Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgadzam się Panowie z Wami. Załatwiłem w sklepie "AutoExpress" za około 100zł 5 litrów z rabatem - bo kolega pracuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

odsyłam do stronki:

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5885

ja leję lotos,więc także go polecam,a gadka w stylu są lepsze "to lipa"!! PROSZE PRZEDSTAWIć FAKTY,DOWODY,ŻE LEPSZY A NIE TYLKO AGITOWAć MOBILA!!!

Tak sie utarło,że jak zagraniczny,to lepszy a juz mobil to suuuuuper!.....bo....?

jeszcze raz odsyłam do tabelek z mojego listu i ze stronki powyżej hondy-parametry oleju!!!!!

a te oleje z allegro "tanie" to albo podróba albo zleżały ze starych zapasów olej ,którym pozapychacie wszystko co tylko mozliwe.takie oszczedności na silniku za kilka zeta to profanacja. mozna je robis na zapachach samochodowych,a nie oleju,płynie,uszczelkach itd.

pozdrawiam i jeszcze raz polecam POLSKI PRZEMYSŁ RAFINERYJNY!!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polski olej to tylko Lotos - kiedyś na laborkach młody doktorek udowadniał że niczym nie ustępują tym zachodnim markowym. Co więcej większość olejów "z zachodu" są robone na Polskich bazach olejowych a to jest podstawa w oleju. także Lotosa bym nie skreślał spewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta prawda!!!

co do polskich olejów silnikowych to jescze jest orlen,ale nie będę go reklamował,nie z tego powodu ze konkurencja,ale poprostu nie jeździłem na nim.Moj mechanik mówił tylko,ze tak jak oleje BP zostawiaja one sporo nagarów.Ale to juz inny temat i moze kiedys ktos go rozwinie/?/

pozdro

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem klekotana rozrządu tkwi bowiem w doborze odpowiedniego oleju smarnego do silnika sam się o tym przekonałem na własnej skórze gdy po sprowadzeniu auta z niemiec do kraju dokonałem wymiany oleju z ELF na nowy,jakiś czas jeździłem na Castrolu GTX5 Magnatec i były objawy jak wyżej kolega opisuje dopiero wymiana oleju ponownie na ELF spowodowała zanik odgłosu klekotania.Nie każdy ELF też pasuje chodzi bowiem dokładnie o olej ELF EXCELLIUM LDX 10W40 albo, ja używam obecnie 5W40 cena za opkowanie 4L 135 zł można go kupić na allegro olej ten szczegolnie zaleca się do silników benzynowych z hydraulicznym sterowaniem zaworów jak w audi A4 bowiem wycisza głośną pracę układu rozrządu.Ja bardzo zalecam jego użycie efekt gwarantowany w postaci odrazu zaniku odgłosu klekotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu ten na allegro

sisi.... WIELOKROTNIE pisaliśmy o tym, że nie kupujemy takich specyfików jak oleje na allegro !! Tani bo niedobry, w sklepie drogi bo dobry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przekreślał tego z allegro, nie zawsze tani znaczy nie dobry czy podrobiony (trzeba sprawdzić)co prawda gośc coś kręci z data produkcji. Dlatego kupiłem w serwisie olejowym za 99,50 - wymiana gratis. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie;

w/g mnie sprawa jest jasna;nie ma co ryzykować spiepszenia sobie silnika za kilka zetów oszczędności olejem z niepewnego źródła.lepiej takie oszczędności zrobic na zapachach samochodowych i takich tam...

jesli ktos chce być taki pazerny i mając A4 leje coś z datą prod. 3x zmienianą,to lepiej niech kupi sobie 20letniego 125 i leje nawet kujawski!!

Uważam temat olejów z allegro za bezsensowny,bo i tak nie udowodnimy,jaki on jest,bo trzeba by go oddać do laboratorium i tyle.

Lejmy dobre ,nowe i pewne oleje a silniczki nam sie odwdzięczą napewno!!!!

pozdro

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobiłem kupiłem olej mobil 10w/40 za normalną cene 119zł.ale spotkała mnie przykra niespodzianka.siedem miesiecy temu sprowadziłem auto i zalałem mineralnym mobilem,z czasem dojrzałem do tego ze żle zrobiłem i wczoraj zalałem mobilem 10w/40 i pojawił sie wycie miedzy skrzynią a silnikiem(mysle ze to simmering),wymyło cos tam czy co :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

przebieg 195 tys. nie wiem co bylo wczesniej, auto ladnie zadbane.

musze teraz wymienic olej i zachodze w glowe co tam wlac. poczytalem

troche na forum pogadalem ze znajomymi, mineralnego nie chce lac.

syntetyk czy pol syntetyk 10w40 czy 5w40? mobil, castrol, moze magnatec ?

pozdrawiam

[ Dodano: 23-04-2007, 00:33 ]

dodam jeszcze ze silnik to 1.8 125 km, adr : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...