Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chip A4 B5 1.8t AWT 2001, silnik po remoncie


Zielas92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnosnie Chip Tuningu, mam firme i wiem, ze robia to dobrze (BRK) w Inowroclawiu ale mimo wszystko chce spytac, czy to bezpieczne? Moj silnik jest po remoncie, turbo zregenerowane, wymienione wszystko. Audi ma 3 miesieczna instalacje gazowa KME. Wlozylem w nia juz mnostwo pieniedzy i nie chcial bym narazac silnika na zbyt duze obciazenia. Z tego co jest na stronie BRK robia te silniki na 192 KM, i przyrost o ok. 70-80 nm. Kusi te 40 KM ale chce to robic z rozwaga. Pozdrawiam i licze na dobre rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1.8T taka moc to żaden wyczyn, niech zrobią odpowiedni program pod turbo i wtryski, żeby nie pracowało wszystko na 100% tylko na 95% bo turbo się rozleci, a wtryski będą zapętlać, będzie złe AFR i EGT stopi tłoki. Ale 190KM jak motorownia zdrowa jest do ugrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkie bede wiedzial do czego przywiazywac uwage, mimo to ze chlopaki  znaja sie na swojej robocie i juz kilka osob mi mowilo ze zrobia mi to jak nalezy. Moze jeszcze ktos dorzuci cos od siebie i rozwieje moje watpliwosci czy warto, ktos juz jezdzi po chipie jakis dluzszy czas z tym silnikiem?

A i mam jeszcze pytanie czy gdy wywale kata i wstawie downpipe a auto bedzie juz po chipie, moze to spowodowac jakies problemy?

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ma 1.8T po wirusie, i sobie chwalą. Może inaczej - nie chwali ten, kto ma kiepskiego tunera, przez co wszystko jest źle zestrojone.

Sam mam DP 3' i dopiero szykuje sie do grubego softa bo pod 300KM, i różnice jakie zauważyłem do turbo wcześniej wstaje (nie ma tego turbolaga) i delikatnie badziej słychać turbo

Masz polifta, więc i dwie sondy lambda, przez co ta druga może głupieć przez 'brudne' spaliny. Ale sa jakieś emulatory, i inne sposoby na obejście tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondę i przy okazji SAI najlepiej wyciąć programowo przy robieniu chipa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tych sondach tez sporo sie dowiedzialem. Kolega Wyskun z forum wszystko mi ladnie przyblizyl a nawet pokazal roznice. Jestem mu wdzieczny i lece wkrotce na chip tuning. O tunera sie nie martwie, dzieki za pomoc.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj dzwon do gazownika bo jak nie dal mocniejszego sprzetu to nie podola na lpg po wirusie.

Az dziwie sie ze nikt o tym Ci nie powiedzial.

Wpierw wirus a potem lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, o tym akurat wiem ale dzięki że przypomniałeś.  Wtryski do LPG  lepsze brałem, ponoć dadzą radę ale mimo to po chipie podjadę do gazownika i podpytam bo same wtryski to może być za mało, nie wiem jak ma się sprawa z przewodami...

Edytowane przez Zielas92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...