Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wielkie dzięki za pomoc. Podsumowując : 5w40 z normą 502.00

Po tym Mobilu 10w40 chcę zrobić płukankę LM i dopiero zalać 5w40. Czy możecie polecić mi jakąś konkretny i dobry produkt?

 

PS. W załączniku wrzucam zdjęcia książeczki od mojego audi, niestety po niemiecku tam gdzie są oznaczone normy (z ciekawości)

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od wydania tej książki zmieniły się normy oleju . Teraz jest 502 a w książce tego niema.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wilczynskil napisał:

Czy możecie polecić mi jakąś konkretny i dobry produkt?

W co drugim poście o olejach przewijają Ci się konkretne produkty olejowe, wszystko zależy od budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przem8 napisał:

W co drugim poście o olejach przewijają Ci się konkretne produkty olejowe, wszystko zależy od budżetu.

Bardzo pomogłeś dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek70 napisał:

Od wydania tej książki zmieniły się normy oleju . Teraz jest 502 a w książce tego niema.

Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie. to wszystko jasne. Możesz mi coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wilczynskil napisał:

Bardzo pomogłeś dzięki

A czego oczekujesz, chyba umiesz czytać?

Tu króluje motul, valvo i liqui moly. Kup coś z tego z normą vw 502 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

A czego oczekujesz, chyba umiesz czytać?

Tu króluje motul, valvo i liqui moly. Kup coś z tego z normą vw 502 i tyle.

Chodziło bardziej o to, że czytałem jakieś 20 stron przed tą i racja była tam wymieniona masa produktów na których zupełnie się nie znam. Nie wiem czy wszystkie mają normę 502 czy nie. W tej chwili piszę w czasie rzeczywistym z osobami które mają w mojej ocenie bardzo dobrą wiedzę w tym temacie i wiem, że to co napiszą będzie dotyczyło konkretnie mojego silnika i mojej sytuacji. Jeśli wybiorę motul to który z nich wg ciebie jest godny uwagi?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wilczynskil napisał:

Jeśli wybiorę motul to który z nich wg ciebie jest godny uwagi?

Z motula to x-cess. Normę vw 502 spełniają prawie wszystkie oleje 5w40 i jeśli poszukasz sobie danych produktów to w ich opisie jest wyszczególnione jakie normy są spełnione ;) 

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie też LM SHT polecam. Przynajmniej narazie rozwiązał temat kontrolki oleju u mnie. Wystarczy trzymać przy porannym sprawdzaniu 3/4, taki poziom to 1/2 po 15 minutach i jest spokój od 1500km, wydaje mi się ,że LM super zgrywa się z filtrem Manna. Najechane 4300km. Dolane 4.3/4.4 l oleju łącznie z wymianą. Czyli można powiedzieć, że nic. Resztka 5 litrowego baniaka w bagażniku czeka, aż poziom się zmniejszy. Do tego zauważyłem, że osadów jakichkolwiek jest jeszcze mniej. Do tej pory jeździłem na Motulu. Mam wrażenie, że LM jest czystszy :) . Będę rozważał pozostanie przy tym oleju :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Z motula to x-cess. Normę vw 502 spełniają prawie wszystkie oleje 5w40 i jeśli poszukasz sobie danych produktów to w ich opisie jest wyszczególnione jakie normy są spełnione ;) 

 

1 godzinę temu, jacek70 napisał:

Bierz 5w40 a będziesz zadowolony. Polecam LM.? 

b57ffdbd211c.jpg

 

57 minut temu, Anelson napisał:

Narazie też LM SHT polecam. Przynajmniej narazie rozwiązał temat kontrolki oleju u mnie. Wystarczy trzymać przy porannym sprawdzaniu 3/4, taki poziom to 1/2 po 15 minutach i jest spokój od 1500km, wydaje mi się ,że LM super zgrywa się z filtrem Manna. Najechane 4300km. Dolane 4.3/4.4 l oleju łącznie z wymianą. Czyli można powiedzieć, że nic. Resztka 5 litrowego baniaka w bagażniku czeka, aż poziom się zmniejszy. Do tego zauważyłem, że osadów jakichkolwiek jest jeszcze mniej. Do tej pory jeździłem na Motulu. Mam wrażenie, że LM jest czystszy :) . Będę rozważał pozostanie przy tym oleju :)

Bardzo Wam dziękuję. Wszystko super wyjaśnione. Czas na wymianę. Dobrej nocy :)

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie. Do Audi a4b5 1.6 benzyna ADP wchodzi około 3l oleju? (potrzebuje do przeliczenia ilości płukanki LM)

Edytowane przez wilczynskil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 3,5l jak wlejesz "deko" więcej płukanki nic się złego nie stanie. Osobiście nigdy tego tak do kropelki nie przeliczałem.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej do tego silnika min. 500 ml płukanki LM i to tej Profesjonal  a nie ta zwykła 300 ml lub 400 ml Forte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnie pytanie. Najpierw odkręcamy korek od wlewu oleju, filtr oleju i dopiero śrubę do zlania oleju od spodu auta ? Nie mylę się ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wilczynskil napisał:

Witam,

Ostatnie pytanie. Najpierw odkręcamy korek od wlewu oleju, filtr oleju i dopiero śrubę do zlania oleju od spodu auta ? Nie mylę się ?

 

Pozdrawiam

Najpierw filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzik wprowadził u Siebie do sprzedaży olej Ravenol, podobno ten olej jest lepszy od LM high tech i tańszy, czy to będzie dobry wybór do silnika z gazem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravenol jak najbardziej polecam. Już jakiś czas przeszedłem z przereklamowanego i zbyt drogiego lm sht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 09:15, k232 napisał:

@dzik wprowadził u Siebie do sprzedaży olej Ravenol, podobno ten olej jest lepszy od LM high tech i tańszy, czy to będzie dobry wybór do silnika z gazem ??

VST zalany w marcu do 1.8T z LPG. Dobrze się sprawuje. Bez obaw zalewaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

I ja stoję przed wyborem oleju, wymiana już tuż tuż a cały czas się zastanawiam. Wiem, że 5w40 ale zastanawiam się nad marką. Co byście polecili przebieg 170k, 2,4 - 170 KM, w LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...