Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest, jezdzilem na jednym i drugim dopóki nie trafilem na Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy ktoś ma porównanie x-lite 0w30 do x-max 0w-40? Czy ten drugi jest tak samo dobry?

Jest tak samo dobry po zmianie formulacji x-maxa. To juz nie jest olej C3. Najlepszy obecnie olej do TSI.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam leje do 1.9 PD już po raz 3 olej Motul Specific 5W-40 505.01. Od Dzika biore czyt. orginalna oliwa. Bez rewelacji pali jeździ czyt. (porzadnie zapierda... )

To może teraz LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 za nast. wymiano ?

Czas na zmiany człowiek sie starzeje, mądrzeje chyba i chce lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tam leje do 1.9 PD już po raz 3 olej Motul Specific 5W-40 505.01. Od Dzika biore czyt. orginalna oliwa. Bez rewelacji pali jeździ czyt. (porzadnie zapierda... )



To może teraz LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40 za nast. wymiano ?



Czas na zmiany człowiek sie starzeje, mądrzeje chyba i chce lepiej.

Dawaj Kolego LM, a nie pożałujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się skusiłem na sugestie kolegów i wypłukałem LM oraz zalałem LM HT 5W40. Zaraz po wymianie w sumie nic się nie zmieniło, raz, dwa razy w tygodniu z rana grzechotka, ale po przegonieniu auta nad morze, a później z powrotem i od ponad tygodnia, może nawet dwóch, żadnego grzechotania z rana nie ma. Polecam, silnik po rozgrzaniu pracuje dużo lepiej, a przede wszystkim ciszej. Poprzedni olej miałem, taki jaki holendrowi lali w serwisie - Shell AV-L 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B8 2,0TDI CAGA - jeszcze 143KM, docelowo będzie inne turbo i ok 210KM.

Jaki olej do tego polecacie?

Zapraszamy do wątku olejowego dla silników diesla - tutaj rozmawiamy o silnikach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mysle zeby zalac CASTROL EDGE FST 5W40 jakie macie opinie na temat tego oleju

straszne gó...o, zapodaj Motula, LMa, Valvoline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki olej najlepiej wybrać do BFB 1.8T + LPG (auto przygotowane pod program 190-200PS i z takim będzie jeździł)

Przebieg 140 tys. km.

Niewielkie ubytki (przez 9k km obyło może ze 100-200ml) i wydaje mi się, że tylko gdy butuję do odcinki.

Miasto/trasa = 50/50

Roczny przebieg na poziomie 15k km

Mam teraz Valvoline 5W40.

Wybrać sprawdzonego Motul x-cess 5W40 czy np. Millers Oils XFS 5W-40

Płukanka przed wymianą LIQUI MOLY ENGINE FLUSH PROLINE czy też np. Millers Oils Engine Flush 250ml (a jeśli ten to który bo też kilka widziałem).

Dzięki.

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te płukanki które podałeś to obie są dobre i chyba nawet w podobnych cenach,więc którą byś nie wybrał to będzie dobrze :).A co do oleju to szukaj czegoś bez normy C3 ten Millers nad którym się zastanawiasz ma właśnie norme C3 więc do twojego silnika z LPG to tak średnio lepiej szukaj czegoś z wyskokim TBN np LIQUI MOLY Synthoil High Tech 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie patrzę, że ten LM jest polecany tu na forum. Może się skuszę bo chcę by auto dostało dobrą oliwę a różnica 50zł na 5L to żadne pieniądze...

Do tego płukanka LM i filtr Mann'a myślę wrzucić i niech się silnik cieszy :)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała ciekawostka jak wygląda olej po podgrzany do 400C :decayed:http://bmwservice.livejournal.com/27699.html?page=1#comments olej

Edytowane przez Hołowczyc20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała ciekawostka jak wygląda olej po podgrzany do 400C :decayed:http://bmwservice.livejournal.com/27699.html?page=1#comments olej

z olejów, które my komentujemy na naszym forum to chyba tylko LM wygląda normalnie. W castrola nie wierzę, zaskoczony jestem Motulem :thumbdown: , a reszta to czary mary. Jeżeli wogóle wierzyć w rosyjskie eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest jakaś znaczna różnica pomiędzy olejami:

1. Liqui Moly Top Tec 4100 5W40

2. Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40

Poprosiłbym również o pewny namiar sprzedającego oleje LM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ku niemu się skłaniam. ;) Znajomy śmiga na tym pierwszym i też niby zadowolony.

Dev, a Ty gdzie nabywasz LM?? Kliknąłem do chłopaków ze Szczecina, ale na razie brak odzewu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ku niemu się skłaniam. ;) Znajomy śmiga na tym pierwszym i też niby zadowolony.

Dev, a Ty gdzie nabywasz LM?? Kliknąłem do chłopaków ze Szczecina, ale na razie brak odzewu. ;)

własnie tam kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...