Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

nie, zawsze po długim postoju (np. rano, albo po wyjściu z pracy). A jakaś różnica przy mrozach jest?

---------- Post dopisany at 06:51 ---------- Poprzedni post napisany at 05:21 ----------

sprawdziłem na ciepłym silniku, tzn ok. 15 minut po jeździe i poziom oleju powrócił na prawidłowe miejsce....jaja jakieś. To pod wpływem niskich temperatur olej też się kurczy? Bo płyn chłodniczy to rozumiem...jest na alkoholach a one zmniejszają objętość. Ale olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

,,Grupa VW zaleca Castrola'', bo dzisiaj wszystko działa na zasadzie przetargów. Castrol dostarczył dane oleje za najniższą cenę i dlatego są zalewane w fabrykach i serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z VW Audi dostał masę kasy że zalewany jest Castrol, a do tego powiem że mechanicy a ASO nie śmigają w swoich furach na Castrolu nawet Ci co kupili nowe auta od razu zmienili olej ;)Oni dobrze wiedzą że Castrol to shit, ale muszą go lać to leją, ostatnio dowiedziałem się tego będąc w ASO.

---------- Post dopisany at 10:44 ---------- Poprzedni post napisany at 10:40 ----------

specjalistą nie!!! ale wgabor i Ty devastation też specjalistami nie jesteście. Omówiłem temat z kilkoma fachowcami w tej sprawie i wasz Liqui moly jest to taki sam olej jak i mobil czy opisany castrol, tyle że cena wyższa. A co jak co grupa vw zaleca castrola!!!

Kolego nikt Cie nie zmusza do tego żebyś lał jakiś inny olej niż Castrol, twoje auto, twój silnik więc twoja sprawa co do niego wlejesz, możesz też lać i kujawskiego, bo w razie czego to Ty będziesz płacił za remont swojego silnika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tyle, że VW Audi to nie państwówka i przetargów się nie robi !!!!!

W firmach "prywatnych" a tym bardziej w wielkich koncernach, gdzie w grę wchodzi gruba kasa ... robi się przetargi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalistą nie!!! ale wgabor i Ty devastation też specjalistami nie jesteście. Omówiłem temat z kilkoma fachowcami w tej sprawie i wasz Liqui moly jest to taki sam olej jak i mobil czy opisany castrol, tyle że cena wyższa. A co jak co grupa vw zaleca castrola!!!

:decayed::grin::polew::polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalistą nie!!! ale wgabor i Ty devastation też specjalistami nie jesteście. Omówiłem temat z kilkoma fachowcami w tej sprawie i wasz Liqui moly jest to taki sam olej jak i mobil czy opisany castrol, tyle że cena wyższa. A co jak co grupa vw zaleca castrola!!!

:decayed::grin::polew::polew::polew::polew::polew:

:facepalm:

nie drapać się kocury!

... wysłane z WC za pomocą szczotki do kibla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, mam ALT 2.0 pod maską. Jak każdy wie, oleju trzeba lać w ilościach sporych. Obecnie mam silnik zalany Castrol 10w40.

Czy trzymać się tego oleju? Może lać tańszy? A może droższy?

Myślałem o Lotos 10w40. Link:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=3889055172

Cena sporo mniejsza, a biorąc pod uaage ze dolewam około 0.5-1l na 1000km olej zawsze będzie świeży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapsu. Poszukaj na forum - masz caly watek o olejach w ALT.

Wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed chwilką zmieniłem sobie olej na taki jaki polecaliście Motul X-cess 5W40 zobaczymy jak silnik będzie na nim pracował ale wydaje mi się jak by troszkę ciszej pracował niż na 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem sobie olej na Motul X-cess 5W40 ... wydaje mi się jak by troszkę ciszej pracował niż na 10W40.

nie wydaje Ci się :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to cały czas będę jechał na tym MOTUL może jest droższy ale na pewno lepszy niż to badziewie które miałem czyli mobil super 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować do swojego motoru oliwy Liqui Moly - Made in Germany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Valvoline SYNpower 0w40 - zmieniłem na ten Valvo z Motula x-clean 5w40 i jest ciszej :naughty:

szczególnie róźnicę widać rano zaraz po odpaleniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ALT zalany 10w40. Niestety musze dolewac. Widzę, że na forum doradźcie lac 5w40 Motul x-cess, bo pomaga zmniejszyć zużycie.

Robić płukanie przed wymiana?

Rozumiem, że muszę sprawdzić stan wszystkich uszczelek itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...