Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wojtasbbi napisał:

no i właśnie też tak myślałem.

Ale spotkałem się z opinią ( na pewnej grupie 1.8T na twarzoksiążce ) że owy olej najlepsze właściwości ma po 8 tysiącach km

Aktualnie zrobiłem na nim 6 tys i wymieniam tylko dlatego, że miałem ubytek ( który został zlikwidowany )

Po 8 tkm olej to już tylko do smarowania zawiasów od chlewa albo obory, ja zmieniam co 3000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do 2.0 tfsi do Motula 5w40 warto dodać Archoil ?? I ewentualnie jaki 9100/9200/9400 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał zmienić olej na lepszy zamiast wydawać kasę na ww dodatki. No ale to tylko moje zdanie:)

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

Po 8 tkm olej to już tylko do smarowania zawiasów od chlewa albo obory, ja zmieniam co 3000km

z tymi 3000km mówisz poważnie, czy bekę ciśniesz? nie znam nikogo kto zmienia po tylu km olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wojtasbbi napisał:

z tymi 3000km mówisz poważnie, czy bekę ciśniesz? nie znam nikogo kto zmienia po tylu km olej

Mam to samo co Ty... Kto zmienia olej po 3klockach? Chyba, że latasz promem kosmicznym i zmieniasz olej co godzinę, albo przez 5 lat robisz trasy: dom - kościół - biedronka... 

Edytowane przez olivierofm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtasbbi napisał:

z tymi 3000km mówisz poważnie, czy bekę ciśniesz? nie znam nikogo kto zmienia po tylu km olej

powaznie, eSa jest na 4 łańcuchach, po 3000km olej jest już czarny a smród jest piękny :kwasny:

robię jedną trase na Danię albo Benelux i wymiana

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

powaznie, eSa jest na 4 łańcuchach, po 3000km olej jest już czarny a smród jest piękny :kwasny:

robię jedną trase na Danię albo Benelux i wymiana

Ostro. Nie pomyślałbym nawet. U mnie ravenol po 6tys był delikatnie brudny po zlaniu. Z tym że robiłem płukankę profilaktycznie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wiem że temat szeroki ale potrzebuję szybką odpowiedz:silnik AVF-teraz zalany mam 5w30 Mobila,zbliża się wymiana,zmieniać na inny czy zostawić, od wymiany do wymiany bez dolewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość forumowiczów zaleca wymianę na 5w40,5w30 jest na pewno lepszy na zimę a na lato jak bardzo nie dajesz w palnik też będzie,fabrycznie zalewany jest 5w30,decyzja należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Leopold27 napisał:

Panowie,wiem że temat szeroki ale potrzebuję szybką odpowiedz:silnik AVF-teraz zalany mam 5w30 Mobila,zbliża się wymiana,zmieniać na inny czy zostawić, od wymiany do wymiany bez dolewki.

Zapodaj Motula Specyfica 5W40 505.01 albo Xcleana 5W40.

Wymiana Max co 10000km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojciech1810 napisał:

Witam a co polecacie do 1.8 tfsi 2010 r. Przebieg 45ttk.

Ravenol VST 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojciech1810 napisał:

Aha dzieki wielkie. Wymiany co 10 ttk jest ok? Pytam bo to moje

pierwsze auto z silnikiem benzynowym.

Do 8000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Audi A4B5 1999 r 1.8  125 km AGR z gazem 2 letnim kupiony w czerwcu od razu wymiana oleju na Mobil 1 2000 10w40 nie wiem co było lane wcześniej w nim więc zalalem taki. Przebieg 260 tys rozumiem że robić płukanke i przejście na 5w40 motula? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajak napisał:

Witam,

Audi A4B5 1999 r 1.8  125 km AGR z gazem 2 letnim kupiony w czerwcu od razu wymiana oleju na Mobil 1 2000 10w40 nie wiem co było lane wcześniej w nim więc zalalem taki. Przebieg 260 tys rozumiem że robić płukanke i przejście na 5w40 motula? 

Może być bez płukania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajak napisał:

Witam,

Audi A4B5 1999 r 1.8  125 km AGR z gazem 2 letnim kupiony w czerwcu od razu wymiana oleju na Mobil 1 2000 10w40 nie wiem co było lane wcześniej w nim więc zalalem taki. Przebieg 260 tys rozumiem że robić płukanke i przejście na 5w40 motula? 

Ja zrobiłem 4 wymiany na motul 10W40 a później bez płukania przy wymianie poszedłem w 5W40 i tak zostało do dziś, auto nie wybuchło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kajak napisał:

Motul 5w40 który polecacie? 

Ja do swojego 1.8 ADR wlewam Lotos 5W40 , wcześniej się bawiłem w Liqui moly o inne drogie gówna ale skoro nie ma różnicy to nie będę przepłacał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, k232 napisał:

Ja do swojego 1.8 ADR wlewam Lotos 5W40 , wcześniej się bawiłem w Liqui moly o inne drogie gówna ale skoro nie ma różnicy to nie będę przepłacał ?

A po czym doszedłeś do takich wniosków?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...