Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kompresor/ sprężarka do garażu?


Zymek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, greg2505 napisał:

Kompresor do garażu to min 100l na mniejsze szkoda kasy, przewody gumowe min 10mm średnica wewnętrzna , posłuży do klucza , pistoletu lakierniczego i pompowania kół itp , cienkie spirale nadają się tylko do pompowania kół

Może błędnie myślę ale skoro mam wpiety naolejacz zaraz za kompresorem potem waz to w wężu są już jakieś minimalne ślady oleju. Jak podepne pistolet lakierniczy to nici z malowania. To samo z pompowaniem kół. Po co pompowac koła z olejem co prawda można zakręcić naolejacz ale dalej zostaną śladowe ilości oleju w przewodzie. Przez to do pompowania kół i przedmuchiwania mam spiralke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł za kompresorem możesz dać odwadniacz chociaż ja go daję przed pistoletem  , naolejacz dajesz bezpośrednio przed sprzętem jakiego używasz np klucza, ja mam taki http://allegro.pl/mini-smarownica-pneumatyczna-olejarka-naolejacz-i6978416198.html, 

inaczej masz wąż upaprany olejem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się takie rozwiązanie ma mój znajomy ale nie bardzo mi pasuje naolejacz przed urządzeniem trochę mi on tam przeszkadza z dołu. Ja wolałem mieć go zaraz za kompresorem a kupić sobie drugi Wąż. Każdy ma swoje upodobania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście każdy robi jak mu pasuje ,tylko napisałem jak można zrobić żeby przewód używać uniwersalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie, bo sam już nie wiem :o

Mam garaż z kanałem, lubię jak najwięcej napraw przy moich samochodach wykonywać samemu i odczuwam brak sprężarki. Ciężko mi ocenić jednak czy po zakupie zwykłej sprężarki olejowej, jednotłokowej 50l nie będę czuł niedosytu po czasie. Wiadomo, pompowanie kół, przedmuchiwanie, ale marzy mi się też ogarnięcie jakiś podstaw malowania, blenda klapy bagażnika dostaje bąbli co jakiś czas, po ostatniej zimie w miejscu odprysków też ruda się pojawiła, chciałbym to samemu ogarniać. W tym wypadku wydałbym te 450zł na alledrogo. Dwutłokowa zaczyna się od 660zł. Szukałem, szukałem, ale doczytałem się opinii, że 50tka często się włącza, więc lepiej 100l - i tak w kółko to się nakręca, także sam już nie wiem czy nie wpadam w jakieś błędne koło, może polerkę będę kiedyś chciał czy coś innego na sprężone powietrze, nawet nie wiem :P Wizja moja jest taka, że sprężarkę postawiłbym w jednym miejscu na końcu garażu, a po ścianie pociągnął instalację aż do wrót.

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100l to minimum dla ciebie ,nie wiem jak do polerki ale do klucza i malowania spokojnie wystarcza ,50l szkoda kasy ,ja mam 100l i instalację w garażu , w 3 punktach podłączyć mogę przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie się od kompresora, potem jakiś klucz pneumatyczny, szlifierka, pistolet itd itd studnia bez dna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki i polecam http://allegro.pl/yato-klucz-udarowy-pneumatyczny-550-nm-yt-09511-i6944245788.html

jest filmik na forum z tym kluczem w akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY 231GXP 1/2" INGERSOLL RAND. Drogi ale waty swojej ceny. Odkręca wszystko bez zajakniecia. Ostatnio odkręcalem zderzak w lanosie i belkę śruby nie ruszane od nowości czyli 20lat auto nie garażowane i powiem Ci ze 3 odkręcil bez kłopotu a 4 urwał bez problemu :decayed:. Używam klucza dosc często i daje rade ze wszystkim. Śruby kół, polosi, wału, zawieszenia itd. Ja jestem mega zadowolony. Jest recenzja tego klucza w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...