Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem olej z mobila 10w40 na motula 5w40 tak jak pisaliście bez płukanki i nie żałuję :) samochód jest żywszy itp odczuwam same plusy :) Dzięki wielkie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 18.05.2020 o 09:12, Kajak napisał:

Zmieniłem olej z mobila 10w40 na motula 5w40 tak jak pisaliście bez płukanki i nie żałuję :) samochód jest żywszy itp odczuwam same plusy :) Dzięki wielkie! 

Brawo dla tego Pana, kolejna osoba, która bez zbędnego pi**dolenia podjęła męską decyzję!! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem właścicielem Audi a4 b5 2.4 polift. Założyłem gaz i w serwisie polecono mi zalanie 10w40 Castrol GTX UltraClean bo nie wiadome było jaki wcześniej był lany olej. Mam pytanie ja jaki olej teraz zmienić bo po tym oleju silnik zaczął głośniej chodzić. Wspomnę że mam 199k przebiegu i jestem pewien że jest w oryginale. Pomocy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kencik napisał:

Witam , jestem właścicielem Audi a4 b5 2.4 polift. Założyłem gaz i w serwisie polecono mi zalanie 10w40 Castrol GTX UltraClean bo nie wiadome było jaki wcześniej był lany olej. Mam pytanie ja jaki olej teraz zmienić bo po tym oleju silnik zaczął głośniej chodzić. Wspomnę że mam 199k przebiegu i jestem pewien że jest w oryginale. Pomocy !!

To Ci barany polecili:) Chyba jedną z najgorszych opcji. Wlej jakiejś średniej klasy 5w40.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline synpower 5w40 i problem rozwiązany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kencik napisał:

Witam , jestem właścicielem Audi a4 b5 2.4 polift. Założyłem gaz i w serwisie polecono mi zalanie 10w40 Castrol GTX UltraClean bo nie wiadome było jaki wcześniej był lany olej. Mam pytanie ja jaki olej teraz zmienić bo po tym oleju silnik zaczął głośniej chodzić. Wspomnę że mam 199k przebiegu i jestem pewien że jest w oryginale. Pomocy !!

5w40 sam ostatnio zmieniłem z 10w40 Mobila na 5w40 Motula i jestem mega zadowolony jest różnica :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kencik napisał:

Dlaczego akurat ten?

Bo to dobra oliva w dobrej cenie, wlej nie.pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 17:53, Kencik napisał:

Dlaczego akurat ten?

Sprawdzony olej i nie jest drogi , dev Ci to samo napisał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasować będą do 2.0 tfsi CPMB? (zmiany co ok. 10 tys.)

http://www.millersoils.pl/produkty/premium-samochody-osobowe/oleje-silnikowe/millers-oils-ee-longlife-5w40/

http://www.millersoils.pl/produkty/motorsport/oleje-silnikowe/cfs-5w40-nt/

 

Po latach zalewania Motula chcę spróbować czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowie ktoś zbliża się wymiana oliwy leje 5w30 Motula do audi a4 b6 2.4

chciałem spróbowac liqui moly 5w30, ale nie wiem na którą wersje mam sie zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wybaczmi napisał:

Panowie, podpowie ktoś zbliża się wymiana oliwy leje 5w30 Motula do audi a4 b6 2.4

chciałem spróbowac liqui moly 5w30, ale nie wiem na którą wersje mam sie zdecydować

zdecyduj sie na Liqui Moly 5W40  Synthoil High Tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie- silnik 2.0 tfsi CNCD jaki olej sugerujecie. Jazda głównie miejska czasem trasa.

Normalnie jest przewidziane 5w40 ale widzę tez troche wpisów o 0w40. Jakie roznice(praktyczne w użytkowaniu)

myslalem o penrite enviro lub ZF longlife id Millers.

Przy okazji zapytam o świece. Czy Poniższa NGK będzie wporzadku czy inne typy.

 

z góry dziekuje

MOTOSTACJA.COM

NGK 1675 ➤ NGK 1675 ŚWIECA ZAPŁONOWA PFR7S8EG LASER PLATINUM ➤ już od 36.20 zł ➤ - najtańsze części samochodowe premium, szybka dostawa z gwarancją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,(silnik a4 b6 1.8t bfb 163km avant) mam pytanie kupiłem samochód od handlarza z niemiec i w książce serwisowej jest pozaznaczane że miał serwis long life cały czas. I w instrukcji samochodu jest napisane że na tym serwisie wymieniali olej z normą 503. Czy w takim razie trzymać się tego i lać 503 czy szukać 502 tak jak tu na forum piszą. W instrukcji piszą że 502 to tylko można było robić dolewki jak nie było dostępu do 503 (bo chyba tylko w serwisie audi mieli nie wiem) czyli np. gdzieś w trasie czy coś. Czy może w ogóle wlać olej z normą 504 bo widzę że motula np. nie ma chyba z inną normą. Dodatkowo chciałbym się zapytać czy ktoś może podesłać jaki klucz do korka oleju jest w a4 b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam napisałeś że silnik byl eksploatowany w serwisie LL co nie jest wymarzoną opcją ....Wyjścia masz dwa: albo dalej stosować LL z normą jak napisałeś, albo przejść na " normalny" serwis i zastosować olej z normą 502 00 co jest optymalną opcją. I niekoniecznie Motul....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wielkie @AndrzejK. . Czy do tego robić płukankę obowiązkowo? A ty jaki byś olej polecił tak z ciekawości zapytam bo tutaj wśród głównie wymienianych widzę motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy...mogę to pomogę/zasugeruję.

Co do płukanki, nigdy nie stosuję....za płukankę "robi" mi regularna wymiana oleju i Tobie tak radzę, a zrobisz jak uważasz.

Olej to temat rzeka i mam wrażenie, że tu na forum jakoś się ta marka "przykleiła". Opinie o nim są różne i lubi być chrzczony więc trzeba uważać gdzie się kupuje.

Ja używam Valvoline w Audi, ale i w innych autach i jest bez uwag, a jeżeli miałbym zmienić na coś droższego to tylko Ravenol.

Jednak pamiętaj jedną rzecz- marka oleju to drugorzędna kwestia, ważne aby był zgodny ze specyfikacją producenta do danego silnika i wymieniany na czas.

Jakiekolwiek zaniedbania najlepszy olej nie uleczy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...