Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co ile sprawdzacie ciśnienie w oponach ?


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem się zapytać jak to u was wygląda, co ile sprawdzacie ciśnienie w oponach ?

Ja 2 razy w sezonie(co 3 miesiące)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zmianie pogody, średnio raz na miesiąc lub przed wyjazdem w dłuższą trasę.

Wysłane z OP5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie kół zima lato i średnio co kwartał oraz przed dłuższa trasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie wcale. :cwaniak: Mam TPMS i sprawdzam ciśnienia przy każdym podpięciu vcdsa więc nawet kilka razy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wam powiem, że u mnie jest tak ciekawie, że napompuję wszystkie opony do stanu 2.5-2.6 a na następny dzień we wszystkich jest 2.3 i już bardziej nie spada...

Nie mam pojęcia co jest nie halo...

Przez to sprawdzam powietrze raz na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się sprawdzać przynajmniej raz na miesiąc i przed każdą dłuższą podróżą. To takie minimum, którego każdy rozsądny kierowca powinien przestrzegać. Ja natomiast lubię sobie dopompować opony przy okazji tankowania paliwa na stacji benzynowej. Sporo zależy od Twojego stylu jazdy. Na ciśnienie powietrza ma wpływ wiele czynników np. temperatura zewnętrzna, styl jazdy itd. Najlepiej jest pompować opony gdy są zimne to znaczy przed dłuższą jazdą. Jeżeli jedziesz szybko albo postanowiłeś sprawdzić ciśnienie w trakcie jazdy to musisz pamiętać, że ciśnienie będzie przekłamane. W końcu pod wpływem temperatury gazy rozprężają się. Zatem ja wolę pompować opony zanim wsiądę do samochodu. Inaczej dodaję ok 0,3 bara do tego co jest napisane na tabliczce. W końcu jak opony będą zimne to i ciśnienie spadnie. Grunt to nie sprawdzać ciśnienia tylko przy sezonowej wymianie opon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed każdą dłuższą podróżą (4-5 razy w roku na niemcownie śmigam).

Bywam różnie załadowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2017 o 08:54, Kubal2216 napisał:

To Wam powiem, że u mnie jest tak ciekawie, że napompuję wszystkie opony do stanu 2.5-2.6 a na następny dzień we wszystkich jest 2.3 i już bardziej nie spada...

Nie mam pojęcia co jest nie halo...

Przez to sprawdzam powietrze raz na tydzień.

A może dopompowujesz to ciśnienie na "rozgrzanych " oponach ? W sensie, sprawdzać/ regulować ciśnienie należy wtedy kiedy opony są "zimne" czyli najlepiej z samego rana albo po przejechaniu do ok. 2 km. W czasie jazdy opona się rozgrzewa i wskazuje wyższe ciśnienie- rano następnego dnia jak "wystygną" to normalne, że ciśnienie w nich jest niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...