Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy masz dla sytuacji jak wyżej lub dla padniętej upg. Przeczyść odme, bo pewnie zarosła masłem. 

Używam tego oleju dłuższy czas i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Może prócz tego, że ostatnio dość mocno podrożał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czy jakość oleju ma wpływ na zbierające się masło pod korkiem? W audi a3 1.6 MPI 2012 rok mojego wujka tak się dzieje od jesieni. Olej to millers trident 5w40. Codziennie robi ponad 30km w jedną stronę auto w lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Panowie czy jakość oleju ma wpływ na zbierające się masło pod korkiem? W audi a3 1.6 MPI 2012 rok mojego wujka tak się dzieje od jesieni. Olej to millers trident 5w40. Codziennie robi ponad 30km w jedną stronę auto w lpg.

Zrób test uszczelki pod głowicą bo być może masło jest z tym powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Panowie czy jakość oleju ma wpływ na zbierające się masło pod korkiem? W audi a3 1.6 MPI 2012 rok mojego wujka tak się dzieje od jesieni. Olej to millers trident 5w40. Codziennie robi ponad 30km w jedną stronę auto w lpg.

Normalka w tym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to możliwe że do skrzyni 1.8t a4b6 avj quattro wchodzi 3.5l? bo wlałem 3 litry i nie widać poziomu oleju przy korku wlewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gaccek1 napisał:

Panowie czy to możliwe że do skrzyni 1.8t a4b6 avj quattro wchodzi 3.5l? bo wlałem 3 litry i nie widać poziomu oleju przy korku wlewu. 

jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gaccek1 napisał:

Czyli mam wlać do momentu aż zacznie wyciekac olej? 

jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zapomniałem dodać że to skrzynia 5 biegowa a wcześniej wyczytałem że powinno wejść 2.2l a tu taka niespodzianka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce ale wiem że zawsze można na Was liczyć:) Zbliża się wymiana oleju i szukam troszkę pomocy. Autko to Golf 7 1.4 TSI 140KM (CHPA)... Miałem już kupować olej MOTUL Specific 504.00 - 507.00 5W-30 ale gdzieś ktoś coś pisał o Millersie i Ravenolu. Który z nich będzie lepszy do mojego auta? A jeśli Millers lub Ravenol to jaki? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2019 o 20:46, fireman tom napisał:

Nie wiem czy to dobre miejsce ale wiem że zawsze można na Was liczyć:) Zbliża się wymiana oleju i szukam troszkę pomocy. Autko to Golf 7 1.4 TSI 140KM (CHPA)... Miałem już kupować olej MOTUL Specific 504.00 - 507.00 5W-30 ale gdzieś ktoś coś pisał o Millersie i Ravenolu. Który z nich będzie lepszy do mojego auta? A jeśli Millers lub Ravenol to jaki? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

0c5bc2064da5abce2920a6496724.pngdarmowy hosting www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 W 40? Widzę ze ona ma niższą normę. ..

Myślałem że z millersa to xf 5w30. Tak się zastanawiam czy jest sens przeplacać bo Motul Specyfic wychodzi taniej.

Edytowane przez fireman tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fireman tom napisał:

0 W 40? Widzę ze ona ma niższą normę. ..

Co Ty wymyślasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Dev ale się nie doprecyzowalem. Czy zmieniając olej co 15 tys. Km jest sens lać olej long life? Moja jazda to ok 15 km dojazd ze wsi do miasta. Nie katuje samochodu. Mam mętlik w głowie bo jedni piszą 5w40 inni 0w40 lub 5w30... albo penrite inni millers... motul... można zglupiec. Zależy mi na dobrym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fireman tom napisał:

Wybacz Dev ale się nie doprecyzowalem. Czy zmieniając olej co 15 tys. Km jest sens lać olej long life? Moja jazda to ok 15 km dojazd ze wsi do miasta. Nie katuje samochodu. Mam mętlik w głowie bo jedni piszą 5w40 inni 0w40 lub 5w30... albo penrite inni millers... motul... można zglupiec. Zależy mi na dobrym oleju.

wiec wlej to Co Ci podałem

wymiana max co 10000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie?. Zapytam tylko jeszcze o jedną rzecz. Auto teraz ma 125 tys. km. Do tej pory był serwisowany w trybie long life co 30 tys., a olej był lany Castrol. Plukac silnik przed wymiana oleju czy nie? Pytam bo plukanie silnika ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jakoś do Was tutaj na forum mam największe zaufanie?. Płuczecie??

Edytowane przez fireman tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fireman tom napisał:

Tak zrobie?. Zapytam tylko jeszcze o jedną rzecz. Auto teraz ma 125 tys. km. Do tej pory był serwisowany w trybie long life co 30 tys., a olej był lany Castrol. Plukac silnik przed wymiana oleju czy nie? Pytam bo plukanie silnika ma zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jakoś do Was tutaj na forum mam największe zaufanie?. Płuczecie??

nic nie płuczesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozostając w temacie płukanki. Mój tata kupił Seata Altea 1.6 8V. Niby jeździło to na 5w40, a nalot chyba 170kkm. Myślę że można zalać u niego Valvoline Maxlife 5w40 (dobry wybór?), ale czy robić płukankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolley napisał:

Panowie, pozostając w temacie płukanki. Mój tata kupił Seata Altea 1.6 8V. Niby jeździło to na 5w40, a nalot chyba 170kkm. Myślę że można zalać u niego Valvoline Maxlife 5w40 (dobry wybór?), ale czy robić płukankę?

daj Valvo 5w40 synpower A3\B4

płukanke tez daj

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co sądzicie o wlaniu valvoline max life 10w40 do a4 b5 2.4 ? Przebieg 250k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...