Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie że dystrybucja oleju na markety jest uzależniona od ceny za jaką kupią i to niestety nie zawsze idzie w parze z ich jakością

Osobiście do swoich aut zalewam valvoline zgodny z normą i nie takiego z neta bo tam tez nie ma za ciekawie z jakością jeśli jest tani   

Edytowane przez zbiko13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trudno mi uwierzyć w to co piszesz. Jakość zależna od ceny mimo dwóch takich samych i oryginalnych produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytania:

1. Czy Ravenol VST 5w40 jest spoko wyborem do silnika TFSI? Pytam bo na stronie producenta nie widnieje na liście w "dobierz olej".

2. Lepszy dla silnika ww. Ravenol czy Millers EE 5w40?

3. Czy oleje PMO (wersje podstawowe) to nadal dobra opcja godna wypróbowania? Podobno baza olejowa sie zmieniła, ale czy w związku z tym też pozostałe parametry uległy zmianie a karta charakterystyki jest nieaktualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki olej lać do 2.0 TFSI z usa 2014 rok, przejechane 50k km? Olej wymieniam po kupnie ale nie wiem nawet jaki był wcześniej (chodzi o parametry). Byłbym wdzięczny za poradę ponieważ nie miałem do czynienia z silnikami tfsi do tej pory. 5W 40 bedzie odpowiedni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szklara napisał:

Witam,

Jaki olej lać do 2.0 TFSI z usa 2014 rok, przejechane 50k km? Olej wymieniam po kupnie ale nie wiem nawet jaki był wcześniej (chodzi o parametry). Byłbym wdzięczny za poradę ponieważ nie miałem do czynienia z silnikami tfsi do tej pory. 5W 40 bedzie odpowiedni? 

0W40 lub 5W40

Ale coś dobrego, żadnych szajstrolli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dev za szybką odpowiedź! Jakiej firmy olej polecasz? Nie mam zamiaru oszczedzać, zbyt świeży silnik. Co byś zalał, 0W czy 5W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szklara napisał:

Dzięki Dev za szybką odpowiedź! Jakiej firmy olej polecasz? Nie mam zamiaru oszczedzać, zbyt świeży silnik. Co byś zalał, 0W czy 5W?

Millers Motul Ravenol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dev napisał:

Millers Motul Ravenol

To Liqui Moly jest już be?

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Randor napisał:

To Liqui Moly jest już be?

Zapomnialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, szklara napisał:

Valvoline Synpower 5W40?

Valvoline firma z tradycjami to tyle.

W porównaniu do jakiego konkretnego oleju ?.

Kolego podaj kilka olejów i wtedy można się zastanawiać czy oleje są porównywalne co do jakości lub czy któryś z nich  wyróżnia się czymś szczególnym.

Powtórzę za moim znajomym co zrobił doktorat z olejów: olej nie jest problemem jest nim zły dobór oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam robienie płukanki przy wymianie oleju, osobiście leje tec 2000 engine flush.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dziczek1611 napisał:

Hej warto  przejść  z valvo synpower 5w40 505.00 na RAVENOL Turbo VST 5W40  505.00  silnik afn

Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

Mam dalej zagwozdkę z olejem ponieważ dzwoniłem do serwisu i Pani po numerze vin sprawdziła i powiedziała że olej ma być 5W30 i zgodny ze specyfikacja 504.00. Zaskoczyło mnie to ponieważ pobrałem angielską instrukcję do mojego auta z MyAudi i tam pisze ze olej 0W40 lub 5W40 zgodny ze specyfikacja 502.00.  

Nie wiem skąd ta rozbieżność danych, niestety nie znam się za bardzo na tym więc prosiłbym o poradę jaki olej powinienem wlać do mojego amerykańca. 2.0 TFSI (2014rok, 224km). Planowałem kupić 5W40 po tym co pisał Dev ale teraz sam nie wiem. Będę wdzięczny za pomoc i ewentualnie za polecenie jakiegoś dobrego oleju z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szklara napisał:

Hej Panowie,

Mam dalej zagwozdkę z olejem ponieważ dzwoniłem do serwisu i Pani po numerze vin sprawdziła i powiedziała że olej ma być 5W30 i zgodny ze specyfikacja 504.00. Zaskoczyło mnie to ponieważ pobrałem angielską instrukcję do mojego auta z MyAudi i tam pisze ze olej 0W40 lub 5W40 zgodny ze specyfikacja 502.00.  

Nie wiem skąd ta rozbieżność danych, niestety nie znam się za bardzo na tym więc prosiłbym o poradę jaki olej powinienem wlać do mojego amerykańca. 2.0 TFSI (2014rok, 224km). Planowałem kupić 5W40 po tym co pisał Dev ale teraz sam nie wiem. Będę wdzięczny za pomoc i ewentualnie za polecenie jakiegoś dobrego oleju z modelu.

5W40 albo 0W40

5W30 w przypadku Twojego silnika to nie jest właściwy wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szklara napisał:

A specyfikacja moze byc 505.00?

505.00 i 505.01 jest do diesla

502.00 jest do benzyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...