Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Panoćki, luźne pytanie
Zalałem swój 1.8t olejem Valvoline Synpower 5W40 + płukanka LM.
Wcześniej za granicą jeździł na Castrolu LL. Na tymże zalanym castrolu (nie pamiętam ile mógł mieć przebiegu na danym oleju 15-20tys) nigdy nie usłyszałem napinacza przy porannym odpalaniu. Nawet po wymianie, przy pierwszym uruchomieniu przez mechanika - cisza (zdziwił się, bo mówił że 90% wtedy zaterkocze).
Teraz na Valvoline mam zrobione ok. 2.5 tysiąca i praktycznie za każdym razem na sekundę czy półtorej zaterkocze napinacz/łańcuch.
Czyżby przepracowany już szwajcarski Castrol był lepszy od świeżego Valvoline Synpower?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

17 godzin temu, jolley napisał:

Panoćki, luźne pytanie
Zalałem swój 1.8t olejem Valvoline Synpower 5W40 + płukanka LM.
Wcześniej za granicą jeździł na Castrolu LL. Na tymże zalanym castrolu (nie pamiętam ile mógł mieć przebiegu na danym oleju 15-20tys) nigdy nie usłyszałem napinacza przy porannym odpalaniu. Nawet po wymianie, przy pierwszym uruchomieniu przez mechanika - cisza (zdziwił się, bo mówił że 90% wtedy zaterkocze).
Teraz na Valvoline mam zrobione ok. 2.5 tysiąca i praktycznie za każdym razem na sekundę czy półtorej zaterkocze napinacz/łańcuch.
Czyżby przepracowany już szwajcarski Castrol był lepszy od świeżego Valvoline Synpower?
 

zapchanym smok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev dzięki!
W takim razie muszę się wziąć za smoka. Szkoda, że od razu tego nie zrobiłem - niestety mechanik mi rozradził. A teraz znów, nowy olej i filtr, więc kasa w błoto. Ahh to oszczędzanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2018 o 21:42, Dev napisał:

motul też będzie ok

Rozmawiałem z Dzikiem, i "o tym LM Synthoil Energy w Polsce można zapomnieć" :) Polecił Motul X-mas, i taki zalewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Osiollekk napisał:

Rozmawiałem z Dzikiem, i "o tym LM Synthoil Energy w Polsce można zapomnieć" :) Polecił Motul X-mas, i taki zalewam.

też będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam teraz dobrego mozna kupic jesli chodzi o 5w40?

zastanawiam sie pomiedzy:

motulem 8100 xcessem, a valvo synpower lub tez którymś z ravenoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybralem jednak Millersa trident 5w40 a dodatkowo cerateca dwie buteleczki 

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem X-cess`a, potem Synpower`a. Zastanawiałem się właśnie nad Tridentem ale 2 tygodnie temu zalałem Ravenola VST, zobaczymy jak będzie się sprawował. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Motul x cess, teraz zalałem LM Synthoil  HT i muszę przyznać, że praca silnika jakby lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy olej hu..... wart jak osprzęt wyjdzie. To nie OOOO ale tloki ma Było tak

20170609_075100-1651x929.jpg

A skończyło tak

20180225_153701-1651x929.jpg20180225_153556-1651x929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Olej był jakis i gdzies tylko nie na tym tloku. Większości przypadków jak tak się rwały tłoki to od rurki olejowej na korbowodzie która jest spawana a tu rurka wygla się z korba i spawy trzymaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kupiłem ostatnio Passata B5 1.8T (AWT) 2001 r. przebieg ok 240tkm z 5 letnią instalacją BRC. Przymierzam się do realizacji tzw. pakietu startowego.Chciałem zacząć od oleju i tu się zaczyna mój problem.Z tego co wyczytałem według producenta do tego silnika przewidziany jest olej 5W40. Sęk w tym iż poprzedni właściciel, który posiadał auto 5 lat lał do niego Shell Helix 10w40 i jak twierdził robił tak gdyż jak go kupił to już właśnie auto było zalane tym półsyntetykiem. Moje pytanie brzmi następująco czy warto po tylu latach(przynajmniej pięciu oraz 70tkm) użytkowania auta na półsyntetyku "ryzykować" przejściem na pełen syntetyk czy już pozostać przy półsyntetyku i ewentualnie zmienić olej na lepszy jakościowo(np. na Motul 6100 Synergie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lynx napisał:

Witam wszystkich.

Kupiłem ostatnio Passata B5 1.8T (AWT) 2001 r. przebieg ok 240tkm z 5 letnią instalacją BRC. Przymierzam się do realizacji tzw. pakietu startowego.Chciałem zacząć od oleju i tu się zaczyna mój problem.Z tego co wyczytałem według producenta do tego silnika przewidziany jest olej 5W40. Sęk w tym iż poprzedni właściciel, który posiadał auto 5 lat lał do niego Shell Helix 10w40 i jak twierdził robił tak gdyż jak go kupił to już właśnie auto było zalane tym półsyntetykiem. Moje pytanie brzmi następująco czy warto po tylu latach(przynajmniej pięciu oraz 70tkm) użytkowania auta na półsyntetyku "ryzykować" przejściem na pełen syntetyk czy już pozostać przy półsyntetyku i ewentualnie zmienić olej na lepszy jakościowo(np. na Motul 6100 Synergie)?

nie lej żadnego smiećsyntetyka 

wlej coś.porzadnego w osobie 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  warto przed tym płukankę zrobić czy nie ma sensu? 

Edytowane przez Lynx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lynx napisał:

A  warto przed tym płukankę zrobić czy nie ma sensu? 

warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lynx licz się z tym, że jak nie wiesz co miałeś wcześniej zalewane do silnika i jak zrobisz płukankę to pewnie będziesz musiał miskę i smoka czyścić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, k232 napisał:

@Lynx licz się z tym, że jak nie wiesz co miałeś wcześniej zalewane do silnika i jak zrobisz płukankę to pewnie będziesz musiał miskę i smoka czyścić. ?

No właśnie wiem.Najgorsze jest to, że mechanicy średnio lubią się w to bawić a ja sam tego nie ogarnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywaj takiej k**wy mechanikiem bo jak łaskę robi żeby miskę ściągnąć to co to za mechanik ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

Nie nazywaj takiej k**wy mechanikiem bo jak łaskę robi żeby miskę ściągnąć to co to za mechanik ? ?

Jak większość "byle jaki" jest jeszcze "baran jaki" i mój ulubiony RZEŹNIK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...