Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Skrzynia 5B] Luz na wejściu wybieraka do skrzyni


golfagn

Rekomendowane odpowiedzi

Ten luz chyba jest na grzybku. Sprawdź wyżej posty i zdjęcia kolegi witold2452.
Ewentualnie sam ściągnij pokrywę i sprawdź. Jestem bardzo ciekawy...
Moja A6 z skrzynią FHN mam od niecałych 240ts km. Teraz ponad 330tys km i mam taki sam luz wzdłużny. Nie wiem, czy to jej taki urok, ale jeżdżę dalej i jakoś mocno to nie denerwuje.
Wcześniej pisałem o luzie poprzecznym. Problem była niedokręcona śrubka łącząc wybierak z skrzynia. Od razu usztywniłem umowy łącznik.
Teraz tak wchodzą biegi. Od 15sec luz wzdłużny który jest spowodowany luzem na wybieraku skrzyni



W domu mam jeszcze a4 b6 1,6 z konstrukcyjne taka sama skrzynia biegów pięciobiegowa która ma nalatane 130tys km i luz wzdłużny jest o polowe mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach witolda widać czym jest spowodowany ten luz i raczej bez rozpoławiania skrzyni się nie obejdzie.

Żeby zobaczyć to co Witold pokazał na zdjęciach, to nie ma sensu dłubać przy skrzyni.

Nie mam etki i tutaj jest najważniejsze pytanie. Czy zużyte/wyrobione elementy które pokazał witold są dostępne w sprzedaży... może być nawet z ASO? Do najbliższego ASO czyli Wrocław mam 50km więc to żaden problem podjechać.

Jeśli nie można kupić tych części to zakładam skrzynkę tak jak jest bo i tak nic z nią nie zrobię. Prosiłbym jeszcze o głos kogoś kto przerabiał ten temat ?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części które pokazał Witold to nr:
(1) - 012311505
(8) - 012311617E
(18) - 012301451

uJijmWol.jpg

Jakiś czas temu jak jeszcze można było sprawdzać ceny w E-katalogu na getem.pl  ...były chore :)

Edytowane przez chris1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(1) - 012311505 około 500zl
(8) - 012311617E około 1000zl
(18) - 012301451  około 200zł

Wg mnie chore ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te części chyba są ze złota...? Ceny absurdalne.

Jutro przedzwonię do serwisu we wrocku ciekawe ile zawołają... ale nie liczę żeby były dużo tańsze, ale tak z ciekawości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris u mnie praktycznie każdy bieg wchodzi tak jakby to nazwać "na dwa razy", po wyciągnięciu biegu ponowne wbicie jest płynne.

Dodatkowo na luzie po puszczeniu sprzęgła jest takie grzechotanie/tarcie identyczny dźwięk jak delikatnie się przesunie wybierak na którykolwiek bieg bez zasprzęglenia czyli tarcie synchro.

Po wciśnięciu sprzęgła i szybkim rozruszaniu wybierakiem lewo prawo i szybkim puszczeniu sprzegła, terkotanie ustaje ale to też nie zawsze.

Czy problem to ułamany któryś z prowadzeń wałka wybieraka wewnątrz skrzyni (te dwie śruby ze sprężynką, wkręcane od boków skrzyni) czy blokada wałka się rozsypała 012311691A?

Cholercia, męczy mnie ta skrzynia już... kupiona tu z forum, niby wszystko miało być pięknie i cacy a tu taki klops. Później edytuje i podam kto mi ten feler sprzedał.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć do prawie wrzątku żeby plastik zmiękł i założysz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...