Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak wstecznego


grand116

Rekomendowane odpowiedzi

OK,jak będe miał jak to zrobie fotki rozmawiałem z mechanikiem z aso to mówił że trzeba wymieniać komplet metalowe podkładki i tarcze cierne. Gdyby nie cena przesyłki to fajna cena za taki zestawik by była z USA a tak to troche wysoka cena.

Chyba że gdzieś można znaleść za mniejszą cenę przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, klucha11 napisał:

Borgwarner

Oni robią nasze Mechatroniki a firma znajduje się w Jesionce.

https://www.google.pl/maps/place/BorgWarner+Poland+sp.+z+o.o./@50.1109032,22.0507971,12.5z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xee46ee94a0d27103!8m2!3d50.116344!4d22.0336663

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przesyłki 3-4 dni robocze to jakieś 500 zł a jest tam zestaw za 200dolcow tak że nie tak źle tylko że oni nie wysyłają chyba do pl więc trzeba by było przez kogoś. A jak nie to od Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam co zrobić bo mam możliwość kupienia używane sprzęglo z uszkodzonym koszem po nie całych 30000km za śmieszne pieniądze około 400zł i tylko przełożyć tarcze czy szukać tarcz uniemców na ebay bo te z usa raczej odpadają (koszt przesyłki) gdyby taki zestaw dorwać komplet za 200dolców i te 500 przesyłka to ok ale 1100+to już dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się stało że kosz uszkodzony po 30tys. Decyzję podejmij sam bo to twoje auto i kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego niby (oryginalne):http://allegro.pl/tarcze-sprzegla-audi-a4-a5-a6-a7-q5-0b5-komplet-i5677514192.html?reco_id=def98722-7622-11e7-bb53-246e96104f98&ars_rule_id=201

lub te http://midparts.com.pl/pl/p/OB5-DL501-KOMPLET-TARCZ-CIERNYCH-S-TRONIC/3994

wydaje mi się że w PL przy regeneracji sprzęgła wkładają coś takiego tylko ciekawe co to za jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że przy tych remontach skrzyń za 10k robią takie myki i kasuja mega kasę ale nie wiem nie chce nikogo też oczerniac. Coś kolego trzeba założyć tu niby też pisze że to są oryginalne tarcze na tych z allegro. Chyba że cała skrzynia za 10k oczywiście na wymiane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinują i to grubo, narzut na częściach mają ogromny.

Potem bez problemu mogą dawać gwarancję na 1 rok bez limitu kilometrów, jak skasowali za naprawę kilka tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o takich przypadkach że przyjeżdzasz na wymianę oleju a oni sprawdzają że olej jeszcze ok (ma właściwy kolor) wbijają pieczątke że była wymiana a olej idzie na czarny rynek a my mieświadomie jeżdzimy na starym oleju bo jak się wys... sprzęgło to i tak olej się przebarwi na brązowo.Może coś w tym być bo często problemy zaczynają się po (wymianach oleju) np.20-30tys po wymianie . I nic dziwnego jak się robi na jednym oleju 80tys kilometrów +.

Co do remontów to wydaje mi sie realny koszt takiej skrzyni to :

sprzęgło komplet około 3000zł oryginał (zestaw naprawczy tarcze cierne +podkładki około 1200-1500zł)

naprawa mechartoniki zestaw naprawczy duży około 1600zł aso

mechatronika używana około 1500zł 

koło dwumasowe około 2200zł aso

olej 7l około 800zl aso

filtry około 120zł aso

Wiadomo że jak wymieniają nową mechatronike to naprawa nie będzie kosztować 10tys bo sama mechatronika to koszt około 10tys.

No to chyba raczej wszystko co może paść .

Wydaje mi się że za taki remont za 10tys wymienią zestaw naprawczy sprzęgła, zestaw naprawczy mechatroniki,olej nie z aso filtry zamienniki . Koszt cześci około 3500zł  robocizna 6500zł.

Tylko otwierać zakład z naprawą s-tronika i wystarczy naprawić 4 skrzynie w miesiącu.

 

 

Edytowane przez grand116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeszcze nie ponieważ musiałem wyjechać i już mi nie zależy żeby to było szybko zrobione a u mechanika terminy na kilka tygodni do przodu i mówiłem mu żeby zrobił jak będzie miał troszke lużniejszy grafik na spokojnie.

Zdecydowałem się na zmianę całej michatroniki (używanej )po małym przebiegu tylko założe nowy zestaw naprawczy duży i zostawie moj sterownik .

Panowie cały czas się zastanawiam czy nie będzie problemów z ochroną komponentów moj mechanik i w aso mówią że jak będzie mój sterownik  nie powinno być problemów czy ktoś coś wie na ten temat.Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok auto jezdzi wymienione sprzęgło mechatronika duży zestaw naprawczy  nowy olej i filtry mechatronika nie ma ochrony komponentu teraz stage 2 :) 

I na przyszłość lepiej samemu nic nie kombinować lepiej żeby to zobaczzył fochowiec ja niby obdzwoniłem  aso plus serwisy zajmujące sie naprawami skrzyń automatycznych ( polecanych i znanych) i wszyscy stawiali na zestaw naprawczy duży po założeniu zestawu naprawczego skończyło się tym że 3000zl poszło w błoto.   Byłoby prawie na stage2:(. Na przyszłość lepiej żeby to zobaczył ktoś ogarnięty w temacie za żywo, bo tak po kodzie błędu może być różnie. Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez grand116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...