Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośno po wycieciu katalizatora


bagy

Rekomendowane odpowiedzi

Po wycięciu katalizatora wspawałem prostą rurke o średnicy 55 mm jak cały wydech przy okazji zmieniłem łącznik elastyczny (plecionka) ale jestem rozczarowany dźwiękiem wydechu jest głośno przy większych prędkościach.

Proszę o poradę co zrobić żeby było ciszej, (nowy katalizator nie wchodzi w grę). Naczytałem się o strumienicach, tłumikach przelotowych i mam mętlik w głowie a w czasie jazdy spory dyskomfort.

Przypomnę - silnik 1,8 ADR benzyna z gazem wydech wygląda dobrze żadnej korozji ani przedmuchów.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nowy kat nie wchodzi w grę? Ze względu na LPG ? Ja u siebie zamontowałem uniwersalnego kata za około 300 złotych bo poprzedni się rozsypał i wreszcie jest cichutko. Ale ja to chyba odmieńcem jestem bo wszyscy wycinają kata a ja wstawiłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale mój mechanik twierdzi, że wycięcie kata zamiast polepszyć sytuację może podziałać wręcz odwrotnie . Nie wiem , czy za katalizatorem też masz sondę lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną sondę lambda w kolektorze wydechowym ale myślę że wycięcie katalizatora spowodowało swobodniejszy przepływ spalin i w związku z tym ich niższą temperaturę w okolicach sondy lambda i to już oszukuje całe sterowanie silnikiem. Wyciąłem katalizator dlatego, że urwało się coś w jego wnętrzu i powodowało hałas. Wprawdzie zauważyłem przyrost mocy łatwiejsze wyprzedzanie na 5 biegu - ale kosztem komfortu a ja wole komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż uniwersalnego kata i powinno być Git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaki rodzaj tłumikarz mi zamontował. Wiem tylko ,że uniwersalny na normę Euro2 a przy niższych pojemnościach silnika spełnia nawet Euro3. Popatrz na Allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu i wspawaniu rury musi być głośno.

Jak kat jest całkowicie zatkany to również rośnie buczenie wydechu.

Jakiś czas temu wstawiałem znajomemu również jakiś tani uniwersalny, nie wiem na ile to katalizator ale jest cicho.

Popatrz w internecie jak ruskie sobie radzę z odcinkiem po kacie i też jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nerio napisał:

Nie jestem znawcą ale mój mechanik twierdzi, że wycięcie kata zamiast polepszyć sytuację może podziałać wręcz odwrotnie . Nie wiem , czy za katalizatorem też masz sondę lambda.

Zmien mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi odgłosy jak ze starej Hondy civic to czemu nie. Niech sobie wytnie. I do tego jeszcze zapach spalin jak w starym Polonezie.  Ja osobiście wolę jak fałka ma dźwięk jaki powinna mieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz fury co maja nasrane koni i wydaja zajefajny dzwiek maja katy???

Wiekszosc ma przelot od kolektora i tyle.

Jak kat zapchany to lepiej go wymienic lub mu podziekowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wesz82 napisał:

Zmien mechanika.

gdzie tu na tym forum jest ikonka "lubie to" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my chyba nie rozmawiamy o sportowych furach 400KM + tylko o zwykłych autach w tym poście ? Nie mam nic przeciwko tuningowi aut sportowych czy wyczynowych. Rozmawiamy tutaj o dwóch A4 niezbyt wyżyłowanych w które jedno chodzi za głośno po wycięciu kata a drugie chodziło bo kat zdechł że starości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bagy napisał:

też tak myślę, tylko jaki? 

Ja osobiście polecam strumienice, fajny dźwięk na zewnątrz (choć to tylko 1.8), nie robi wiochy a w środku cisza, obroty są okej, tylko na lpg falują bo gaz do dostrojenia a poza tym cud miód :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KubaZet napisał:

A co powiecie o wstawieniu rury zamiast ostatniego tlumika w 2.8?

Jeżeli nie jeździsz w trasy i ma być szpan przed kolegami na osiedlu to super pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...