Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4b7 obniżony S-line


mambazdw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Zakupiłem w Niemczech Audi a4B7 Sline 1.8 Turbo 163KM 2005r Sedan. Problem polega na tym że przód jest obniżony. Obniżony tak że na wszystkich nierównosciach, dziurach, krawężnikach hacze spodem.  Kolega ma w BMW jeszcze bardziej obniżone, ale w przeciwieństwie do mojego sztywne zawieszenie przez co jego o nic nie haczy. Chciałbym ją podnieść, bo póki co jazda tym to męczarnia. Nawet przy progach zwalniających boję się że zawiesze się. Ołsona silnika już jest cała popękana.  Niestety nikt nie umie mi pomóc i doradzić ięc napisałem tutaj :) Prosze o pomoc czy w takim autku trzeba wymienić same sprężyny czy razem z amortyzatorami? czy może jest możliwośc podneisienia bez wymiany? Czy może jeszcze jakieś inne rozwiazanie? Jeżeli wymiana to moze szukać zawieszenia z anglika na części by koszty nowego nie załamały mnie całkowicie,. Prosze o rady i pomoc. Jeśli foto potrzebne to dajcie znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że opony to 235/40 R8 przez co jeździ się jak w ciagniku, moze kołami innymi można coś polepszyc z ta wysokoscią a jednocześnie poprawić komfort jazdy bo niekurywajmy 235/40 to nie jest na nasze drogi, fajne do autostrad bo szerokie to trzymają się zakrętów, nie do dziur i polepionych drug, a takich u mnie mnóstwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fote jak to wygląda, jeżeli masz jeszcze zapasu między oponą a rantem nadkola wrzuć np oponę 225/45/ r18 a auto podniesie się o 7mm, i może nie będzie już haczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki w załączniku. Bardzo mało miejsca już jest miedzy oponą a nadkolem, nie wiem czy by weszły 225/45/ r18

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij kolo i wrzuć fotę sprężyn. Jakie maja oznaczenia (kolorowe kropki)? Może masz jakieś -40mm i być może wystarczy założyć -30mm lub 1BE -20mm i przód pojdzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem koło. Sprężyny są czerwone jak widać. Nic więcej na nich nie pisze. 

Capture.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz sprężyny eibach. Obniżają od 40 do 50mm dlatego masz tak nisko.

https://eibach.pl/sprezyny-obnizajace-eibach-sportline-audi-a4-8ec,-b7-e20-15-003-02-22-pi-548.html

Żeby było wyżej, proponuje abyć kupił ori sprężyny 1BE (odpowiednie do twojej wagi pojazdu). Jest tego mnóstwo na allegro. Poszukaj na forum w dziale SPRZEDAM lub napisz w dziale KUPIĘ.

Tutaj znajdziejsz informację jak i gdzie znaleźć klasę wagową przedniej i tylnej osi:

Jak nie będziesz czegoś wiedział, pisz. w miarę możliwości pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same sprężyny wystarcza. Amory masz czerwone wiec prawdopodobnie 1BE lub 1bv - ori audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...