Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie zła wiadomość.

Z opisu GG "głównego" dostawcy oleju na forum tj. dzik'a, wynika że od stycznia 2014 drożeje Motul.

:facepalm:

... wysłane z WC za pomocą szczotki do kibla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez musze wymianę zrobic mam teraz MOBILA 10W40 w 1.8adr z gazem czy zalać takim samym czy pomyśleć o zmianie?

Wysyłane z mojego KALKULATORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania lej motula xcessa 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania lej motula xcessa 5w40

+1

lej 5W-40 x-cess!!!

TYLKO WYPŁUCZ WCZEŚNIEJ...

... wysłane z WC za pomocą szczotki do kibla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania lej motula xcessa 5w40

+1

lej 5W-40 x-cess!!!

TYLKO WYPŁUCZ WCZEŚNIEJ...

... wysłane z WC za pomocą szczotki do kibla ...

Wypłukać tzn?

Wysłane z mojego kalkulatora:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Panowie pacjent 2.4V6 przebieg 290 tyś. Silnik uszczelniony suchy jak pieprz , ciśnienie 12.5 bara na kazdy gar. Spalanie oleju to 2-3l na 15kkm , obecnie olej Mobil 10w-40. Co polecacie? Dzieki za odpowiedzi.

---------- Post dopisany at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ----------

Aha zapomnialem dodać , jestem mlodym człowiekiem i nie jeżdżę na emeryta . Aha i jeszczr auto nie kopci , z rana jak odpale 1 raz to przez okolo 5 s zakopci na lekki niebieski kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejem tego nie uszczelnisz. Zmiana na 5w40, wymiany co 10 kkm i dolewanie albo remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejem tego nie uszczelnisz. Zmiana na 5w40, wymiany co 10 kkm i dolewanie albo remont.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w 100 % ale uczono mnie w szkole, że jeśli silnik został zalany olejem o gorszych parametrach, czyli Twój mineralny - oznacza to zatem, że taki powinieneś używać. Być może pojawiły sie wskazania (drobne wycieki), które zdecydowały o tym, że taki olej zastosowali serwisanci. Jeśli już chcesz zmienić to najpierw musisz dokładnie zlać olej (dodając wcześniej jakiś środek do płukania silnika,a następnie zalej półsyntetykiem - 10W40 o prawidłowej specyfikacji dla Twojego auta.

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

Pozostań przy 10W40 najlepiej Castrol Magnatec, pamiętaj również o wymianie co rok lub nie czekaj do 15 tyś km, a po 12 tyś km wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

chłopie jak nie jestes w 100% "specjalistom" to sobie odpusc takie pisanie

temat mieneralnych, syntetycznych i pseudosyntetycznych olei był tutaj omawiany juz 1000krotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w 100 % ale uczono mnie w szkole, że jeśli silnik został zalany olejem o gorszych parametrach, czyli Twój mineralny - oznacza to zatem, że taki powinieneś używać. Być może pojawiły sie wskazania (drobne wycieki), które zdecydowały o tym, że taki olej zastosowali serwisanci. Jeśli już chcesz zmienić to najpierw musisz dokładnie zlać olej (dodając wcześniej jakiś środek do płukania silnika,a następnie zalej półsyntetykiem - 10W40 o prawidłowej specyfikacji dla Twojego auta.

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

Pozostań przy 10W40 najlepiej Castrol Magnatec, pamiętaj również o wymianie co rok lub nie czekaj do 15 tyś km, a po 12 tyś km wymieniaj.

ale zonk:facepalm: i jeszcze ten MAGNATEC masz racje specjalistą to ty nie jestes:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam sie z prosba o dobór oleju do auta w opisie

Liqui Moly 5W40 Synthoil High Tech

czy moze motul 5w40 x-cess

czy moze 5w50 z motula lub LM ?

ktory bedzie lepszy 5w40 czy 5w50 prosze o porownanie jesli 50 nie to dlaczego

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui moly synthoil high tech 5w40

Na takim jezdze a wczesniej jezdzilem na xcessie i powiem Ci ze na LMie silnik duzo ciszej pracuje

Nie zapomnij o plukance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem jakis castrol do diesla 10w40 i po płukance i zalaniu xcessa silnik chodzi dużo głośniej i tak nieprzyjemnie metalicznie :-( myslicie że jak zaleje nastepny ten LM synthoil to bedzie lepiej ?

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja miałem jakis castrol do diesla 10w40 i po płukance i zalaniu xcessa silnik chodzi dużo głośniej i tak nieprzyjemnie metalicznie :-( myslicie że jak zaleje nastepny ten LM synthoil to bedzie lepiej ?

Wysłane z mojego GT-I9100

może coś ci siadło? Ja również przeszedłem z 10w40 na 5W40 xcess i silnik przyjemnie ucichł. Tylko że go nie płukałem, bo mi koledzy na forum odradzili płukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby lac 5w50

Dobry 5w40 zalatwia wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, co do 1.8t bex?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...