo powietrza do pracy, za koszt małego. Najlepszym rozwiązaniem są kompresory wysokociśnieniowe które mają zbiorniki 15 litrowe a wydajność kompresora zwykłego ze zbiornikiem 400 500 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Gugu33 napisał:
szukam kompresora do garażu - do sporadycznego użytku - czasem malowania drobnych rzeczy :)

Ja za namową kolegi z forum kupiłem bass polska 100l 230v i powiem że mega zadowolony jestem. Mam go ok pół roku. U mnie służy w garażu przy wymianie kół pneumatem, wymiany zawieszeń, pompowanie kół, coś przedmuchac  itd. Szybko dobija, rzeczywista ilość powietrza na wyjściu to 420l/min. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Weź tylko pod uwagę że kupno kompresora to dopiero 2/3 wydatków :decayed:potrzebujesz potem zespół przygotowania powietrza, węże pistolet itd więc ładna sumka się robi. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kompresor był wyposażony w jeden zespół powietrza czyli odwadniacz i reduktor ciśnienia. W te wejście wpialem przewód spiralny do pompowania i przedmuchiwania. Z drugiej strony wpialem zespół przygotowania powietrza(odwadniacz, naolejacz, reduktor cisnienia)  do klucza pneumatycznego i innych narzędzi które trzeba smarować. 

Tu masz co ja sobie dokupilem :

-Wąż spiralny 10m fi wewnętrzne 8mm

-zespol przygotowania powietrza (odwadniacz, naolejacz, reduktor) 

-Wąż prosty 10m fi wewnętrzne 10mm

-manometr do pompowania kol

-pistolet do przedmuchiwania

-zestaw końcówek do pompowania

-klucz pneumatyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor do garażu to min 100l na mniejsze szkoda kasy, przewody gumowe min 10mm średnica wewnętrzna , posłuży do klucza , pistoletu lakierniczego i pompowania kół itp , cienkie spirale nadają się tylko do pompowania kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może dać jakiś link przykładowy warty uwagi ? bo tez sie rozgladam za kompresorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...