Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Dev napisał:

Dobra oliwa 

Możesz śmiało lać 

Pytam serio Dev, bez spiny proszę czy warto tych którzy stosują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz, k232 napisał:

Pytam serio Dev, bez spiny proszę czy warto tych którzy stosują?

Przecież Ci napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos Synthetic Plus 5w40 to tani bdb olej. Do jakiegoś niewyżyłowanego wolnossaka jak znalazł. Nie wiem czy czasem ta oliwa nie wypada lepiej w analizach niż Motul x-cess. Nie chcę siać fermentu ale tak coś mi świta. Zwróć uwagę żeby była to wersja jak na foto. Podobno pojawiła się jakaś inna do diesla czy coś takiego z normą C3 i nie jest za ciekawa. Wygląda identycznie.

IMG_20190620_184621.jpg

Edytowane przez Randor
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki olej polecicie do 2.0 bpw ? Zbliża się wymiana oleju, do tej pory lałem Mobil 1 ESP Formuła 5w30. Zmieniać czy zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 06:13, cabanmat napisał:

2 dni temu pojawił się nowy test oleju VST

 

Te testy są do d... moim zdaniem, żeby taki test coś powiedział o oleju powinien być zrobiony na zużytym oleju tj. po ok 10k. I wtedy wiemy czy olej daje jeszcze jakąś ochronę czy jest zlepkiem wody sadzy i paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ogarnięty wie, że te testy są do d*py. Było już o tym pisane milion razy na różnych forach. Podobno nawet autor tych filmów wie, że ta metoda nie jest zbyt miarodajna. Tak czy inaczej coś się dzieje, ludzie szukają info o różnych olejach i nie jeżdżą na byle czym. Gość się znacznie do tego przyczynia czyli ogólnie na plus ten jego kanał.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przegladam i czytam forum i jak bylam "ciemna" to dalej jestem?. Posiadam audi a4b5 1995 1.8 b+lpg.(pierwsze auto od 01. 2018) Zamierzam wymienic olej do tej pory lany byl Valvoline Maxlife 10w40 jednak znajomy rzucil pomysl ze moze trzeba zalac cos gestszego. I tu moje pytania : czy faktyczenie trzeba gestszy? Niby Valvoline nie jest zly ( z oponoe i necie jednak ja kobieta jestem to nie koniecznie sie znam). Jesli faktycznie gestszy to jaki? Znajomy polecil mi Gm 5w40..  I czy warto robic plunanke? Jesli tak to czy? Czekam na podpowiedzi bo musze jutro kupic (zamowiony kanal u znajomego ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NatliPrzem napisał:

Hej. Przegladam i czytam forum i jak bylam "ciemna" to dalej jestem?. Posiadam audi a4b5 1995 1.8 b+lpg.(pierwsze auto od 01. 2018) Zamierzam wymienic olej do tej pory lany byl Valvoline Maxlife 10w40 jednak znajomy rzucil pomysl ze moze trzeba zalac cos gestszego. I tu moje pytania : czy faktyczenie trzeba gestszy? Niby Valvoline nie jest zly ( z oponoe i necie jednak ja kobieta jestem to nie koniecznie sie znam). Jesli faktycznie gestszy to jaki? Znajomy polecil mi Gm 5w40..  I czy warto robic plunanke? Jesli tak to czy? Czekam na podpowiedzi bo musze jutro kupic (zamowiony kanal u znajomego ?)

Nie słuchaj szamanów znachorow i calej tej bandy. Kup Valvoline SynPower 5W40

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev dzieki. A co jesli chodzi o plukanke? Sluchac sie.nie slucham dlatego szukam podpowiedzi co i jak. Wychodze z zalozenia ze jesli sie na czyms nie znam to lepij podpytac kilku osob co i jak w temacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam silnik co Ty , 60 tysięcy km zrobiłem na oleju 10W40 a później bez żadnej płukanki zmieniłem olej na 5W40 i po za tym , że moje oczy nie widzą różnicy to silnik na pewno bardziej się cieszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci. To jaka jest roznica miedzy 5w40 a 10w40? Moze glupie pytanie ale jestem ciemna w tych sprawach a ciekawa co i jak zreszta moze na przyszlosc przyda mi sie ta wiedza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40 jest bardziej rzadszy od 10W40 i silnik na zimnym silniku przy odpalaniu ma lżej. 5W40 szybciej dostaje się do kanałów w silniku i jest po prostu lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spoko juz rozumiem. A jest roznica miedzy Valvoline Maxlife 5w40 a Valvoline SynPower 5w40? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 MPI w Golfie 6 jaki olej do niego wlewać ? 5w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 07:23, NatliPrzem napisał:

A spoko juz rozumiem. A jest roznica miedzy Valvoline Maxlife 5w40 a Valvoline SynPower 5w40? 

Lej SynPower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co polecacie do A4 B9 2.0 Tfsi 252km CYMC. Auto ma przejechane 50tys., wcześniej był lany olej 0w20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondziu07 napisał:

Witam. Co polecacie do A4 B9 2.0 Tfsi 252km CYMC. Auto ma przejechane 50tys., wcześniej był lany olej 0w20.

Wlej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam silnik 1.6 MPI , 160.000 km nastukane.

Cały czas katuje go CASTROL EDGE 5W-30. Czas na jakies zmiany czy dalej to lać ?

niby ten castrol  jest przereklamowany...

dodam, że tak na 1000 km musze dolac 200ml oliwy..

Edytowane przez raqu43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...