Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 3,0 TDI ASB 233 kM - dobry mechanik w Mazowieckim - wtryskiwacze


AngelDawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje dobrego Mechanika do sprawdzenia wtryskiwaczy w okolicy 08-400 Garwolin. Ewentualnie takiego który mi doradzi i pomoże, który zna się na silnikach TDI. Słyszałem o pewnym mechaniku w Lublinie co robi wtryskiwacze. Kojarzy ktoś?

Pozdrawiam.

Edytowane przez AngelDawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Diesel Service Włoch w Skrobowie k Lubartowa.

Kierownik zakładu pasjonat, robił pracę inżynierską na temat regeneracji wtryskiwaczy. Poza tym firma z tradycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt w Polsce i na świecie nie regeneruje wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Sprawdzić może każdy warsztat posiadający maszynę do sprawdzania wtryskiwaczy (stół probierczy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosniak_sg jesteś pewien, że tych wtryskiwaczy nie da się regenerować? Lepiej kupić nowe? Powiedz proszę, czy jeśli mam wtryskiwacze z końcówką AB i jeden nawala to mogę wymienić na wtryskiwacz z końcówką BD? Czy powinien zostać przy AB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z 10 tematów na temat tych wtryskiwaczy. AB z tego co pamiętam w silniku asb szły na pierwszy montaż. AB nowych już nie kupisz,  poprawione nowe to BD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bosniak, a podpowiesz coś w temacie turbiny? Padła mi 5 miesięcy po gwarancji. Znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/audi-a8-3-0-tdi-v6-239-km-turbosprezarka-turbina-i6007819973.html

Czy taniej będzie oddać do regeneracji tą co mam? A jeśli tak to przydałby się fachowiec godny polecenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bosniak_sg napisał:

AB nowych już nie kupisz,  poprawione nowe to BD.

To rozumie, że jeśli będę miał tylko jeden wtryskiwacz do wymiany to mogę wsadzić BD i zostawić resztę AB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak ciężko poszukać samemu ? na każdym forum audi temat jest wałkowały po kilka razy.

Możesz wsadzić jeden BD ale wysoce prawdopodobne jest że reszta też klęknie. Wadliwa jest iglica, czyli część której nie ma na wolnym rynku. Jeśli jest inne uszkodzenie jak np zapieczony / zabrudzony rozpylacz, uwalony zaworek to wtryski można zregenerować. Nowe wtryski często też są regenerowane ale przez producenta, niestety czasem lekko z d*py...

Jak dobrze puszkarz za 800 zł kupisz używkę w dobrym stanie, ja kupiłem za 650 z q7 stan niemal igła aż żal mi było z niej robić hybrydę.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał,  z tym że mycie to nie regeneracja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Naprawdę tak ciężko poszukać samemu ? na każdym forum audi temat jest wałkowały po kilka razy.

Jeśli chodzi o szukanie to przejrzałem wszystkie tematy związane z silnikami 3,0 na tym forum i informacji czy można łączyć ze sobą AB z BD nie znalazłem. Innych silników nie brałem pod uwagę bo uznałem, że mnie nie powinny dotyczyć, a poprzez wyszukiwarkę na forum jak wpiszesz wtryski to wyskoczy ponad 600 stron po kilka tematów na jednej, w których padło słowo "wtryski", więc to trochę nieprecyzyjne.  W inne fora się nie zagłębiałem. To jest dla mnie przejrzyste i czytelne.

 

21 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Możesz wsadzić jeden BD ale wysoce prawdopodobne jest że reszta też klęknie.

Dziękuje za udzielnie informacji. Czy pod pojęciem klęknie masz na myśli, że też mogą się zepsuć poprzez zwyczajna eksploatacje czy z powodu połączenia ich z wtryskiem BD? 

 

21 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Jak dobrze puszkarz za 800 zł kupisz używkę w dobrym stanie, ja kupiłem za 650 z q7 stan niemal igła

Ale po czym poznam czy dana używka jest w dobrym stanie? Ja się nie znam tak jak ty. Czy to wystarczy przed zakupem sprawdzić ich stan u mechanika na stole? Czy sprzedawca pokrywa koszt takiej operacji jeśli wtrysk się okazuje niezgodny z opisem? 

