Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęcherzyki na bagnecie oleju


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wczoraj podczas sprawdzania poziomu oleju (silnik ciepły) zauważyłem na bagnecie 2-3 pęcherzyki powietrza. Kilka razy sprawdziłem i kilka razy były, a kilka razy nie nie. Na zimnym ich nie ma. Płynu chłodniczego nie ubywa, jest czyściutki, korki oleju i płynu też czyste. Oleju ubywa bo go pali, ale nie dymi (a przynajmniej nie widzę) ani na biało ani niebiesko. Olej mam Motul 5W40. Przy okazji rozrządu Mechanik ponad miesiąc temu dolał motula ale 5w30, ja ostatnio dolewałem już normalnie - 5w40.

Mam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując 3.0 ASN'a z założenia możesz się martwić, ale wydaje mi się, że przesadnie podchodzisz do tego silnika. Najpierw pomysł remontów, bo łyka (normalne) jakieś tam ilości oleju. Teraz pęcherzyki powietrza. Nalej do butelki trochę ciepłego oleju, wytrzep go z należytą starannością, jak to na polskich dziurach trzepie autem i zobacz co się stanie z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co wy złego widzicie w tym silniku :decayed: nie dawno pykło 70tyś bez usterki silnika raz tylko pod czas jazdy nie wiedzieć czemu poszarpało autem i wypadały zapłony ale to dosłownie 5sek tak jak by złapał chwilowy błąd tak to gaz podłoga i aby trza sprawdzać stan oleju ;) ja u siebie nigdy pęcherzyków nie zaobserwowałem ale myślę że jak chłodziwa nie ubywa i brak błędów na blacie to nic się nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...