Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pianka w drzwiach i wygłuszanie drzwi


Gifix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam Audi A4 B5 z 95 r. Sedan, moim zamiarem jest wygłuszenie drzwi oraz stworzenie z nich skrzyni dla głośnika, coś jak w wątku użytkownika Bartass_1. Blachę mam zamiar przykręcić do drzwi za pomocą nitonakrętek aby później można było je swobodnie zdejmować do ewentualnych napraw. 

Mam dylemat co do "bloczku" pianki który jest (w przednich drzwiach) przynitowany do ramy szyby (w tylnych drzwiach jest przykręcony do samych drzwi), z tego co widziałem w wyżej wspomnianym poście autor zdemontował piankę, która znajduje się w rogu drzwi pod zamkiem. Nie wiem czemu służy ta pianka (boczek wydaje się dość sztywny, więc chyba nie służy do wspierania go) i nie wiem czy lepiej będzie ją zdemontować na stałe czy może dociąć blachę w taki sposób aby szczelnie oplatała tą piankę. Jak sądzicie ?

Dodatkową rzeczą jaką chce zrobić jest wstawienie tylnych boczków drzwi z Avanta, ponieważ posiadają otwory na głośniki (niestety ale u mnie ich niema ). Czytałem gdzieś że oba boczki pasują do siebie i można śmiało je montować. Sprawdzał to ktoś kiedyś i jest w stanie potwierdzić tą informację ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dobrą scenę z przodu, a tył zostaw w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, musiek napisał:

Zrób dobrą scenę z przodu, a tył zostaw w spokoju.

Hmmm, skoro tak twierdzisz to ok, zrobię sam przód :hi:

A jeszcze co do tyłu to chciałem wstawić tam głośniki ponieważ mam je jedynie z przodu, głośniki na tylnej półce nie istnieją, więc pomyślałem że to może trochę pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna dobra opcja to 2+ 1. 2 głośniki 160/165 z przodu+ cyki najlepiej na zwrotnicy i skrzynia basowa z tyłu.
Głośniki z tyłu w drzwiach bądź półce zepsują cały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Brzeziak napisał:

Jedyna dobra opcja to 2+ 1. 2 głośniki 160/165 z przodu+ cyki najlepiej na zwrotnicy

Właśnie chciałem tak zrobić, ale puki nie zamówiłem jeszcze większych głośników to chcę zamontować te 13cm które są, na płycie MDF a później powiększyć otwór na 16cm i zamontować dodatkowo zwrotnice.

6 minut temu, Brzeziak napisał:

skrzynia basowa z tyłu.

Właśnie tego chcę uniknąć, często worze dość spore rzeczy (wózek inwalidzki, narzędzia itp.), które zajmują dość sporo miejsca i nie chcę zabierać sobie miejsca w bagażniku.

 

Lubie jak czasem popieści mnie basem :decayed: ale delikatnie a nie jak czasem widuje tuby basowe w bagażniku gdzie słychać tylko wibracje karoserii a nie muzykę :facepalm:

Słucham głównie cięższej muzyki (metal, heavy metal, rock itp.) ale wystarczy mi jeśli po samym:

Dnia 18.07.2017 o 21:25, musiek napisał:

Zrób dobrą scenę z przodu

;) będzie chociaż jako taki dół bo teraz to jest zwykłe pierdzenie przy choćby większej głośności :confused4:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygłuszysz drzwi i zmienisz głośniki na większe, które zasilisz wzmacniaczem poczujesz ogromną róznice. W porównaniu do tego co masz w oryginale, dól będzie slyszalny i to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 16:28, Gifix napisał:

Nie wiem czemu służy ta pianka

To jest pianka pochłaniająca energię w przypadku zderzenia bocznego, osobiście chyba wolałbym ją mieć na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, majkel_majki napisał:

To jest pianka pochłaniająca energię w przypadku zderzenia bocznego, osobiście chyba wolałbym ją mieć na miejscu.

Trochę mizernie wygląda jak na pochłanianie energii ale ok, postaram się ją ominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[emoji6] będzie chociaż jako taki dół bo teraz to jest zwykłe pierdzenie przy choćby większej głośności :confused4:
 
Pozdrawiam.
A zabudowa skrzyni? Tu przykład avanta6895aa4c5c5acf55a037eed26b090c51.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2017 o 07:30, bigblackman napisał:
W dniu 20.07.2017 o 12:00, Gifix napisał:
 
emoji6.png będzie chociaż jako taki dół bo teraz to jest zwykłe pierdzenie przy choćby większej głośności :confused4:
 
Pozdrawiam.

A zabudowa skrzyni? Tu przykład avanta

No, w avancie jest trochę więcej miejsca na taką zabawę, ale w sedanie jest już gorzej (chociaż wydaje mi się że też się da). Na razie wygłuszyłem przednie drzwi i zamontowałem głośniki na MDF-ie i jest dużo lepiej, lecz na wiosnę będę musiał jeszcze z tym popracować, bo coś z lewą stroną jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabudowa skrzyni? Tu przykład avanta6895aa4c5c5acf55a037eed26b090c51.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Super ta zabudowa[emoji108][emoji6] Kto to ma? Jak to zwymiarować? Ile cm zapasu jest na głośnik wewnątrz?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...