 

Bosniak twoje info o nie regenerowaniu tych wtryskiwaczy zdaje się być sensowne. Jeden mechanik mi powiedział, że tego się nie regeneruje tylko najwyżej czyści za co sobie krzyknął 250zł zaznaczył również, że nie wszystkie da się odratować. Za to polecany Diesel Service Włoch w Skrobowie k Lubartowa przez rav14 krzyknął, za "regenerację" (czymkolwiek to jest dla nich) 500zł i daje rok gwarancji. Trochę dezorientujące info od dobrze ocenianego serwisu (zebrałem trochę więcej opinii o danym serwisie potwierdzających ich rzetelność). Zaznaczam, że wszelkie info potwierdzane przez te serwisy były na sucho telefonicznie, bez wcześniejszego okazania stanu wtryskiwaczy. 

Edytowane przez AngelDawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AngelDawid napisał:

Ale po czym poznam czy dana używka jest w dobrym stanie? Ja się nie znam tak jak ty. Czy to wystarczy przed zakupem sprawdzić ich stan u mechanika na stole? Czy sprzedawca pokrywa koszt takiej operacji jeśli wtrysk się okazuje niezgodny z opisem? 

pisałem o turbosprężarce, jeśli chcesz kupować używane wtryski to proponuję z 4,2 TDI / 3.0 tdi CAPA. Kilka osób po swapie silnika ma je w b7, fabrycznie pracują na 1600 bar więc nie ma problemu.

Regenerowane wtryski sobie odpuść, to jest jedna wielka loteria a jak nie masz kasy szukaj tych z CAPA. Najważniejszej wady wtrysku nie można naprawić / regenerować bo nie ma części i pewno nigdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcin4x4 napisał:

pisałem o turbosprężarce,

Aha, o turbosprężarce przyznaj, że jeszcze się nie zagłębiałem bo nie miałem czasu za bardzo.

10 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Regenerowane wtryski sobie odpuść, to jest jedna wielka loteria

Tak też myślałem. Mam zamiar kupić nowe. Znalazłem parę ofert na allegro

http://allegro.pl/wtryskiwacze-wtryski-3-0-tdi-audi-a4-a6-a8-vw-i6889825559.html#thumb/2

Link 1: Ta oferta wydaje mi się podejrzana, bo trzeba zwrócić swój stary wtryskiwacz. Może oni zwyczajnie je "regenrują"?  Nie ukrywam, że cenowo dla mnie oferta jest atrakcyjna bo i tak nie będę miał co zrobić ze starym wtryskiem.

http://allegro.pl/wtryski-wtryskiwacze-audi-a4-a6-a8-3-0-tdi-bosch-i6886167536.html

Link 2: Za to ta oferta jest droższa ale dają, aż 3 lata gwarancji!!! Tylko czy ta cena to nie przesada?

http://allegro.pl/wtryski-wtryskiwacze-audi-a4-a6-a8-3-0-tdi-bosch-i5603316874.html

Link 3: Tutaj mam potencjalnie też nowe wtryski trochę tańsze od linku 2, ale dają już 2 lata gwarancji.

Co myślicie o tych ofertach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie jak oddajesz stare masz około 200 zł taniej. Bosch te wtryski regeneruje i te które kupujesz jako nowe często też są regenerowane ale przez producenta.

oficjalna cena bez zwrotu to okolice 1500 zł ale często sklepy oferują dużo niższe ceny za pełnowartościowy produkt.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie można kupić nowe, bądź tańsze regenerowane przez boscha. Dlatego chcą aby zwracać stare.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Po sprawdzeniu wtryskiwaczy okazało się, że póki co są sprawne. Mechanik namówił mnie na ich wyczyszczenie (nie mylić z regeneracją, bo to, że są nieregenerowalne to od razu zaznaczył mi na wstępie ten mechanik, przez co wydał mi się kompetentny) koszt tego chyba był około 1600zł, czy zabieg był konieczny nie wiem. Ten mechanik nie był w stanie zdiagnozować podnoszonego stanu oleju w moim aucie przez 2 tygodnie, aż się wycofał. Ostateczną przyczyną był DPF (filtr cząstek stałych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AngelDawid w Mazowieckim masz warsztat Graftech GTS Service. Pojedziesz raz, nie zmienisz już mechanika.

http://graftechservice.pl/info-tech

https://pl-pl.facebook.com/pages/biz/automotive_repair/Graftech-service-GTs-226853260858669/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...