Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ja leje 5w-30 Castrol edge ten nowy z formułą FST + ori filtry, kupuje w niemczech, wymieniam co 10tysi, proszę o opinie czy dobry olej i czy lepiej jak wymieniam taki olej częsciej niz jest to przewidziane?

kupujesz filtry w DE a o oliwę się pytasz... :facepalm:

Na Twoim miejscu "żlopałbym" LM a nawet MOTULa prosto ze źródełka

zle zrozumiałes, albo zle napisałem, olej i filtry kupuje w DE, pytałem tylko czy polecacie Castrol , czy to dobry olej, jesli jest ori i niemiecki? Dzięki za info.

Z Castrol'em daj sobie spokój. LM SynthOil HighTech 5W-40. Valvoline, Motul - bazuj na tych markach oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak nie ma DPF-a to zapodaj 5W40

spoko dzięki. olej kupiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -

Gdzie kupić LM SynthOil High Tech 5W-40 - pewne żródło !- W Obi w DE kosztuje 60 Euro-

Jaką płukane LM kupić- występują różne rodzaje tej firmy

pzdr

Sławek

sklep-oleje.pl

Kupiłem płukankę z linii proline, olej i filtr Knecht'a. Towar raczej ori, na sieci brak negatywnych opinii o sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie jeśli chodzi o porównanie dwóch LM:

Leichtlauf High Tech 5W-40

SynthOil High Tech 5W-40

Ten pierwszy w technologii syntetycznej, ale parametry ma lepsze wg kart charakterystyki od pełnego syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech

Plukanka tez LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jaki olej polecany do 2.0 TFSI ?

Mam zalanego Motula Specific 5W30, ale chciałbym sprawdzić coś innego.

Edit. jaka płukanka najlepsza ?

Do tfsi/tsi najlepsze sa 502.00 0W-40. Zalej x-maxa od Motula a nie zmienisz na nic innego. Sam jezdze w octavii tsi i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do gościa ze strony zmienolej.pl Na pytanie co wlać do 1.8T odparł krótko: płukana przede wszystkim i zalać olejem FUCHS TITAN SUPERSYN LL 0W30. I broń borze gęściejszy. Co Wy na to? Jakie macie opinie o olejach Fuchs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Oleje Fuchs dobre do agromaszyn. Nie daj sie omamic przedstawicielom handlowym. Do 1.8T 0W40 X-Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do gościa ze strony zmienolej.pl Na pytanie co wlać do 1.8T odparł krótko: płukana przede wszystkim i zalać olejem FUCHS TITAN SUPERSYN LL 0W30. I broń borze gęściejszy. Co Wy na to? Jakie macie opinie o olejach Fuchs?

Dodzwoniles sie do Pidziek-a znanego sprzedawcy olejow na innym forum, z reguly poleca Fuchsa ;)

Nie znaczy to ze ten akurat co Ci polecil jest zly, dziwne ze nie zaproponowal FUCHS 5W30 RACE PRO S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do gościa ze strony zmienolej.pl Na pytanie co wlać do 1.8T odparł krótko: płukana przede wszystkim i zalać olejem FUCHS TITAN SUPERSYN LL 0W30. I broń borze gęściejszy. Co Wy na to? Jakie macie opinie o olejach Fuchs?

Dodzwoniles sie do Pidziek-a znanego sprzedawcy olejow na innym forum, z reguly poleca Fuchsa ;)

Nie znaczy to ze ten akurat co Ci polecil jest zly, dziwne ze nie zaproponowal FUCHS 5W30 RACE PRO S

Akurat race pro S jest mega olejem tylko ze z Fuchsem ma wspólną tylko nazwę bo to byłe Silkoene. Myślałem nad tym olejem do standardowej eksploatacji ale finalnie wziąłem Valvoline Syn Power 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja polecam do 1.8t Millers Oils XF Longlife 5w40, wcześniej stosowałem xfs ale zastąpili go własnie xf

Wcześniej lałem szajstrola przez kilka dobrych lat, którego silnik pożerał mi 2 l na 10 tys. miedzy czasie wymiana turbo bo się rozszczelniło, wymiana uszczelniaczy zaworowych. No i troche syfy było w silniku po szajstrolu

Znów zalany szajstrol ubytek na 10 tys. po naprawie spadł do 1,4l

Płukanka millers na przemian z płukanka Liqui Moly i olej Millers od 1,5 roku brak ubytku oleju od wymiany do wymiany, a będzie już na dniach trzecia wymiana.

Jeśli chodzi o polecanych sprzedających olejów to zawsze zamawiałem u kolegi z forum dzika Pro Choice - części samochodowe, VAG, Motul, Mann

A jeśli ktoś jest z Wawy i okolic to polecam sklep PETROSTAR Oleje,filtry,akumulatory - największy wybór i najniższe ceny w Warszawie

są również na allegro Przedmioty użytkownika petrostar_wawa - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

cen dobre rabaty no i nie płacimy za przesyłkę bo maja kilka sklepów w Wawie jeśli ktoś jest z okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zaleje Neste Pro City 0W40 :decayed:

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:22 ----------

Witam

Ja polecam do 1.8t Millers Oils XF Longlife 5w40, wcześniej stosowałem xfs ale zastąpili go własnie xf

Millers nie udostępnia kart charakterystyk oleju więc to takie wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zaleje Neste Pro City 0W40 :decayed:

Ja raczej tez

zalalem go do tatowego bmw 320d silnik bardzo ladnie chodzi, pod korkiem blysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...